Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

ne znam da li je ovo pravo mesto za ovo pitanje: kako moze da se ocisti laptop od prasine? cula sam za neki sprej koji izduvava vazduh pod pritiskom, ali kontam da to vredi jedino za tastaturu...jebeni majstori u kuci <_<

Link to comment
ne znam da li je ovo pravo mesto za ovo pitanje: kako moze da se ocisti laptop od prasine? cula sam za neki sprej koji izduvava vazduh pod pritiskom, ali kontam da to vredi jedino za tastaturu...jebeni majstori u kuci <_<
Које прашине? Ако је прашина на површини лаптопа, онда неким од средстава за чишћење лаптопова. Ако је испод тастататуре, онда делимично издувавањем, потпуно само скидањем свих тастера.А ако мислиш на прашину у унутрашњости која евентуално узрокује буку на кулерима или прегревање, шрафцигер у руке, растури и очисти. Али ако има само 1% шансе да ниси сигурна шта радиш - носи у сервис. Немој да следеће питање буде "како се склапа лаптоп?". :rolleyes:
Link to comment
Које прашине? Ако је прашина на површини лаптопа, онда неким од средстава за чишћење лаптопова. Ако је испод тастататуре, онда делимично издувавањем, потпуно само скидањем свих тастера.А ако мислиш на прашину у унутрашњости која евентуално узрокује буку на кулерима или прегревање, шрафцигер у руке, растури и очисти. Али ако има само 1% шансе да ниси сигурна шта радиш - носи у сервис. Немој да следеће питање буде "како се склапа лаптоп?". :rolleyes:
Pa ja sam jedan paranoik koji otvara prozor kad pali cigaretu i ne duva dim u komp - sto znaci da me ne brine mnogo prasina po povrsini nego ona iznutra. Sad ionako treba da budzim memoriju pa cu sve da rasturim. A jel ima neke veze sto sam pod garancijom? (ili je ovo vec mnogo glupo pitanje?)Nije mek :( Sledeca inkarnacija :wink:
Link to comment
Pa ja sam jedan paranoik koji otvara prozor kad pali cigaretu i ne duva dim u komp - sto znaci da me ne brine mnogo prasina po povrsini nego ona iznutra. Sad ionako treba da budzim memoriju pa cu sve da rasturim. A jel ima neke veze sto sam pod garancijom? (ili je ovo vec mnogo glupo pitanje?)Nije mek :( Sledeca inkarnacija :wink:
E, ако је у гаранцији, онда је најелегантније да га однесеш тамо где је купљен, да ти прошире меморију и очисте га од прашине, наравно, уколико је могуће.Друга варијанта је да то радиш сама, при чему постоји могућност да останеш без гаранције уколико има некаквих налепница преко шрафова.Трећа могућност је да однесеш у неки сервис у који имаш поверења да ти то све одраде, али такође постоји могућност губљења гаранције.Него, колико ти је стар тај лаптоп? Ако је још увек у гаранцији, претпостављам да је мање од 3 године, а уз такве услове експлоатације (отварање прозора приликом паљења цигарете), не верујем да у њему има баш толико прашине да мора да се чисти...
Link to comment
Pa ja sam jedan paranoik koji otvara prozor kad pali cigaretu i ne duva dim u komp - sto znaci da me ne brine mnogo prasina po povrsini nego ona iznutra. Sad ionako treba da budzim memoriju pa cu sve da rasturim. A jel ima neke veze sto sam pod garancijom? (ili je ovo vec mnogo glupo pitanje?)
Kad budes budzila memoriju, verovatno ces otvoriti deo koji je predvidjen za to, tako da neces bas uci u "utrobu" tvog ljubimca. Najcesce postoji poseban deo, predvidjen bas za te namene - da laik moze promeniti memoriju, bez opasnosti da nesto zajebe.Inace, mislim da se bez veze plasis prasine unutra. Ako si pazljiva 10% kao sto pricas, nemoj da brines. Jedino sto bi trebalo da te natera na otvaranje lap topa je ovo sto gotivac prica - da cujes ventilator kako klepece po necemu.Spolja imas jako lepo resenje sa tecnoscu za monitore koje je u spreju i onda naprskas svuda i obrises magicnom krpom. Ne znam kako se to zove, ali video sam u "Merkuru" da ima toga i da je u istim bocicama kao i vazduh za izduvavanje tastature. Bas dobra stvar...
Link to comment

Ma neki majstori su mi napravili haos u kuci, umesto da rasrafe dve cevi razvalili su pola kupatila (u mom odsustvu), ceo stan je prekriven prasinom, pa i laptop.Prvo cu da ubijem gazdu, a onda cu da otvorim komp.Htela sam da ga nosim u original servis na budzenje memorije, ali Toshiba ovde ima uzasno sporu podrsku i to bi trajalo previse.Relativno je nov. A kontam da tim sprejom mogu samo da uduvam prasinu unutra, a ne da je izbacim.Nista, sacekacu da pocne da sklopoce, pa cu da vidim sta cuHvala

Link to comment

Pitanje o laptopu, ne postavljam ga na topiku označenim za to, čini mi se da je tamo prevashodno tema koji novi laptop kupiti, a ja bih hteo da sačuvam stari, koji polako izdiše. Nosiću ga kod majstora svakako (star 4 godine, garancija davno istekla), od subote je problem sledeći: prvi put kada se desilo je bilo da usred rada, laptop se resetuje, ali ne u konvencionalnom smislu reči - jednostavno je sve nestalo sa ekrana, i onda je počelo svakih pola sekunde da "blinkuje" kao da neko pali/gasi/pali/gasi struju, ekran je počeo da seva kao da se non stop uključuje-isključuje, DVD drajv je puštao zvukove svakih pola sekunde baš kao kada palim mašinu, ona prva inicijacija. Znači kao da se resetuje, ali u principu ni ne počne ponovo da se bootuje, ne stiže čak ni da odbroji RAM, nego svakih pola sekunde kao da izgubi napajanje i da mu odma stigne?Pustio sam da odstoji malo, kresnuo ga ponovo, i pazi - bootovao se u Safe Modeu OK. Međutim, 5 minuta po kraju bootovanja - cak, isto. Opet ga pustim jedno 4-5 sati, bootuje se normalno, i ovog puta je čak uspeo da radi nesmetano jedno sat vremena, taman da backupujem najvažnije fajlove, e onda kad se cooler aktivirao, ovo se desilo (zanimljivo što je to veče cooler već startovao 3-4 puta i radio po koji minut bez problema). Identično i dan posle, osim što je tad radio samo 15-tak minuta. Računam, čitav hard drajv je u redu, Windows je u redu, svi podaci su OK, grafička je u redu, motherboard je, majku mu, valjda u redu, kad ipak radi neko vreme? Sigurno je nešto do napajanja?Dakle, ne očekujem rešenje, nego samo da pitam da li je neko čuo za sličan problem, na šta mogu da hintujem majstorima kada ga odnesem u servis? Ovo je samo moje nagađanje - može li u pitanju biti baterija koja je verovatno istrošena max? Na žalost, ovo je onaj model laptopa koji ne može bez baterije, tj ne mogu da izvadim bateriju, a iskreno, uopšte je nisam čuvao. Laptop je prilično nabudžen jakom grafičkom i procesorom, tako da je, i kada je kupljen, baterija mogla trajati samo pola sata - 45 minuta, pa mi je bio užasan smor da je punim/praznim kako treba. Sada, 4 godine kasnije, je li moguće da je skoro sasvim ishabana, a pošto je laptop takav da mu baš treba baterija, ona sama izaziva neki on/off za napajanje ili kontakt, posebno kada cooler krene da se vrti?

Link to comment

Mislim da je to pitanje baš za servis, tj. za nekog ko ima odgovarajuću opremu (i znanje) da proveri napajanje/izmeri napone i već šta sve uz to ide. :)

Link to comment

Gledam zadnju sezonu Sopranosa i jebava me prevod na epizodama 13 i 14. Sve ostale epizode rade normalno (prevod je u .srt formatu) a ove dve nix (u .sub formatu). Probao sam sa GOM plejerom, KM plejerom i VLC-om..Otvarao sam te fajlove u notepadu i vidi se prevod ali kad ih ucitam, nista se ne desava. U cemu je fazon?

Link to comment
Gledam zadnju sezonu Sopranosa i jebava me prevod na epizodama 13 i 14. Sve ostale epizode rade normalno (prevod je u .srt formatu) a ove dve nix (u .sub formatu). Probao sam sa GOM plejerom, KM plejerom i VLC-om..Otvarao sam te fajlove u notepadu i vidi se prevod ali kad ih ucitam, nista se ne desava. U cemu je fazon?
Јеси ли пробао да промениш екстензију у .srt? :rolleyes:
Link to comment

Naravno, i dobio patku :rolleyes: Upravo sam probao i neki "SubToSrt" konverter ali i on izbacuje gresku...Edit: VobSub 2.23 :Hail: odradio stvar.

Edited by Zli Gli
Link to comment
Naravno, i dobio patku :rolleyes: Upravo sam probao i neki "SubToSrt" konverter ali i on izbacuje gresku...Edit: VobSub 2.23 :Hail: odradio stvar.
Ubuduće koristiš Subtitle Workshop, freeware. Otvara sve formate subtitlova, i onda sa komandom Save as.......odabereš u kojem formatu želiš da sejvuješ taj subtitle, i konverzija je gotova za 2 sekunda.
Link to comment

Jeli bre, Vindous apdejt mi danas prijavio da ima da se instalira Servis pak 3 za ikspe. Da li je to neko stavio i da li to treba instalirati ako nema problema sa SP2?

Link to comment

Zaobidji ga, za sada. Javljaju se odredjeni problemi, doduse ne kod svih, ali ipak je preporucljivo, ako nista drugo, instalirati ga na cist xp.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...