Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Verovatno prilicno lako bilo kojim programom za recovery podataka.Ja sam skoro vratio gomilu slika sa obrisane sd kartice iz aparata pomocu recover my files.

Tja.. bez profi usluge su slabe šanse.
Ne treba profi. Gomila programa koji su krajnje jednostavni za koriscenje.edit: a evo ti i video da vidis kako se radihttp://www.youtube.com/watch?v=_toslnuRNwc Edited by katamaran
Link to comment
Cime da vratim izbrisane podatke?Dolazim kuci a cura kaze da nema foldera sa fotkama, usput ona nikada ne koristi shift+del, a Recycle je prazan :huh: Jedina promena sto na toj particiji stoji neki fajl pod imenom bootsqm.datPomagajte molim vas :(
bootsqm.dat znači da je preko diska prešo chkdsk, a ako nije dovoljno jaka verzija Windowsa da sama dođe do previous versions, imaš shadow explorer.
Link to comment

Sa John Coltrane-om sam ovih dana preko pm-a sredjivao posledice onog sto mu se desilo. po svemu sudeci je hard krenuo da riknjava. Ima li vec sada prava na reklamaciju ili mora da ceka da se jos pokvari?untitled.jpg

Link to comment

Kupio usb WiFi posto krecim i pomeram desktop racunar koji nema opciju wirelessa. 2 dana je sve bilo u redu, onda je poceo WiFi da nestaje na svakih 15-ak minuta, pojavi se ono sranje sa narandzastom lopticom na WiFi signalu, kada ga nema, a "connections are available".Ja onda otvorim "network and sharing centar", vidim moj WiFi (resetovao sam modem, nemam sifru trenutno, moze da ga koristi ko hoce), kaze mi da je konekcija available, i da mogu da se povezem samo ako odem na: Connect to a network without setting it up.http://www.dodaj.rs/?P/13J/47kfk8Wb/untitled.jpgPovezem se tako, pa za 10 min ponovo nema signala.Jos da dodam da je u isto vreme pocelo i da mi se desava (npr dok kucam ovaj post vec 3 puta) da mi izadje kursor iz browsera. Kucam, i samo odjednom cujem onaj zvuk da kucam u prazno. Kao da sam kliknuo na prazan deo taskbara. Mozzilla jos uvek stoji na ekranu, ali po njoj ne moze da se kuca dok ne kliknem ponovo na nju na taskbar.Ima li iko pojma sta se desava? Opalio sam AVG scan, nije nasao nista posebno.

Link to comment
Sa John Coltrane-om sam ovih dana preko pm-a sredjivao posledice onog sto mu se desilo. po svemu sudeci je hard krenuo da riknjava. Ima li vec sada prava na reklamaciju ili mora da ceka da se jos pokvari?untitled.jpg
Ako ima vidljive bad sectore znači da je već ispucao rezervne sektore - a 1 bad sector znači neispravan disk - dakle i što se garancije tiče. Backup sistema se mora napraviti sada. Ako se ima, eto dobra prilika da se prijeđe na SSD...
Link to comment

Tako sam otprilike i ja mislio. Interesantno da smart brojke i ne deluju tragicno ali uglavnom imaju upozorenja na current pending sector i calibration retry count. Po svemu sudeci riknjava mehanika harda.http://www.dodaj.rs/f/13/XG/2J0KPnqa/health.jpgPo ovome i ne deluje mnogo zeznutofull-scan.jpgMada koliko ja znam kad jednom krene...Ima jos dosta garancije pa ne mora da zuri sa zamenom. Mozda je bolje da saceka da se jos pokvari da mu lakse prodje zamena.Preporucicu mu da ga skenira sa dijagnostikom proizvodjaca. Mislim da ce i u servisu koristiti to pa ako ona kaze da je hard za zamenu onda se definitivno kvalifikuje.

Edited by katamaran
Link to comment

Kolega na poslu ima problem sa Morton Benson rečnikom. Nakon pokretanja samo mu stoji ikonica u taskbaru, ali na ekranu nema ništa niti klik na aktivnu ikonicu na taskbaru ima ikakvog rezultata.Probali smo više načina instalacija - od primitivne verzije da ima minimalnu instalaciju pa da ubaci cd, zatim onu "pravu" sa 2 virtuelna diska, i neku budženu od 55MB koja ima samo rečnik ali ne i zvučne fajlove (uz editovanje reg fajla po uputstvu).MB je radio normalno a onda je pre par nedelja počeo da se ponaša kako sam opisao gore. Pre neki dan smo instalirali tako da ga diže sa živog CD-a po potrebi, radio je do jutros a onda opet neće.Komp je u kancelariji, isti kao kod nas nekoliko kod kojih Benson fercera kako treba. Ima Win7 x64, gomilu slobodnog prostora, par narodnih kancelarijskih alatki je instalirano (acrobat x, abbyy finereader), ali ništa nije ubacivano otkad je komp ubačen u upotrebu, tj. bez ikakve promene u odnosu na period kad je Benson radio kako treba.Hilfe!

Link to comment

Meni se nesto slicno ponekad desi sa asus ai suite. Onda pomaze desni klik na njegovu ikonicu na systray-u pa nesto kliknem. Cini mi se "run as an administrator" ali ne mogu da se zakunem.Zvuci blesavo ali mozda pomogne.

Edited by katamaran
Link to comment

Posle okretanja 6 brojeva sam dosao do servisa gde mi je lik potvrdio da, AKO SU MOJI NAVODI TACNI, onda imam osnov za zamenu. Dakle zreo je za zamenu. Pazi kao da se ja zajebavam i hocu da im uzmem novi HD.Zapalila se cela Srbija i mreza operatera i servisera.edit: hvala i ovde svima

Edited by John Coltrane
Link to comment
Tako sam otprilike i ja mislio. Interesantno da smart brojke i ne deluju tragicno ali uglavnom imaju upozorenja na current pending sector i calibration retry count. Po svemu sudeci riknjava mehanika harda.http://www.dodaj.rs/...Pnqa/health.jpgPo ovome i ne deluje mnogo zeznutoMada koliko ja znam kad jednom krene...Ima jos dosta garancije pa ne mora da zuri sa zamenom. Mozda je bolje da saceka da se jos pokvari da mu lakse prodje zamena.Preporucicu mu da ga skenira sa dijagnostikom proizvodjaca. Mislim da ce i u servisu koristiti to pa ako ona kaze da je hard za zamenu onda se definitivno kvalifikuje.
Offline uncorrectable je 1, dakle po meni (a ja sam takav i nosio na zamjenu) taj disk je za zamjenu. Sada i odmah, osim ako ga jebu paragrafima u jamstvu.Sljedeći sektor bi mogao prasnuti negdje unutar system32 ili nekih najmilijih dokumenata, a onda disk više ni za backup ne bu dobar. Dakle, garancija vrijedi? Servis sada, odmah, iz oviju stopa. Zamjena.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...