Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

I ja, ali ovo je jedan od retkih OEM paketa iz Thinkwantage grupe koji ostavim (pored njihovog powermanagera i njihovog update appleta zbog osvežavanja biosa i baš njihovih drajvera).

Link to comment

Jel power manager odgovoran za one power plans ili je to nesto drugo? Ja sam za update drivera koristio slimdriver mada generalno ne volim precesto da ih updatujem. Koliko je update BIOSs bitan i jel i on ide sa driverima?

Link to comment

Da, power manager ti da mnogo detaljnije da podesiš profile, ali i nudi i druge funkcije, poput rekalibracije baterija - treba samo da iz simple/basic pregleda prebaciš u advanced. Volim kad mi tačno očita P/N baterije i drugih delova kad treba da naručim nešto novo ili kao zamenu.Ponudi ti apdejtove u klasičnim kategorijama "important", "optional" itd. Pored svojih paketa ti nudi i kritične windows zakrpe. Sve možeš da selektuješ i deselektuješ. Za svaki paket nudi dosta informacija - koliki je dl size, koliko zauzme nakon instalacije, koja verzija je trenutno instalirana, koja se nudi, change log, za koje je sve Thinkpadove relevantno... U principu stvari koje je i windows update trebalo da ima u nekom poželjnom "advanced pregledu".Što se tiče BIOS apdejta, zavisi od apdejta do apdejta. Zato je i dobro što pre instalacije možeš da pogledaš changelog, tj. "what's new". Ako to rešava neke probleme u kompatibilnosti sa novim SSD-ovima, a planirao si ugradnju, naravno da ćeš da instaliraš.Većinu drugih stvari iz Thinkvantage paketa poskidam i ja, ali ovih par alata sam naučio ostavim, jer neke windows funkcije prosto nisu na tom nivou. A onda mi je bolje originalni alat da koristim od nekog free alata sa strane. Na nekim drugim laptopovima (npr. Acer, Toshiba i sl.) poskidam i ja sve automatski, jer je većina tih svari prosto smehotresni eye candy, ali ovi Thinkpad alati čak i imaju neku funkciju.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

A kada ga opteretiš, i koji je procesor, 60 jeste mnogo u idile ali već 45 za neke procesore i nije.Postoje tri opcije.Usisivač, nemoj molim te, ništa nećeš uraditi.Kompresor, komprimovani vazduh, samo ako znaš kako i šta, obično ljudi duni u rebra koja vide sa strane i grunu prašinu u komp, malo izbije na tastaturu i kao hladniji je, ali to ne valja. Ako se i izduvava onda se to radi tako što se otvori proklopac prema ventilatoru i hladnjaku, ako ga komp ima a nije kao neki skroz zatvoren, pa se sa te strane pažljivo izduva i to ume da bude sasvim ok, tu je odmah i treća varijanta, da se detaljnije očiste krila ventilatora, i eventualno promeni termalna pasta.Najveći problem je prići, ako nema odozdo pristup moraš skinuti tastaturu i tu većina ljudi koji nisu vični odustane, pravo da ti kažem, i meni je često mrsko, još ako ima žabica na panelu iznad tastature...ako ti pukne jedna žabica stalno će se otkačinjati.Tako da...Pažljivo.Pogledaj na netu za taj model video čišćenje ventilatora ili rasklapanje i eventualno pokušaj.Ako ti to sve nije opcija, i ako ne želiš da ga nosiš negde... pronađi gde je usisno mesto, odozdole, prorezi iza kojih se vidi ventilator stavi tu usisivač a duni u rebra sa strane...

Link to comment

Dell N5110 intel i5-2410M 2.3 GHz star 2 godine. Moracu da ga nosim u neki servis, ne bih da se cimam sa strafovima i tastaturom. Mrzim sredjivanje laptopova.Hvala, ti si nepresusni izvor dobrih saveta :)

Link to comment
:blush: stop it.......go on evilsmile.gif :lolol:btw, to je 32nm, 35w TDP, on je do 100 ok, bilo bi dobro očistiti, i treba jednom godišnje laptop čistiti detaljno, ali nije kritično
Link to comment

Moram da pitam nešto, imam problem sa wireless bridgingom.Imam dva ista modela, TP Link WR740N, jedan je baza, drugi je podešen kao AP (repeater) u bridging modu i stoji mi na prozoru druge sobe u odnosu na onu u kojoj je ruter, kako bi brat u drugom stanu preko puta hvatao signal. (razvlačenje kabla od baze do AP nije opcija)Baza ima IP 192.168.2.1 i opseg adresa u DHCP od 192.168.2.2-192.168.2.199Na AP je isključen DHCP, kao gateway je stavljen IP baze, AP ima IP 192.168.2.200...Sve radi.Bazu sam nazvao recimo "ion1", a AP "ion2".Problem je što AP često gubi vezu sa internetom, t.j. sa glavnim ruterom, ili postane nevidljiv.Brat sa laptopom se konektuje na ion2 i sve bude ok, ali...U proseku jedanput dnevno (nekada i 2-3 dana, nekada 2x dnevno) ion2 se "zaglupi" i on nema vezu.Nekada se konektuje na ion2 ali bez pristupa internetu, a nekada se ion2 uopšte ne vidi.Tada moram da resetujem AP (ponekad 2 ili 3x uzastopce) i opet sve radi kako treba, a u proseku jedanput mesečno ni reset ne pomaže, već moram da ponovo konfigurišem AP.Prikačio sam "uputstvo" (u slikama :) da bi brat s obzirom na slabije znanje mogao da svrati do mene i sam konfiguriše AP kad nisam tu) gde se vide setovanja koja koristim..Ne znam da li je firmware problem ili ja nešto pogrešno radim u setovanjima.Ili mi preporučite neki uređaj koji bi radio samo kao AP, a koji se neće zaglupljivati svaki čas.

WIREL AP.pdf

Edited by ion
Link to comment

Pokusavam da osposobim neki matori komp koji je odjednom prestao da daje sliku al mi nikako ne ide...Prvo sam mislio da je ili graficka ili ram al izgleda da nije ni jedno ni drugo. Ima dve plocice i probao sam sa obe pojedinacno (sumnjam da su mogle obe da crknu odjednom) i nece. Nece da upali ni sa drugom agp grafickom dok drugi komp pali sa njegovom.Napajanje, ploca ili procesor? Hteo sam da ga probam sa drugim napajanjem ali izgleda da cu ladno morati da skidam kuler da bih iskljucio staro :ph34r: Slag na tortu je sto nikad nisam skidao amd kuler pa se unapred radujem zabavi...Komp inace daje znake zivota ali signal na monitor nikako.poskidao sam i neke mrezne kartice i nista. Probacu sad da iskljucim cd i flopi al sumnjam da ce nesto uticati.mrtav cpu = bez signala na monitoru?

Link to comment

Upali prokletinja :)Samo sam mu iskljucio cd-ove i flopi i proradio je. Sad sam vratio cd-ove i pali i sa njima. Flopi za svaki slucaj necu ni da vracam.Skinuo sam ventilator i produvao prasinu sa kulera tako da postoji neki minimum sanse i da ga je to zezalo.

Link to comment

Bas mi je drago sto sam ga zbudzio. Tu su od samog kompa bitniji neki podaci na njemu ali pocela tetka da mi hakerise pod stare dane pa steta da ostane bez zabave.

Link to comment

Komp sada normalno radi ali je nekako u celom procesu ostao bez drajvera za mreznu kartu. Juce je nesto sajt proizvodjaca jedva radio pa sam izguglao taj drajver na nekom levom sajtu i nisam uspeo da ga instaliram zato sto mi je prijavio problem sa nekim dll fajlom. Taj komp kod podizanja sistema vec duze vreme prijavljuje da ne moze da pokrene msscheduler.exe zato sto mu fali entry point in kernel32 dynamic link library (iz glave pisem pa ga sigurno nisam bas do slova pogodio)Negde sam nasao navodni lek za slicne probleme da zamenim kernel32 ali ta operacija nije moguca.Tek kad sam vratio komp setio sam se da u kuci imam masinu sa xp i ideja da sa njega eventualno prekopiram problematicne exe fajlove pa da ih stavim gde treba. Da li bih time nesto postigao? Na mom je xp pro dok je na ovom home edition al ne verujem da to pravi neku razliku.Reinstalacija OS-a nije opcija zbog jednog programa koji je na njemu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...