Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Probaj 'USB Tethering', nakačiš mobilni na laptop preko USB-a, em je odmah na mreži, em ti puni baterije na mobilnom, umesto da ih krvnički troši.
to sam radila ali mi traži neke drajvere i čuda a to ne znam gde da trazim
Link to comment

Da bi memorije radile u dual channel dovoljno je ubaciti ih u slotove iste boje? Ne treba nikakvo dodatno podesavanje?Kad sutra budem vadio drugu plocicu isto nista ne cackam?Bio mi crkao ram pa mi drugar pozajmio jednu plocicu dok sam cekao da mi rese garanciju. Danas mi poslali novu pa je sad probam sa ovom drugarovom da vidim koliko bih u radu osetio 8 giga umesto 4. Od sklapanja ove konfiguracije mi bio plan da dodam jos memorije al se nikad nisam nakanio.Da li je posle brljanja rama neophodno instalirati novi OS? Kad sam ubacio ispravan ram umesto moje plocice komp je poceo normalno da radi i prestali su BSOD-ovi ali me browseri i dalje zezaju (firefox cesto ucita slogiranu stranicu dok chrome hoce da otvori mrtav tab)Sedam dana mi sem toga radio normalno komp i odjednom opet BSOD-ovi i to iskljucivo na jednom klipu na youtube. To sam resio reinstalacijom drajvera za graficku pa se vise ne desava.Valjda sam hardverski skroz ok kad mi event viewer prijavljuje neki minimalan broj gresaka (do deset u 24h) i sve su vezane za net.

Edited by katamaran
Link to comment

Situacija: Wireless router je u prizemlju, u kaficu, potrebno je da signal na 4. nivou, u stanu, bude jak. Sta se moze tu uraditi, ako moze ista? Da li wi fi repeater moze da rjesi problem i da li ga je tesko konfigurisati? Gdje bi ga bilo bolje postaviti, na neki od donjih spratova gdje je signal jachi, ili na sam taj sprat gdje je ciljani korisnik, gdje je signal dosta slab?Da dodam da nije moguce sprovodjenje kabla, dakle potrebno je vajrles rjesenje.

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment
Situacija: Wireless router je u prizemlju, u kaficu, potrebno je da signal na 4. nivou, u stanu, bude jak. Sta se moze tu uraditi, ako moze ista? Da li wi fi repeater moze da rjesi problem i da li ga je tesko konfigurisati? Gdje bi ga bilo bolje postaviti, na neki od donjih spratova gdje je signal jachi, ili na sam taj sprat gdje je ciljani korisnik, gdje je signal dosta slab?Da dodam da nije moguce sprovodjenje kabla, dakle potrebno je vajrles rjesenje.
Kupi neki bolji ruter i eventualno 5ghz usb wireless za komp na 4. nivou.
Link to comment
Da li wi fi repeater moze da rjesi problem i da li ga je tesko konfigurisati? Gdje bi ga bilo bolje postaviti, na neki od donjih spratova gdje je signal jachi, ili na sam taj sprat gdje je ciljani korisnik, gdje je signal dosta slab?
U mom ograničenom iskustvu, dosta su jednostavni za upotrebu. Samo nemoj da ga stavljaš na četvrti sprat, jer ne može tu da ti magično "popravi" signal koji do njega već dolazi slab. Moraš da staviš repeater negde gde je signal još relativno OK, i on će da ga prosledi istog takvog, redukujući dalju degradaciju.
Link to comment

Upalio sam komp na poslu prvi put posle par nedelja i vidim da je c: sa nekih 15GB spao na 3GB slobodnog prostora (od 40GB nominalno). Čišćenje preko ccleanera, slim cleanera i slično nije puno pomoglo (oko 1,1GB).Kada sam proverio status memorije u slim cleaneru ispostavilo sa da windows folder sam vuče oko 22GB, a u njemu folder winsxs ima oko 9,5GB. u njemu se nalazi gomila foldera tipa "amd64_1394.inf.resources_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_en-us_beafdf583b909e3f" i slični, a nemam predstavu zašto oni stoje tu niti čemu služe.da napomenem da c: služi samo za instalirane programe, i da ga držim prilično čistim (nemam piratskih programa, najveći program je office 2010...) svi korisnički fajlovi su na D:.isti win7 imam na laptopu, c: isto ima 40GB nominalno, generalno iste programe i oko 13-14GB slobodno.ja bih taj windows/winsxs folder brisao na seljački, shift+delete, ali prvo da pitam drugare furunaše ima li pametniji kurs akcije :)

Link to comment

jes siguran da ti je baš isti Win 7? x64 i x86 različite su po zahtjevnosti za prostorom... :fantom:Win sxs se ne smije brisati jer se Windows više neće moći servisirati (dodavati i uklanjati fičrse, instalirati - deinstalirati apdejte)Ono što možeš je smanjiti kvotu na disku za System Restore, ko što kaže radisa - te, pod uvjetom da si pogledao baš sve 'temp' foldere ( u Windows folderu, u User folderu) - da te pitam - jes li čistio nakon instaliranja Service Packa 1?

Link to comment
U mom ograničenom iskustvu, dosta su jednostavni za upotrebu. Samo nemoj da ga stavljaš na četvrti sprat, jer ne može tu da ti magično "popravi" signal koji do njega već dolazi slab. Moraš da staviš repeater negde gde je signal još relativno OK, i on će da ga prosledi istog takvog, redukujući dalju degradaciju.
Hvala [i Historianu]. Danas cu testirati kako to sve ide...
Link to comment
Da dodam da nije moguce sprovodjenje kabla, dakle potrebno je vajrles rjesenje.
Ne znam da li ti pravi posao ali postoji jos jedna varijanta - umrezavanje preko elektricne instalacije. Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...