Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

dvd radi katastrofalno sporo, filmovi, muzika, sve se rasteze kao da je usporeno jedno x10... a komp je nov, nema ni 3 meseca... wtf?

Link to comment
eeeee, pa zar bas niko da odgovori?!sramota!moradoh da sednem za tudji racunar ne bih li se pozalila.elem, da li je moguce da je i najmanji reply (recimo, samo jedan karakter) zapravo duzi od nekog dugog pma?
Palchice, nije upitanju ignorisanje, nego tvoj problem deluje mnogo sumanuto i cudno, pa se zato niko ne javlja. Drugim recima - nemaju ljudi pojma :)
dvd radi katastrofalno sporo, filmovi, muzika, sve se rasteze kao da je usporeno jedno x10... a komp je nov, nema ni 3 meseca... wtf?
Daj neke detalje, sta si radio, kad je pocelo, kako se ponasa sa office aplikacijama i raznim drugim svarima, da li je do optickog uredjaja ili je isto i sa harda, jel` samo multimedija... ...
Link to comment
Daj neke detalje, sta si radio, kad je pocelo, kako se ponasa sa office aplikacijama i raznim drugim svarima, da li je do optickog uredjaja ili je isto i sa harda, jel` samo multimedija... ...
Pocelo je pre 3-4 dana, primetio sam dok sam slusao neki mp3 cd da se nesto cudno ponasa, rasteze, zavija... ponovilo se i sa nekim drugim diskovima... I danas sam prvi put posle toga hteo neki dvd snimak da pogledam i to je bilo uzasno... slika je ok, ne raspada se i slicno, ali je sve usporeno jedno x10, ton se rasteeeezeeee, pokreti su usporeniji itd... Posle sam sve odgledao na kucnom dvd bez problema (nije do diskova, znaci)...sa harda nema nikakvih problema...
Link to comment
Pocelo je pre 3-4 dana, primetio sam dok sam slusao neki mp3 cd da se nesto cudno ponasa, rasteze, zavija... ponovilo se i sa nekim drugim diskovima... I danas sam prvi put posle toga hteo neki dvd snimak da pogledam i to je bilo uzasno... slika je ok, ne raspada se i slicno, ali je sve usporeno jedno x10, ton se rasteeeezeeee, pokreti su usporeniji itd... Posle sam sve odgledao na kucnom dvd bez problema (nije do diskova, znaci)...sa harda nema nikakvih problema...
Znaci opticki uredjaj. Sad cu malo lupati, jer ja obicno vratim to ako je u garanciji - sto bih preporucio i tebi ako mozes. Ono sto bi mogao da uradis je: deinstalacija drajvera za uredjaj i instalacija novih, ciscenje lasera diskovima predvidjenim za to, pregled celog sistema apdejtovanim antivirusnim programom (eto cisto da ne bude da nisi, pretpostavljam da moze biti i do toga), pokusaj rezanja diskova i kopiranja fajlova sa diska na hard (da vidis valja li taj uredjaj uopste, sto ces proceniti po brzini ili uspesnosti obavljenog posla), reinstalacija programa kojima citas mp3 i DVD (ako je u pitanju isti program, mozda je do njega)... Eto, cisto nabacane neke ideje dok se ne javi neko kome su se desavale slicne stvari :)P.S. Prvo sto treba da uradis je svakako uklanjanje tog odvratnog wallpapera sa Moreirom na njemu. Cuo sam da te stvari mogu srusiti sistem. Preporucio bih zamenu Koromanovim posterom.
Link to comment

Ma jasno da je vracanje najbolje resenje, posto je, kao sto rekoh, ceo komp pod garancijom, jos nije temeljno ni razradjen kako treba koliko je svez... nego me mrzi, ipak su moji geni iz nekadasnjeg "drugog oka u glavi"...antivirus probao, sve je ok, sto se programa za citanje tice, ne radi kako treba ni u jednom... ovo ostalo tek treba pokusati...P.S. Ako je to resenje, kupujem novi komp! Nikakav konobar se nece keziti sa mog wallpapera! angry.gif

Link to comment
Pocelo je pre 3-4 dana, primetio sam dok sam slusao neki mp3 cd da se nesto cudno ponasa, rasteze, zavija... ponovilo se i sa nekim drugim diskovima... I danas sam prvi put posle toga hteo neki dvd snimak da pogledam i to je bilo uzasno... slika je ok, ne raspada se i slicno, ali je sve usporeno jedno x10, ton se rasteeeezeeee, pokreti su usporeniji itd... Posle sam sve odgledao na kucnom dvd bez problema (nije do diskova, znaci)...sa harda nema nikakvih problema...
Moguce je da se transfer mode sa dvd uredjaja prebacio u PIO. Otvori Device manager, pa proveri Ide Channel (Properties, Advanced Settings). Ako pored nekog uredjaja stoji u current transfer mode PIO Only , onda idi na driver pa uninstall. Dobices poruku da treba da restartujes racunar, uradi to i posle bi trebalo da bude u redu.Ako nije to u pitanju onda mozes da predjes na ostale metode koje je savetovao Kudravi Gaucos. Edited by Barrister
Link to comment

fijuuuu... uradjeno i ovaj dvd s kojim sam se patio jutros, sad sljaka bez greske... ako je to - to, onda Barristeru jedno veliko, toplo, grobarsko hvala... :Hail:

Link to comment

Postoji li neki program kojim se može ograničiti trošenje resursa računara, tj. pre svega mislim na "zauzetost" procesora? Npr. pustim Win DVD creator da mulja neki video i on zaokupi 99-100% resursa procesora, pa se sve ostalo otvara i šljaka beskrajno sporo. Dakle, postoji li način da se pojedinom procesu ili programu dodeli limit koliko resursa može da zauzme? (npr. 60%?). Nije mi bitno hoće li rad Creatora biti nešto sporiji ili ne, bitno mi je da mogu nesmetano da koristim druge programe.

Link to comment

ne koristim windows, ali mislim da ako otvoris running processes prozor, trebalo bi da ima neka funkcija set process priority, gde izaberes low priority.

Link to comment
Postoji li neki program kojim se može ograničiti trošenje resursa računara, tj. pre svega mislim na "zauzetost" procesora? Npr. pustim Win DVD creator da mulja neki video i on zaokupi 99-100% resursa procesora, pa se sve ostalo otvara i šljaka beskrajno sporo. Dakle, postoji li način da se pojedinom procesu ili programu dodeli limit koliko resursa može da zauzme? (npr. 60%?). Nije mi bitno hoće li rad Creatora biti nešto sporiji ili ne, bitno mi je da mogu nesmetano da koristim druge programe.
U Task Manageru mozes da smanjis prioritet svakog procesa. To podesavanje vazi samo dok je program pokrenut.Prilikom ponovnog startovanja programa prioritet se vraca na uobicajen nivo.Ako hoces da ti neki program bude stalno sa promenjenim prioritetom imas posebne programePrioProcess LassoOvaj drugi program automatski privremeno smanjuje prioritet ako neki proces zauzima previse CPU resursa.
Link to comment

Kontam da se barem nekome od Vas desio problem sa youtube klipovima, stajanje posle 2 sekunde i gubitak tona.. Pošto me snašlo to zlo, sve živo sam probao, od reinstalacije opere, do reinstallacije flesha, cunjao sam po netu, ispostavilo se da veliki broj ljudi ima slične probleme, ali na barem 10 foruma i sajtova na kojima su ljudi nailazili na isti problem, NEMA trajnog rešenja, pomogne brisanje keša, reinstall flesha, ali sve je to kratkog veka, i što je najgore, nekad upali nekad ne..Ima li neko iskustva, možda nešto što pomaže na dulje staze?Edit: u FF radi kao san™.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Meni se to desava otprilike jednom u dva meseca i brisanje kesha + restart Opere resava stvar. Koliko znam, trajno resenje ne postoji..

Link to comment

Kako da popravim FlashGet, skidam neki fajl od oko 60MB i krenuo je sa normalnom brzinom od preko 50kbps a sad je negde na 0.8, gori od najgoreg torrenta..šta može da bude uzrok, obzirom da skidam neki .rar preko rapidshera?

Link to comment
Kako da popravim FlashGet, skidam neki fajl od oko 60MB i krenuo je sa normalnom brzinom od preko 50kbps a sad je negde na 0.8, gori od najgoreg torrenta..Šta može da bude uzrok, obzirom da skidam neki .rar preko rapidshera?
Da nisi prekoračila limit? Rapid i fleŠ get su najbolji ortaci, to ne zakaziva osim ako nisu više sile u pitanju, tvoj provajder, remonti kod njih.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...