Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

outlook.com, naslednik hotmaila, jako jednostavan dizajn, kompouzer jednostavan, tačno ono što je potrebno da se pošalje jedan tekstualni fajl sa nešto atačmenta, još malo pa po rfc-u :D ... a i ništa ne nudi niti prodaje, doduše ne koristim ga gotovo uopšte, pošto su mi svi na gmailu, ali održavam jedan nalog tamo iz sentimentalnih razloga i sada to izgleda prilično udobno, preporučio sam drugarici da otvori tamo i ona je prezadovoljna. Kada se šalje office attachment jako lepo to izgleda, čak ima i word web app kojim možeš nešto da izmeniš, odradiš, na docx i ako nemaš word (jedini problem je što tu trebaš da imaš skydrive da bi prebacio tamo pošto odande u stvari otvaraš i tamo radiš a ne na mejlu, ali ni to nije strašno - mnogo), i taj online word izlgeda jako fino, ima sve što je potrebno. Nije skroz glup, a ne pravi se previše pametan...napravili su ogroman napredak mikrosoftovci, upravo zato što je mnogo ljudi prešlo na google.EDIT: dok sam ovo pisao bio mi je otvoren outlook, kad tamo, nude facebook i tviter :lolol:Google sada bukvalno gura ono "One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them...". I sve vidi, i znaju bolje od tebe šta ti treba. I prelaze sa "don't be evil" na "evil is cool", verovatno posle analize guglanja gde se ispostavilo da je the dark side daleko popularnija... :)EDIT2: @rene: meni ne dozvoljava, veli sistemska aplikacija ne može biti uklonjena, a ostale mogu samo da vratim u stanje pre updatea, i da ukinem update, ali ne i da obrišem. Mada sam morao da skinem update za nešto, pisao sam na droid temi, nešto je ubacilo još i pictures servis koji je generisao fantomske thumbnail fajlove koji su pojeli čitavu internu memoriju.

Edited by Vapad
Link to comment
podrazumeva se da je fon rutovan, onda ide
Ah, ok, obećao sam da neću to raditi dok ne izađe "fabrički" 4.2 za moj fon pa ako i tada ne srede neke stvari biće root i CM od 4.4 fele, vidim da se već najtliji vrte fino. Edited by Vapad
Link to comment

hehehehe, postoji, ne koristiti chrome :lolol:edit: ako misliš na popup problem koji je strahovit na hromu, na računaru, odeš na chrome web storehttps://chrome.google.com/webstore/category/apps i tražiš addblok.....evohttps://chrome.google.com/webstore/search-extensions/adblockovaj prvi, rešava problem u najvećem broju slučajeva

Edited by Vapad
Link to comment
cop, možeš da makneš g+ bez problema
hvala, njega sam na prethodnom telefonu iščupao i bilo je okej, ali nisam bio siguran koliko je integrisan u sva ova nova sranja, a novi telefon ne bih još da rutujem, sve savršeno radi i bez toga. Mislim da će i ono stopiranje aplikacije da odradi posao donekle.
Link to comment

Iskreno nemam pojma kakav je, nisam ga koristio od 2003, mada oni osim CEO nemaju ništa više.probaj i yahoo i outlook, mada mislim da je outlook uz skydrive prilično fina opcija.

Edited by Vapad
Link to comment

Yahoo je upravo otpao iz kombinacije, insistira na broju mog mobilnog, tu informaciju nije dobio ni gugl, iako se poslednjih par godina stalno buni. A šta da radi čovek koji nema mobilni a želi nalog na guglu ili yahoo, da ga duva? Neverovatni su.Outlook ne insistira, probaću njega.Ostaje još da, do kupovine sledećeg mobilnog, ubijem gugl nalog na njemu.

Link to comment
Ja sam problem guglovih gluposti rešio tako što se polako odričem njihovih usluga. Ostao mi je još gmail i android telefon i to ću da promenim.
Управо. Летос сам обрисао неких 900 својих фотки са Панорамија, након што су накупиле преко 750.000 погледа, јер су променили правила игре и инсистирали да ми повежу тамошњи налог са гмејловим. Јепте се, рекох, потрошили сте колико пута сам био вољан да вас пуштам.
Pa nije baš, ja samo google early adopter praktično bio, pretraživač (uz altavistu) od samog starta, mejl u beti, talk prilično kada je počeo...a onda je stao... google+ počeo, to neću, hangouts, meh.. gluposti, to mi ne treba, a sada počinje i aktivno da smeta, da se nameće, da iskače, da pita stalno, da pokušava da preuzme nešto, a na kraju mi je spucalo droid.
Исто осим дроида, баш због оваквих ствари држим мобилни са Симбијаном, нек се носе са својим напредним опцијама. Немам ништа против напретка, ал да ме прво мало питају на коју страну је то напред, а не да ме окрећу и они мени кажу где је.
Talk nisu gurali kada je trebalo, wave im pukao, + zvrji prazan, majl su uspeli da naprave gadnijim sa novim kompouzerom, a na telefon se nakalemilo previše, par stotina dragocenih internih megabajta zauzimaju bez opcije uninstal i sa falinkama, bloutver, tek u 4.4 rade optimizaciju za uređaje sa manje rama. Jedino što tu valja su one mape, koje meni ne trebaju, ali imam neki utisak da neko tamo aktivno radi da ih učini "još atraktivnijim". Nemere to tako. A da bi se menjalo korisnik mora da pokaže da mu se ne sviđa, aktivno, tako što finansira konkurenciju :DTako se radilo ranije i to funkcioniše, a ne kao sada, sve se prihvata, nevoljno, ali prihvata.
Исто - пре девет година ми је требала чантралица за разговор са шефовима у Њујорку и Белгији, и тада је Скајп био тек у зачетку, крљавио са везом поприлично, АИМ (или тако нешто) је брљао са логовима и није ни имао глас, пробали још пар ствари и заварили гток као "е то ћемо". Две године касније, оде тај посао, а на гтоку имам њих четворо... и не стартујем га месецима. Живим у скајпу. Ово остало... гмејл ни не отварам из браузера, све сам преусмерио на тандртицу и радим оданде као и са сваке друге адресе. А ово остало...
...da se ulogujem u youtube, čika kaže "ne možeš više sa starim yt nalogom, mora gmail. Iako ti stari nećemo obrisati" - pa koji će mi moj ako ne mogu da se ulogujem sa njim?
Зато што су инфоманке. Ништа се никад не брише, ко зна кад ће да затреба. Као Број 1 кад извади тефтер из браде.
Previše napadno postaje to sve. Hoću sve opcije otvorene. Dosta mi je profilisanja, kategorizacije i repeticije. Ne želim da mi sve zakrči nutkanjem zasnovanim na prethodnim pretragama. I zabole me plondžara šta su moji prijatelji tražili, njihova stvar.
Знам пар људи из те бранше, један је чак радио на фејсу, то је сад као тренд (јер сви они имитирају једни друге), да те гуркају у правцу у ком они хоће. То што они хоће има да буде на великом дугмету, а оно што ти хоћеш а они неће али још увек држе (отприлике као што је Слоба држао опозиционе медије, да може да каже да их има), то ће да буде завучено негде ситним словима, и сваки час ће да га премештају, и неће да буде на један клик него на четири. Пази, то се форсира, програмери добијају задатке да ствари тако премундуре.Пратио сам једно време онај дијалог кад ми Гугао тражи број од мобилног. Дугме на коме пише "ођеби" је бивало све мање и мање, па је онда замењено ситним линком... величине 8 пиксела и завученог у сам оквир, док је остали текст 12.Онда, решено је. Терам ову Ноклу са Симбијаном док буде батерија за њу. А онда, или неки чист линукс или шта већ може да се ишакујерж, или неки најјефтинији што нема ништа.
A kakav je Yahoo Mail? Ne znam da li da otvorim nalog na njemu ili Hotmail-u i da šaljem gmail u zasluženu penziju.
Јаху ти неће дати да користиш поп три или имап, мораш стално да се качиш код њих. Они су први одлетели са списка. Мислим да сам имао адресу код њих негде '00-02 или ту негде, а отад навратим на Јаху у вр главе једном годишње, ако ме срчка нанесе.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...