Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Pa nije baš, ja samo google early adopter praktično bio, pretraživač (uz altavistu) od samog starta, mejl u beti, talk prilično kada je počeo...a onda je stao... google+ počeo, to neću, hangouts, meh.. gluposti, to mi ne treba, a sada počinje i aktivno da smeta, da se nameće, da iskače, da pita stalno, da pokušava da preuzme nešto, a na kraju mi je spucalo droid.Talk nisu gurali kada je trebalo, wave im pukao, + zvrji prazan, majl su uspeli da naprave gadnijim sa novim kompouzerom, a na telefon se nakalemilo previše, par stotina dragocenih internih megabajta zauzimaju bez opcije uninstal i sa falinkama, bloutver, tek u 4.4 rade optimizaciju za uređaje sa manje rama. Jedino što tu valja su one mape, koje meni ne trebaju, ali imam neki utisak da neko tamo aktivno radi da ih učini "još atraktivnijim". Nemere to tako. A da bi se menjalo korisnik mora da pokaže da mu se ne sviđa, aktivno, tako što finansira konkurenciju :DTako se radilo ranije i to funkcioniše, a ne kao sada, sve se prihvata, nevoljno, ali prihvata.

Edited by Vapad
Link to comment

Meni su i mape skenjali, posebno na androidu. Geolokacija putem gps-a im nije dovoljna, traže sa poslednjom verzijom eksplicitno da im dozvoliš i lociranje preko wifija. Neke opcije smaknuli, neke učinili skoro nevidljivim. Reinstalirao neku staru mašinu, da se ulogujem u youtube, čika kaže "ne možeš više sa starim yt nalogom, mora gmail. Iako ti stari nećemo obrisati" - pa koji će mi moj ako ne mogu da se ulogujem sa njim? Samo na drugom kompu gde već jesam ulogovan od pre sve radi ok sa tim starim yt nalogom. A i taj yt su sjebali sa suggested sranjem. Ako pogledam tri klipa, nudiće mi samo to isto - šta je sa milionima klipova drugog sadržaja? Nataknem i vas i vaše sugestije.Briši i disejbluj yt history - ne pomaže.Previše napadno postaje to sve. Hoću sve opcije otvorene. Dosta mi je profilisanja, kategorizacije i repeticije. Ne želim da mi sve zakrči nutkanjem zasnovanim na prethodnim pretragama. I zabole me plondžara šta su moji prijatelji tražili, njihova stvar.

Link to comment
Pa nije baš, ja samo google early adopter praktično bio, pretraživač (uz altavistu) od samog starta, mejl u beti...
Isti slučaj.
A da bi se menjalo korisnik mora da pokaže da mu se ne sviđa, aktivno, tako što finansira konkurenciju :DTako se radilo ranije i to funkcioniše, a ne kao sada, sve se prihvata, nevoljno, ali prihvata.
Pre neko veče me je neko društvo opljunulo što gadim Google, a ja sam ih sve svojevremeno nagovorio da počnu da koriste njegove usluge. Edited by Anonymous
Link to comment

Sve je više kritika na račun gugla. Skoro me je neko baš pitao da li mislim da će hotmejl, tj autluk, da zamene gugl. Ako gmail ne budu dalje mnogo dirali, ne postoji teoretska šansa za to. Ali sve ostalo useravaju. Ne vidim što ima potrebe da šminkaju i budže sve redom kada su ljudi upravo voleli tu jednostavnost gugla. Gtalk je bio taman kako treba da bude, okej, preživeo sam i hangouts nekako ali zaista nisam video neki kvalitativni pomak u tome. O silovanju sa g+ i da ne pričam, ogadiće mi yt ako nastave, mada mi se čini da me već neko vreme nisu pitali da li ipak želim da ga koristim pod g+ imenom.Prosto, napravili su osnovnu grešku - želeli su da poprave nešto što je radilo. Mislim jebeni gugl srč na androidu mi zauzima oko 30mb, ČEMU? Onaj raniji vidžet je bio više nego dovoljan i efikasan. I problem je što npr ne znam da li smem da maknem g+ sa telefona, da li će mi poremetiti neku drugu aplikaciju?

Link to comment

Kakav crni hotmail, zar se to diglo iz groba? Šta je sledeće, The Walking Myspace?Ja sam inače problem sa YT napadom na gmail nalog "rešio" tako što sam registrovao neki novi nalog pod istim imenom kao što sam već imao... ne znam ni sam kako mi je uspelo, ali ajde... i sad kad odem YT me ne pita više ništa, ali pojma nemam pod kojim sam nalogom ulogovan. Iskaču preporuke sa strane, ali čini mi se bazirane samo na klipovima koje sam u toj sesiji odgledao, jbmlga.

Link to comment

E da, što se Hangoutsa tiče, mene nervira samo što sad ako mi neko pošalje poruku dok sam offline, to automatski ide u chat archive, merged sa prethodnim razgovorom koji je naravno obeležen kao pročitan. Po sistemu ko te jebe, što nisi čitao kad je vreme, sad browsuj sam <_<

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...