Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

da te utješim - niko ne može koristiti full 5.1 slušalice jer tako nešto ne postoji u stvarnom svijetu.
Чегбре, а оно са басом који виси испод вилице и лепо вибрира кутњаке? И предњи средњи који дође на чело, преноси звук право кроз лобању.То још нема у продаји?
Link to comment

Ima ovde dobar tekst na tu temuhttp://www.overclock...m-with-picturesI jos bolji primer zasto je tinypic najkretenskiji host za slike u istoriji univerzuma.pogledajte sliku koja se ucitava posle "Now lets look at a "5.1" headset:"Posle izvesnog vremena od uploada oni obrisu sliku. Kasnije neko drugi uploaduje nesto svoje i dobije potpuno isti link do slike :isuse:Gde god si ti okacio svoj link sada se ucitava slika tog novog i prava je lutrija sta sve tamo moze da uleti :)edit: obrisao sliku koju sam prebacio ovde da ne razmisljam sta sve jednog dana moze da se pojavi umesto nje :)

Edited by katamaran
Link to comment

ne znam gde da pitam -moram kupiti novi lap top, ovaj prastari crkava i, presudno, ne moze da pokrene video fajlove u full HDkoje su minimum elementi koji su potrebni za pokretanje i editovanje full hd video materijala?jel bitna memorija, grafika, sta da uzmem da se ne zeznem

Link to comment
sta da uzmem da se ne zeznem
Desktop :)Za iole udobno editovanje HD video materijala ti treba poprilicno jaka masina a takav laptop poprilicno kosta.Nek se izjasne i drugi ali po meni treba da uzmes desktop.
Link to comment
ne znam gde da pitam -moram kupiti novi lap top, ovaj prastari crkava i, presudno, ne moze da pokrene video fajlove u full HDkoje su minimum elementi koji su potrebni za pokretanje i editovanje full hd video materijala?jel bitna memorija, grafika, sta da uzmem da se ne zeznem
Kako to misliš da edituješ HD materijal? Šta podrazumevaš pod tim?
Link to comment
Kako to misliš da edituješ HD materijal? Šta podrazumevaš pod tim?
pa montaza, seci, lepi itd@katamaran - hvala, to jeste pravo, razumno i jeftinije resenje ali ne mogu, bukvalno nemam prostora za jos jedan sto i kutiju kompa:(
Link to comment

Sa Apple MacBook Pro neces pogresiti. Od ne-Apple mogu da preporucim Dell Precision M4800 (uzasno skupo) ili Lenovo ThinkPad W530 (nije toliko).

Edited by Indy
Link to comment

@ILjedno od glavnih pitanja koja se nameću kod ovakve kupovine je - budžet, kada utvrdiš budžet možeš ići dalje, obzirom da želiš da radiš HD materijal uzećemo da je potrebna rezolucija 1920x1080, tako da ti materijal bude 1:1. OK, dalje, da li ti odgovara da radiš na 15" ili ti je ipak potreban 17" ekran, pored udobnosti ovde se odlučuje pomalo i o mobilnosti. Kada se i to reši dolazimo do treće, izuzetno bitne, stvari, a u kom programu radiš, da li taj program podržava intel quick sync, da li CUDA ili OpenCL, to je jako bitno za dalje traženje odgovarajućeg računara. Što se tiče memorije, verujem da je 8Gb već standard u jačim mašinama, a što se tiče HDD-a, zbog materijala koji obrađujete verujem da su vam jedine opcije 750GB i 1TB.Na kraju, ne bi bilo loše da se konsultujete i sa nekim ko radi video editing u HD, empirijski utvrđene činjenice mogu biti od neprocenjive vrednosti pri izboru pravog rešenja.U prilogu dostavljam jedno od mogućih rešenja - ovde

Link to comment

hvala, mnogo ste mi pomogli ovim smernicamavidim da je to mnogo ozbiljnija ( i skuplja) kupovina nego sto sam mislila i da je neophodno razgovarati sa nekim ko se tim baviopcija je svakako gigatronova ponuda jer daju na one rate bez kamata, mislila sam budzet do 700 ali vidim da nema sanse :/

Link to comment
Ima, pogledaj ovaj. Samo je taj bez Win, ali to se kod nas relativno lako sređuje ;)
Ima, pogledaj ovaj. Samo je taj bez Win, ali to se kod nas relativno lako sređuje ;)
odlicno :thumbsup:jos da proverim sa nekim profijem za video jel ispunjava sve uslove za pomenutu namenu i ako moze na 12 rata, eto mi buduce zanimacije
Link to comment

hvala, mnogo ste mi pomogli ovim smernicamavidim da je to mnogo ozbiljnija ( i skuplja) kupovina nego sto sam mislila i da je neophodno razgovarati sa nekim ko se tim baviopcija je svakako gigatronova ponuda jer daju na one rate bez kamata, mislila sam budzet do 700 ali vidim da nema sanse :/
Gledaj i Emmi jer su po pravilu najjeftiniji.Isto imaju varijantu na 12 rata bez kamate. Pretpostavljam da i jedni i drugi idu preko Eurobank EFG.Tu imas trosak od 5% od ukupnog kredita koji je u mom slucaju platio Emmi ali je koliko se secam Glas pisao da je on morao da plati tih 5% kad je uzeo netbuk. Sem toga jedini trosak je 150 dinara mesecno za odrzavanje kartice. Ja sam skoro hteo da uzmem neku graficku na taj nacin pa su mi rekli da ce tih 5 posto ici na moj racun. Ne znam da li su potpuno odustali od ideje da ih oni placaju ili placaju samo u nekim slucajevima.Kad sam uzeo laptop nisu mi ni pomenuli tih 5% vec sam samo video da su ih oni uplatili po izvestaju iz banke. Edited by katamaran
Link to comment

Imam JetSpeed za Telekom ADSL. Koristim wi-fi u 802.11g i 802.11b (mixed). Security: Pre-shared key (type Passphrase).Pitanje je vezano za WPS (Wi-Fi Protected Setup), koje je isključeno. Dakle, šta bih dobio (ili izgubio) ukoliko ga uključim?Nisam eksperimentisao, niti se nešto dalje informisao o ovome. Zainteresovalo me ovo:

You now can easily setup and connect to a WPA-enabled 802.11 network with WPS-certificated devices using either Personal Information Number (PIN) or Push Button Configuration (PBC) method.Legacy devices without WPS can be added to the network using the traditional manual configuration method.
Kako ovo boldovano u stvarnosti funkcioniše? Da li neko koristi ovaj metod?Da li se generiše PIN koji važi određeni vremenski period i kako se daje odobrenje? Edited by CTale
Link to comment

Fast one, kako da odradim reinstall win-a sa particije? Original starter 7 u pitanju. Prso mi program u igraoici, ode u penis i baza i preostalo vreme ljudi, što je najgore ne mogu ni reinstall da odradim jer se program gasi posle par sekundi svaki jbni put, probao sve, čistio registre, sve žive foldere obrisao, install na drugu particiju, sve što sam dobio su nervni slomovi u nizu...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...