Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ne mogu da nadjem Network controler za jebeni Dell inspiron 15 3521 jebem se celo popodne. Sve drivere sam skinuo (posto slepci nisu dali instalacioni dvd) ali me samo to jebe i USB CRW 2.0. Pomagajte ljudi.
To su ti slepci iz della. Asus deli drajvere, čak i Acer, ali ne, dell ne može da odvoji 0,05e za disk.
Link to comment
To su ti slepci iz della. Asus deli drajvere, čak i Acer, ali ne, dell ne može da odvoji 0,05e za disk.
Burazer od strica upisao akademiju i dobio "za na poklon" Dell. Standardna prica, kad se kupuje Milan se ne pita nista, al kad stigne govno sa sve Ubunutu, onda Milane potrosi ceo dan.I dalje sam pod utiskom pakla koji sam prosao sa sve Katamaranom (na pm) oko mog HDD i reklamacije posle samo 6 meseci.
Link to comment

Ucim u hodu da radim u Adobe Premiere 7 pa me nesto zanima.Ovo sto radim ce trajati oko 3 sata. Hocu na kraju da ga eksportujem na dvd.Jel postoji neki preset koji ce ga spakovati na 4.37GB sa najboljim mogucim podesavanjima ili cu rucno morati da ga peglam sve dok estimated file size ne padne ispod 4.37 GBIli da ga eksportujem u mpeg2(koliki god fajl da ispadne) pa da naknadno gledam kako da ga spakujem na dvd?

Edited by katamaran
Link to comment
Burazer od strica upisao akademiju i dobio "za na poklon" Dell. Standardna prica, kad se kupuje Milan se ne pita nista, al kad stigne govno sa sve Ubunutu, onda Milane potrosi ceo dan.I dalje sam pod utiskom pakla koji sam prosao sa sve Katamaranom (na pm) oko mog HDD i reklamacije posle samo 6 meseci.
Ja dok sam držao radnju, "proklinjao" dan kada mi dođe neko i kupi della. Ne samo sređivanje i install wina već i traženje drajvera. Sumnjam da neko može da mi objasni tu galantnost da ostave kupcu da se cima sa drajverima za 10 sranja. Aj mi što se kao razumemo ponešto, nego šta ljudi koji veze sa time nemaju.. Pa aj ti Milane troši vreme i na to... :)
Link to comment
Ucim u hodu da radim u Adobe Premiere 7 pa me nesto zanima.Ovo sto radim ce trajati oko 3 sata. Hocu na kraju da ga eksportujem na dvd.Jel postoji neki preset koji ce ga spakovati na 4.37GB sa najboljim mogucim podesavanjima ili cu rucno morati da ga peglam sve dok estimated file size ne padne ispod 4.37 GBIli da ga eksportujem u mpeg2(koliki god fajl da ispadne) pa da naknadno gledam kako da ga spakujem na dvd?
Možda da eksportuješ u mpeg2 i probaš da ga šrinkuješ (dvdshrink ili ako ima nešto bolje).. na 4.3?
Link to comment
Ja dok sam držao radnju, "proklinjao" dan kada mi dođe neko i kupi della. Ne samo sređivanje i install wina već i traženje drajvera. Sumnjam da neko može da mi objasni tu galantnost da ostave kupcu da se cima sa drajverima za 10 sranja. Aj mi što se kao razumemo ponešto, nego šta ljudi koji veze sa time nemaju.. Pa aj ti Milane troši vreme i na to... :)
Coltrane valjda prica o drajverima za Ubuntu? To je cimanje (mada sve manje, mnogo manje nego pre npr 5 god.) bez obzira na firmu koja pravi komp.Za Win8 Dell za kompove (pod garancijom) sad ima specijalni USB (u partnerstvu sa Microsoftom) koji sadrzi sve sto treba za reinstalaciju na sebi. Treba 20-30 min. od praznog HDD do kompletnog Win8 installa (OS, drajveri, cak radi i backup + recovery korisnickih podataka, ako se ne polazi od praznog drajva).
Link to comment

Ubuntu na velikom broju dell lapova dolazi preinstaliran, ne znam da li su u toj situaciji potrebni drajveri, iskreno, razumem se u ubuntu koliko i u molekularnu biologiju.. Ja bih pre rekao da je Johnu win pravio problem, no nebitno. Meni znam da jeste i da sam pizdeo od toga :)

Link to comment

Pa, realno, njegova poruka je nejasna. Pise (izmedju ostalog) "...al kad stigne govno sa sve Ubunutu, onda Milane potrosi ceo dan...."Inace je jednostavno instalirati drajvere za Windows za Dell (www.dell.com/support), premda se slazem da je izuzetno glupo da ne daju CD (ili USB stick) uz svaki prodati leptop.

Edited by Indy
Link to comment

To je pitanje cene, ovde dell ide sa ubuntuom, kome je sve instalirano, prepozaje mrežu, vidi wi fi, vidi često i štampač i radi kako valja, ali je nepoznat ljudima, samim tim i nepoželjan, pa se instalira win i skida se drajver sa njihovog sajta, e sada tu ulazi u igru i relativno spor net u nas pa je giga drajvera mnogo, a nije, a dell je jako olakšao skidanje drajvera, samo se ukuca tag i sve je tu. Samo što to nije udobno.Da predupredim odmah pitanje cene softvera, tj. niske cene startera, mi nismo u toj zoni gde je OS jeftiniji, a najprodavaniji laptop košta u maloprodaji oko 400 australijanskih dolara i svaki proizvođač ima svog igrača u tom segmentu. Bilo kakav pomeraj cene bi se loše odrazio na prodaju... Horor.

Link to comment

Ne mogu da se setim da li mi je stigao disk uz laptop (n7110) U svakom slucaju bi drajvere instalirao sa neta kao i uvek.edit: ipak daju i disk sa drajverima

http://www.youtube.com/watch?v=fvhcxvjkmyg

Možda da eksportuješ u mpeg2 i probaš da ga šrinkuješ (dvdshrink ili ako ima nešto bolje).. na 4.3?
Hvala. Verovatno je bolje tako nego da mu ubijam kvalitet pre renderovanja. Edited by katamaran
Link to comment
relativno spor net u nas
Moj utisak je bio da je net u Srbiji brz kao munja, posebno u odnosu na Australiju. :) (Ili sam to mozda pomesao s tim da je jeftin?)(Ono sto sam pominjao sa USB-stickom i Windowsom 8 vazi samo za masine u garanciji koje se prodaju sa OEM Win8, znaci ne vazi za tu srpsku situaciju.)
Link to comment

win 7, 64 bit. kada se digne sistem ima 48 procesa, vise manje sve normalno, nema nista cudno, i memorija mi je na 17% od 12 giga rama. procesor 0%. kada ukljucim lisicu, sveze apdejtovana, dok se otvori, procesor ode i na 30%, posle stoji konstantno izmedju 8% i 15%, ram ode na nekih 24%, bez da se bilo sta radi samo lisica sa nekih 4-5 tabova.da li je normalno da sistem u startu bez da se bilo sta radi uzima 17% od 12 giga rama?da li je normalno da lisica uzima toliko procesor samo zato sto je ukljucena? nisam primetio da je tako bilo i ranije. procesor je i5 750 2.67ghz.

Link to comment

Prvo pitanje - normalno je. Što ima više memorije, to će ju Win 7 više koristiti.Drugo pitanje. Skoro pa normalno. Meni tokom pisanja ovog Nightly uzima 2-4%, ali na četverojezgrenom Sandyju.. Uzmi Process Explorer sa Sysinternalsa, i pogledaj što to troši CPU time + koji je to thread u firefoxu.

Link to comment

Ovo sto spominje panta rhei, nisam zagledao tacne procente, ali jedna stvar koju jesam primetio da je FF (moj browser izbora) jedini od svih koje sam probao (a mislim da sam probao sve poznatije) koji povremeno "zaglavljuje" sistem, moguce zbog uzimanja CPU-a u celosti za sebe. To se redovno desava kada se po prvi put u sesiji otvara stranica koja u sebi ima neki kompleksniji sadrzaj. Na istom kompu, pod linuxom (Mint) to se ne dogadja, vec samo u Win7.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...