Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

cvrc Upalise ga sad tamo i komp je radio ali zezao oko drajvera za mreznu. Samo je u jednom trenutku BSOD-ovao (ja sam ga par sati testirao i radio mi je normalno) i sad opet nece da upali sa istim simptomima. Izgleda da je ovde otislo napajanje...

Link to comment

U vezi msschedulera: fali mu neki dll, ali nije jasno da li je to dll od windowsa ili od nekog dodatnog paketa (možda takođe MS-ovog). Nadam se da imaš neki AV na tome.Ako ne dolazi reinstalacija u obzir, poteraj ti makar sfc komandu da vidi da li je tu nešto od fajlova samog sistema skenjano.Mada generalno, ako ti ne treba scheduler, možeš i da ga ugasiš/disejbluješ skroz (tamo u Services). On bi ti trebao za automatski windows update i slične taskove, ali bem i ga - s obzirom da MS sad ionako gasi podršku i apdejtove za XP (osim valjda za essentials do 2015), pitanje je da li je to neki veliki gubitak. Da se razumemo, windows update i slični drugi taskovi koji koriste scheduler bi mogli i dalje da funkcionišu, samo ne "zakazano" u pozadini, nego ti bi morao manuelno da klikneš tamo u control panelu na "windows update".

Edited by Razzmatazz
Link to comment

msscheduler pominje vec mesecima svaki put kad se butuje i tako im je radio komp. Ja sam juce kad je bio kod mene pokusao da reinstaliram neke drajvere jer je sad mrezna problem i kod jednog mi je izaslo da treba da prikljucim adapter da bih nastavio instalaciju (moguce da sam skinuo pogresan drajver) dok je kod drugog (chipset ako se ne varam) opet iskakao neki problem sa dll fajlom (ovaj put pominje neki .exe ciji entry point nije pronadjen in dynamic library in kernel32 ili nesto slicno)Sad sam im preko telefona rekao da iskljuce napajanje sa cd-ova i da probaju da ga upale i opet je upalio tako da je sve izvesnije tu napajanje na izdisaju

Ako ne dolazi reinstalacija u obzir, poteraj ti makar sfc komandu da vidi da li je tu nešto od fajlova samog sistema skenjano.
Ovo cu definitvno probati. Ne znam samo hoce li se snaci ovaj klinac kojem preko telefona govorim sta da radi :)Primetio sam juce da je imao neke zakazane apdejtove. Scheduler mi je u celoj prici najmanji problem. Bitno je da on pali da bi mogli da koriste taj neki program za knjigovodstvo i bitno je da osposobim net da se tetka zeza + da moja rodjaka koja je u medjuvremenu emigrirala u Kanadu moze nesto da odradi u tom programu preko team viewer-aAko reinstaliram win programer bi im uzeo oko 100 evra da ponovo instalira program. Ovo znam iz iskustva jer sam pre godinu dana zeznuo moj na mom starom kompu koji i dalje cuvam samo zbog toga :)Sreca u nesreci je sto mogu da izvucem podatke iz njihovog programa pa da onda u mom uradim nesto sto im je hitno.
Nadam se da imaš neki AV na tome.
Mislim cak i da nema. Neka prastara masina koja bi se vukla uz bilo koji AV.edit: samo mu iz prompta zadam ovu komandu?
/scannow
Ako slucajno nece onda prompt run as admin kao na sedmici? Edited by katamaran
Link to comment

Pardoniram na postu za postom al i ovako je konfuzno. Ovaj detalj me posebno buni.Kad sam pokusavao da ga osposobim da pali skinuo sam mreznu kartu i jos jednu (mislim da je isdn modem i ima dva dzeka za tel kabl) i posle ih vratio. Sta je tu moglo da se desi pa da on ostane bez drajvera za mreznu?jedino sto sam mogao da uradim je da sam ih slucajno vratio na obrnuta mesta.

Edited by katamaran
Link to comment
Moram da pitam nešto, imam problem sa wireless bridgingom.Imam dva ista modela, TP Link WR740N, jedan je baza, drugi je podešen kao AP (repeater) u bridging modu i stoji mi na prozoru druge sobe u odnosu na onu u kojoj je ruter, kako bi brat u drugom stanu preko puta hvatao signal. (razvlačenje kabla od baze do AP nije opcija)Baza ima IP 192.168.2.1 i opseg adresa u DHCP od 192.168.2.2-192.168.2.199Na AP je isključen DHCP, kao gateway je stavljen IP baze, AP ima IP 192.168.2.200...Sve radi.Bazu sam nazvao recimo "ion1", a AP "ion2".Problem je što AP često gubi vezu sa internetom, t.j. sa glavnim ruterom, ili postane nevidljiv.Brat sa laptopom se konektuje na ion2 i sve bude ok, ali...U proseku jedanput dnevno (nekada i 2-3 dana, nekada 2x dnevno) ion2 se "zaglupi" i on nema vezu.Nekada se konektuje na ion2 ali bez pristupa internetu, a nekada se ion2 uopšte ne vidi.Tada moram da resetujem AP (ponekad 2 ili 3x uzastopce) i opet sve radi kako treba, a u proseku jedanput mesečno ni reset ne pomaže, već moram da ponovo konfigurišem AP.Prikačio sam "uputstvo" (u slikama :) da bi brat s obzirom na slabije znanje mogao da svrati do mene i sam konfiguriše AP kad nisam tu) gde se vide setovanja koja koristim..Ne znam da li je firmware problem ili ja nešto pogrešno radim u setovanjima.Ili mi preporučite neki uređaj koji bi radio samo kao AP, a koji se neće zaglupljivati svaki čas.
Izvini, tek sada vidim ovo.Liči na ne baš ispravan ruter, samo koji...Nego. Firmver podići možeš. To je dobar početak.Takođe, vidim da imaš dosta okolnih bežičnih uređaja na spisku, probaj da podesiš oba na neki ređe korišćen kanal.Uz to, meni je google DNS bio jako spor, da li ga koristiš iz nekog posebnog razloga ili...
Link to comment

Јуче се мојој претпостављеној команди десио карамбол, њен 1ТВ WD екстерни диск једноставно је отказао послушност. Када га прикључимо на компјутер не види се ни на једном, а може да се извуче кад се избацује. Да ли је неко имао искуства са овим стварима и нарочито са повраћајем података.

Link to comment
Јуче се мојој претпостављеној команди десио карамбол, њен 1ТВ WD екстерни диск једноставно је отказао послушност. Када га прикључимо на компјутер не види се ни на једном, а може да се извуче кад се избацује. Да ли је неко имао искуства са овим стварима и нарочито са повраћајем података.
?za boldovanomože se desiti da je crkao samo onaj deo koji "prevodi" sa diska na usb, tako da ima nekih šansi da se još može doći do podataka, tako što bi se disk izvadio iz tog čuda i zakačio direktno na komp.
Link to comment
?za boldovanomože se desiti da je crkao samo onaj deo koji "prevodi" sa diska na usb, tako da ima nekih šansi da se još može doći do podataka, tako što bi se disk izvadio iz tog čuda i zakačio direktno na komp.
Да појасним мора да се одради safe to remove hardware процедура. Како се мени чини у праву си, па ћу да га однесем код ових наших на Универзитету. Дијагноза коју си поставио је смањила тензију у кући за ред величине.
Link to comment

Opet problemi sa onim kompom sto sam ga pominjao.Vratio sam ga na NBGD i tamo su ga normalno upalili ali posle nekog vremena BSOD i opet nece da se upali sa istim simptomima (kule vrti ali grafika ne baca signal) Objasnim nekom klincu preko telefona kako da poskida napjanje sa cd-ova i komp posle opet upali. Sad izgleda opet nece da pali uopste.Koliko kapiram tu mogu da budu samo napajanje, ploca ili procesor. Da je do ploce ili procesora on nikad ne bi ni mogao da upali? Definitivno napajanje?Jel ovo odgovarajuce za tu matoru masinu?http://www.emmi.rs/napajanja-i-dodatni-ventilatori-napajanje-500w-jnc.11.html?productId=15021Na plocu joj se kaci samo 20-pinski konektor. Usput su ga postavili na krajnje idiotsko mesto uz sam kuler od procesora pa cu verovano i njega morati da skidam kad budem menjao napajanje :ph34r:

Link to comment

Koja je up brzina dovoljna za krsten skype? Imam 16/1.5 i stalno mi iskace poruka da je brzina suvise mala i da bi trebalo da iskljucim video i sagovornici mi se zale da me ocajno i vide i cuju.Na laptopu (Dell n7110) imam kvalitetnu i kameru i mikrofon tako da sigurno nije do njih,

Edited by katamaran
Link to comment

1. Ako ti vrti kuler, ne znam kako može da bude napajanje. (Edit: Sad pročitao celo, jbg, to sa otkačinjanjem periferija da bi nahranio bitnije komponente nikad nije dugotrajno rešenje. Ali ako si menjao grafičku, možda mu ta druga koju si probao vuče više od one prethodne?)2. Meni Skype očajno radi kad mi je uključen neki bittorrent client, pretpostavljam da guši upload, kad god ga isključim preporodi se.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

@ WeenieZnam da nije resenje ali mi to ukazuje na probleme sa napajanjem. Dogovorio sam se da uzmemo novo napajanje prvom prilikom al me nervira sto ne mogu da budem siguran da ce to resiti problem.Ja sam bio ubedjen da je graficka al nije. AGP graficka sa mog starog kompa isto nije radila na njemu dok je njegova na mom proradila odmah. posle je proradila i na tom kompu kad sam otkacio optiku. Meni defintivno ukazuje na napajanje al mi rece covek na drugom forumu da bi ipak mogla biti i ploca.

2. Meni Skype očajno radi kad mi je uključen neki bittorrent client, pretpostavljam da guši upload, kad god ga isključim preporodi se.
Ostavim mu celu konekciju. Jedino jos da probam da ga zakacim kablom umesto WiFi. Cini mi se da sam skajpovao i kad sam imao daleko manji up pa me cudi da ni 1.5 nije dovoljno za ljudski razgovor. Edited by katamaran
Link to comment
Opet problemi sa onim kompom sto sam ga pominjao.Vratio sam ga na NBGD i tamo su ga normalno upalili ali posle nekog vremena BSOD i opet nece da se upali sa istim simptomima (kule vrti ali grafika ne baca signal) Objasnim nekom klincu preko telefona kako da poskida napjanje sa cd-ova i komp posle opet upali. Sad izgleda opet nece da pali uopste.Koliko kapiram tu mogu da budu samo napajanje, ploca ili procesor. Da je do ploce ili procesora on nikad ne bi ni mogao da upali? Definitivno napajanje?Jel ovo odgovarajuce za tu matoru masinu?http://www.emmi.rs/n...productId=15021Na plocu joj se kaci samo 20-pinski konektor. Usput su ga postavili na krajnje idiotsko mesto uz sam kuler od procesora pa cu verovano i njega morati da skidam kad budem menjao napajanje :ph34r:
Liči na napajanje, ali ne bi bilo loše da negde nađeš bilo kakvo napajanje i da ga privremeno nakačiš na mašinu. Pa ga prvo ukačiš na ploču, a onda uključuješ ostalo jedno po jedno (prvo hard disk, pa ostatak).Takođe, postoji mogućnost da se samo sjebala neka "grana" postojećeg napajanja, probaj da ih sve prekonektuješ. Opet, ukoliko grafička karta ne daje signal možda da privremeno staviš neku drugu.Kod tih matorih krševa je potrebno strpljenje.
Link to comment

Ne uspevam da iskopam drugo napajanje. Nasao sam neko moje staro ali izgleda da sam sacuvao neko pregorelo dok sam usput bacio neko potpuno ispravno...Danas sam skinuo odlicno napajanje sa mog starog kompa da bih na njemu probao ovo sto sam nasao i nece da pali sa njim. Kad sam vratio moje imao sam brdo problema da njega osposobim pa mi se ne mili da ga opet razvezujem :)Sve i da skinem moje i upalim sa njim opet nista ne znam. Kad je bio kod mene ja sam ga upalio i sa njegovim.Napajanje je sigurno. Samo ne volim da bacam ljude u trosak ako nisam 100% siguran.

Takođe, postoji mogućnost da se samo sjebala neka "grana" postojećeg napajanja, probaj da ih sve prekonektuješ.
Ovo ne bih ni znao. Periferije u principu nisu ni bitne. Jedino je bitan 20-pin na plocu i da hard ima struju.
ukoliko grafička karta ne daje signal možda da privremeno staviš neku drugu.
Nije hteo da upali ni sa drugom grafickom dok je njegova normalno radila na drugom kompu.Interesantno da kad graficka ne daje signal nema nikakvog pistanja pa sam mislio da mu internal speaker nije ni prikljucen. Kada normalno upali zapisti jednom.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...