Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Malopre sam probao da se ulogujem na Gmail i tražio mi je da promenim šifru zbog "unusual activities" na mom nalogu.Naime, pogledao sam i piše da se jutros oko 7am (dakle ja sigurno nisam), ulogovao neko iz Mađarske (ip je 84.224.141.166 - mađarski Telenor).Da li su se nekome dešavale slične stvari i ako jesu, koje je objašnjenje? Mislim, teško mi je da poverujem da je neko stvarno uspeo da se uloguje

Link to comment

istu zabavu sam skoro imao sa yahoo mail.Prvo mi se neko sa US ip adresom ulogovao u alternativni yahoo maildan kasnije sa tog mejla krece spam na ceo adresar. Posle promene sifre svi problemi nestaju.Tacno nedelju dana kasnije opet upad sa US ip adresom ali sad na glavni mejl. Opet spam krece istog dana. Ovde promena adrese nista nije pomogla kao ni skeniranje sa kaspersky, mbam i spybot search and destroy. Dobrih nedelju dana nisam uspevao da zaustavim spam koji je slao da bih ga na kraju ubio sa combofix-om.Ako si popio virus vrlo je moguce da je spamovao ceo tvoj adresar. A postoji i mogucnost da si nagazio na stealer koji je sve tvoje sifre poslao nekome.

Edited by katamaran
Link to comment
Ako si popio virus vrlo je moguce da je spamovao ceo tvoj adresar. A postoji i mogucnost da si nagazio na stealer koji je sve tvoje sifre poslao nekome.
Ne verujem, imam antivirus i pazim šta radim i otvaram, virus nisam zakačio jedno 10 godina sigurno. A ovo drugo, ne znam, ne ukucavam šifru, tj bio sam ulogovan.
Link to comment

Pri dnu ekrana u GMAILu imas opciju da vidis sa kojih IP adresa se konektovalo na tvoj mail Pise LAST ACTIVITY... DETAILS to kliknes I vidis sve IP adrese pa proveri Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment

Dzaba ti AV ako nagazis na stealer. Njih stalno prave nove pa samim tim te sveze AV softver uglavnom ni ne detektuje. Najcesce ih podmecu kao "lek" za softver i igrice.Ako se to desilo on je sve tvoje sifre koje imas sacuvane u brauzerima poslao nekome.

Link to comment

U sustini svaki AV ali je tu pitanje da li je sveziji stealer ili tvoje definicije virusa. To obicno prodje neko vreme pre nego sto ga AV kompanije izvale pa ga ubace u definicije.Nisam sto posto siguran sta je kod mene bilo al mi Kaspersky pure nista nije pomogao. Al interesantno da se razlicito ponasao u dva razlicita yahoo maila. Kod alternativnog sam ga onemogucio samom promenom passworda i ostajali su mejlovi u sent folderu. Kod glavnog sam samo ponekad dobijao izvestaje o neuspesnom slanju jer imam par mrtvih adresa u adresaru. Sent folder je uredno brisao za sobom. Samo prvog dana sam imao pristup nekoga sa US ip adresom dok se narednih dana pojavljivala samo moja.

Edited by katamaran
Link to comment
ovaj model, otvorio kućište, prepisao sve, našao, ali da ga jebeš neće da instalira lan
Ne bi me čudilo da je crkla integrisana mrežna, ta ploča je sigurno stara nekoliko godina. Ja bih kupio neku PCI karticu za 300-400 dindži i poštedeo se nerviranja. :) Edited by Time Crisis
Link to comment
U sustini svaki AV ali je tu pitanje da li je sveziji stealer ili tvoje definicije virusa. To obicno prodje neko vreme pre nego sto ga AV kompanije izvale pa ga ubace u definicije.Nisam sto posto siguran sta je kod mene bilo al mi Kaspersky pure nista nije pomogao. Al interesantno da se razlicito ponasao u dva razlicita yahoo maila. Kod alternativnog sam ga onemogucio samom promenom passworda i ostajali su mejlovi u sent folderu. Kod glavnog sam samo ponekad dobijao izvestaje o neuspesnom slanju jer imam par mrtvih adresa u adresaru. Sent folder je uredno brisao za sobom. Samo prvog dana sam imao pristup nekoga sa US ip adresom dok se narednih dana pojavljivala samo moja.
Proverio sam, nemam ništa u sent.Btw, dodatno mi je čudno jer jesam bio stalno ulogovan u Chrome-u, ali u samom browseru nije bio snimljen password, pa i da bude to što si rekao. Povremeno mi se dešavalo da budem izlogovan (iako nisam kliknuo na sign out), ali nisam tome pridavao neki veći značaj. Dakle ulogovan jesam, ali pass nije bio snimljen za automatsko logovanje iz Chrome-a.Takođe, skenirao sam sve Avastom i nije ništa pronašao. Možda je bio samo neki bag u sistemu, jbm ga.
Link to comment
Ne bi me čudilo da je crkla integrisana mrežna, ta ploča je sigurno stara nekoliko godina. Ja bih kupio neku PCI karticu za 300-400 dindži i poštedeo se nerviranja. :)
mislim/nadam se da nije. reinstalirao sam sistem i sada ne mogu da osposobim lan Edited by Ravanelli
Link to comment
Proverio sam, nemam ništa u sent.
I dalje ne mora da znaci da nije slao. Meni kad je upao u glavni mejl poceo je da cisti za sobom i da brise poruke iz sent foldera. Mozes da pitas nekoga iz tvog adresara da li je dobijao neke gluposti od tebe posle toga.Ja jos uvek nisam 100% siguran sta se desavalo kod mene. Najverovatnije virus ali na oba mejla sam u jednom trenutku imao upad nekoga sa US adresom i tada pocinju problemi. Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...