Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

ione, jesi li prava i pristupe dodelio i na exe i pripadajućim i na čitavom folderu? Da li se folder nalazi na drugom, zaštićenm mestu, recimo prvi na rutu D a drugi u program files ili negde u tvom user direktorijumu? Pošto, ako je moguće premestiti lokaciju što ne probati sa drugog diska i tamo dodeliti prava, čini mi se da je win onda malo lakši za saradnju.
I za exe i za ceo folder sam dao full pravo pristupa za usere.U istom folderu se nalaze i originalni i pečovani exe; originalni može da startuje svako, pečovani samo administrator.Uveren sam da je ključ samo u exe-u.Probao sam da prebacim ownersheep na usera, ali neć ni tako da se startuje, uvek taži adminov password :(
Link to comment

hmjesi li probao sa icacls?npricacls putanja /grant:r korisnik:(OI)(CI)F ili umesto F RX za read&execute umesto full, tako nešto, mada je ovo za čitave folere a ti bi trebao na fajlu...znaci prvo uklonis i to pokusas samo sa tog fajla, posto ti je on problematican, a pre toga napravis kopiju, znači nešto ovakoicalcls putanja_i_ime_fajla_sa_sve_ekstenzijom /remove ime_korisnikapa ondaicalcs putanja_i... /grant korisnik:F (ili RX)ili sa cacls ako je xpcacls putanja /e/r korisnik - prvo ukines sva pravacacls putanja /e/g korisnik:F (ili RX)- pa zatim dodelis ponovo

Link to comment
A koji je program u pitanju, ukoliko nije tajna? Ovako pipamo u mraku.
ma ćerka mi obožava simcity 2000 al on neće lepo da radi na w7, neće da snima postignuto. našao sam savet kako da ga pečujem iz dosa i sada radi, ali samo za administratora, a na njenom laptopu joj dajem da koristi samo user nalog. nove verzije su joj prekomplikovane s obzirom na njene godine i razumevanje ekonomije, taksi, kompleksnosti igre...na kraju ću joj staviti 3000, kad/ako pronađem jer mi se smučilo da se bakćem više...@vapad nisam. probaću za dan dva, tanak sam s vremenom, pa javim. Edited by ion
Link to comment

Instaliram drugarici Lenovo G500 laptop. Sve je proslo kako treba wireless radi ko sat, medjutim... nemam ikonicu u taskbaru da postoji wireless veza. Imam prekrizeni kvadratic koji oznacava klasicnu LAN vezu, jer kabl naravno nije povezan. Kada kliknem na taj prekrizeni kvadratic, izadju mi wireless mreze koje su mi dostupne i nivo signala koji primam.Internet radi dobro, i download i sve sto treba. Probao sam da namestim u notifikacijama, ali tamo nemam posebno podesavanje za wireless nego samo za network i ono je podeseno kako treba. Probao sam properties svega i svacega, enable-disable obe mrezne veze... nemam ideju sta vise da probam...HELP!

Link to comment
Instaliram drugarici Lenovo G500 laptop. Sve je proslo kako treba wireless radi ko sat, medjutim... nemam ikonicu u taskbaru da postoji wireless veza. Imam prekrizeni kvadratic koji oznacava klasicnu LAN vezu, jer kabl naravno nije povezan. Kada kliknem na taj prekrizeni kvadratic, izadju mi wireless mreze koje su mi dostupne i nivo signala koji primam.Internet radi dobro, i download i sve sto treba. Probao sam da namestim u notifikacijama, ali tamo nemam posebno podesavanje za wireless nego samo za network i ono je podeseno kako treba. Probao sam properties svega i svacega, enable-disable obe mrezne veze... nemam ideju sta vise da probam...HELP!
WiFi i obična mreža dele ikonicu, idi u Control PanelNetwork and InternetNetwork Connections i probaj da disejbluješ mrežnu pa da je enejbluješ, možda se zbingovao. I vidi kako se tu prikazuju. Takođe vidi da nema wifi svoju aplikaciju, pošto je tebi win našao svoje drajvere, probaj da staviš ipak najnovije sa lenovo sajta.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...