Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Meni na laptopu ff uzme giga memorije prakticno cim ga upalim. Cini mi se da jako brzo ode i na dva.Poredjenja radi sad na desku imam 5 otvorenih tabova (uglavnom istih onih stranica koje otvorim i na laptopu) i ff trosi oko 166 megabajta.Nadam se da ce ga reinstalacija fajerfoksa unormaliti. Nikako da stignem da to odradim. Jeste da je to minut posla ali mi je prilicno nisko na listi prioriteta :)ff mi sve vise ide na nerveposebno sa apdejtovanjem tri puta dnevno i svakim apdejtom zeznu plugin za kaspersky password manager.

Link to comment

Iz nekog razloga ne uspevam u pejntu da pisem belim slovima po crnoj pozadini. Montiram neki dokumentarac pa treba na dva mesta da ubacim neku informaciju o cemu se radi.Planirao sam da to odradim u pejntu ali ne ide. Photoshop nemam trenutno instaliran i stvarno bih se smorio da moram da ga instaliram zbog neceg ovako banalnog.Ako je neko radio sa adobe premier jel to mogu relativno lako da odradim iz njega? Da dodam par sekundi crnog na kojem belim slovima treba da pise par informacija.

Link to comment

Što se foxa tiče, bolji potez bi bilo resetirat profil, pogotovo ako si dugogodišnji korisnik a nikad ga nisi 'obnavljao', FF bi se trebao na sistemus a više memorije kretati oko gigabajta, malo manje možda.inače, gdje ti je kaspersky? samo na laptopu oli...? :fantom:

Link to comment

Novi laptop koji inace jako malo koristim. Nema sanse da se nesto tu nakupilo. Valjda ce ga reinstalacija dovesti u red.

inače, gdje ti je kaspersky? samo na laptopu oli...? :fantom:
Gde god nadjes zgodno mesto tu kaspersky posadi :)i na kompu i na laptopu. Turio bi ga i na netbuk al bi ga verovatno smorio (atom 1.6 i 1 gb rama) pa na netbuku idem gologuz na internet. Edited by katamaran
Link to comment
Ovo sto spominje panta rhei, nisam zagledao tacne procente, ali jedna stvar koju jesam primetio da je FF (moj browser izbora) jedini od svih koje sam probao (a mislim da sam probao sve poznatije) koji povremeno "zaglavljuje" sistem, moguce zbog uzimanja CPU-a u celosti za sebe. To se redovno desava kada se po prvi put u sesiji otvara stranica koja u sebi ima neki kompleksniji sadrzaj. Na istom kompu, pod linuxom (Mint) to se ne dogadja, vec samo u Win7.
Preskaćući ovo što je rođa pisao (meni blanko FF uzima 600MB a "puna" giga i po, 2 do 20% običnog intel G540, kući na fenomu i manje, opera je bolja, ali je na žalost prepuna gličeva koje više ne mogu prenebeći pa sam prešao na firefox, chrome je...neudoban, meni), nego, ranije, sredinom devedesetih, kada je multikompjuting trebao da zaživi na personalnim računarima (DOS je btw imao u jednoj verziji i multitasking), zamišljeno je da program uzme resurse koji mu trebaju pa da ih po iskorišćenju vrati, ubrzo su proizvođači softvera, da bi svoj softver predstavili kao najbrži i najbolji zamislili da kada jednom ugrabe resurse, ne vraćaju ih, pa je moralo da se ugrađuje u sam OS, tj. tu je OS postao i menadžer resursa i time se prilično bavi, nekada bolje, nekada ne. Tako da, pored toga što je rođa rekao i tačno je, da se lisica ugojila, možda je i linux samo bolji menadžer od windowsa u ovoj iteraciji.
Link to comment
Prvo pitanje - normalno je. Što ima više memorije, to će ju Win 7 više koristiti.Drugo pitanje. Skoro pa normalno. Meni tokom pisanja ovog Nightly uzima 2-4%, ali na četverojezgrenom Sandyju.. Uzmi Process Explorer sa Sysinternalsa, i pogledaj što to troši CPU time + koji je to thread u firefoxu.
hvala. sad nisam za kompom, sinoc malo gledao, izgleda vise manje normalno. u jednom momentu ff nije hteo da radi kako treba, pa sam video te visoke procente.
Link to comment

Sad sam hteo da uslikam tu sumanutu ff potrosnju memorije na lapu al ko za baksuz ponasao se relativno normalno. Nijednog trenutka nijepresao 600-700mb. Posle gasenja zahtevnijih stranica nije oslobadjao memoriju koju je vec uzeo nego je ostajao na tih 600-700mb i kad je samo google otvoren. Reinstalirao sam ga i posle par minuta probe nije isao iznad 200-300. Ovaj na desku daleko manje zauzima. Vec par sati sam na netu i trosi manje od 200 mbbtw dok sam skidao novu instalaciju ff-a IE je trosio manje od 100mb. Da radi password manager plugin na njemu ozbiljno bi razmotrio povratak na ie. FF mi sve vise ide na nerve i jedino me jos navika zadrzava.

Link to comment
Ajde malo da presečem jel koristi neko od vas chrome ?Meni ona jede resurse samo tako!Poslato sa WC šolje by BVK
Šta ti je podsvest, dodelio ženski rod Chrome-u, zbog jedenja resursa. :D
Link to comment
Što, šale radi, ne probaš na istoj mašini onaj Google linux (Chromium OS), čisto da uporediš kako onda veče resurse.
Imam neki asusov netbook koji mi skuplja prasinu pa mozda se i poigram ;)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...