Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Upalio sam komp na poslu prvi put posle par nedelja i vidim da je c: sa nekih 15GB spao na 3GB slobodnog prostora (od 40GB nominalno). Čišćenje preko ccleanera, slim cleanera i slično nije puno pomoglo (oko 1,1GB).
U Windows folderu ono što zasigurno smeš da obrišeš bez posledica jeste SoftwareDistributionDownloadPogledaj koliko zauzima pa javi. To je direktorijum u koji se smeštaju downloadovani apdejti za Windows, koji realno nisu potrebni nakon što se instaliraju.
Link to comment

this folder is empty <_<win7 jeste updateovan, ali ne tako skoro, sigurno ne zadnjih par dana dok sam ga koristio pre ove pauze, i tad je bilo sve ok sa memorijom. system restore mu je inače ugašen, nikakav backup nikad nije rađen.oko x64 - x86 - moj treći komp je x64 desktop, isto ima 40GB c:/, ima više programa nego ovaj (photoshop cs5, acrobat X pro...) i ima oko 12GB slobodno, sa sve sp1 i drugim win updates.ma boli me, neka stoji, samo mi je čudno.

Link to comment

Koje su normalne brzine za micro sd klase 4? Ubacio sam prijateljici neku od 8 giga u telefon i sad joj kopiram 1 GB fajlova 35 minuta. Ide oko 450 kb/s

Edited by katamaran
Link to comment
Hvala [i Historianu]. Danas cu testirati kako to sve ide...
Imaj u vidu i da repeateri efektivno seku brzinu neta na pola (ili jos manje, zavisno od jacine signala), tako da ces od npr 6mbit iz prizemlja, gore imati max. 3 mbit.
Link to comment

RE: moj problem - stig'o kući, proverim na laptopu i winsxs folder ima cca 7,5GB :), što je samo 2GB manje nego na poslu. stoga, ostaje 8GB razlike u slobodnoj memoriji.sutra ću da se upustim u 1 csi:desktop avanturu i otkrijem ko je pokrao moju memoriju :)

Link to comment
Imaj u vidu i da repeateri efektivno seku brzinu neta na pola (ili jos manje, zavisno od jacine signala), tako da ces od npr 6mbit iz prizemlja, gore imati max. 3 mbit.
Nazalost, nije uspjelo. Izgleda da repeater nije kompatibilan sa ovim sranjem od routera sto T-Com daje... Ostaje da ipak radimo sa kablovima, sto nije idealno rjesenje iz drugih razloga, ali dobro... Sad mi josh samo treba, ako neko zna dobro uputstvo za pravljenje tih mreznih kablova, posto cu morat sam da im dodajem one zabice na krajevima..
Link to comment
RE: moj problem - stig'o kući, proverim na laptopu i winsxs folder ima cca 7,5GB :), što je samo 2GB manje nego na poslu. stoga, ostaje 8GB razlike u slobodnoj memoriji.sutra ću da se upustim u 1 csi:desktop avanturu i otkrijem ko je pokrao moju memoriju :)
javi štosnašo, bit će korisne informacije.
Link to comment
Nazalost, nije uspjelo. Izgleda da repeater nije kompatibilan sa ovim sranjem od routera sto T-Com daje... Ostaje da ipak radimo sa kablovima, sto nije idealno rjesenje iz drugih razloga, ali dobro...Sad mi josh samo treba, ako neko zna dobro uputstvo za pravljenje tih mreznih kablova, posto cu morat sam da im dodajem one zabice na krajevima..
I dalje mislim da bi ti neki dobar ruter završio pos'o.Jel' ti detachable antena na tom ruteru što imaš trenutno? Bolja (jača) antena takođe može da ti reši problem.Za krimpovanje ti trebaju klešta i konektori, nije teško, ali zahteva malo iskustva.Osim što moraš da pogodiš redosled parica na krajevima, izuzetno je bitno da su žice poravnate i čvrsto ugurane u konektor pre krimpovanja.Pun je YT howto filmića, recimo:http://www.youtube.com/watch?v=PMdvM57CnLMNe seci kabl prekratko kad ga razvučeš, bolje da imaš metar dva viška smotano ispod stola, nego da ti zafali :)
Link to comment
I dalje mislim da bi ti neki dobar ruter završio pos'o.Jel' ti detachable antena na tom ruteru što imaš trenutno? Bolja (jača) antena takođe može da ti reši problem.Za krimpovanje ti trebaju klešta i konektori, nije teško, ali zahteva malo iskustva.Osim što moraš da pogodiš redosled parica na krajevima, izuzetno je bitno da su žice poravnate i čvrsto ugurane u konektor pre krimpovanja.Pun je YT howto filmića, recimo:http://www.youtube.com/watch?v=PMdvM57CnLMNe seci kabl prekratko kad ga razvučeš, bolje da imaš metar dva viška smotano ispod stola, nego da ti zafali :)
Hvala! Bolji ruter ce biti [vjerovatno] uzet, ali trenutno nije moguce uzeti neki koji je stvarno dobar odmah. Treba mi rjesenje koje ce funkcionisati u roku od odmah, a ako bismo uzimali novi, dobar router, to bi potrajalo par dana. Uz to, nisam siguran koliko modela ima koji su uopste kompatibilni sa raspalim T-Com sistemom, pa me malo toga strah...Idealno bi mi bilo da kupim gotov kabl, ali onda ga ne mogu provuci, tako da moram prvo da ga provucem, pa onda da krimpujem.Hvala u svakom slucaju, javim popodne jesam li uspjeo :)
Link to comment

evo ga pregled glavnih potrošača memorije (program files, my documents itd izuzimam, pregledao sam ih, oslobodio oko 2GB i tu sve izgleda ok).Capture.jpg jel ovo izgleda generalno ok ili negde curi više nego što treba?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...