Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Dakle, strasno... Iz mog divnog WD harda od 250gb povremeno dolaze neki cudni zvuci, stekce najstrasnije. Odradio sam neke testove koji kazu da ima 4 bad sectora :( Posle sam pokrenuo ovaj HDD Regenerator i on ih je takodje nasao (i navodno opravio) ali sam morao da ga prekinem jer ide uzasno sporo, za nekih 5 sati je pregledao samo 67gb... Da li postoji neki nacin da se izoluju bad sectori (ako je moguce da to ne traje 100 godina) ili sam ga ugasio? Trebalo bi da imam garanciju ali ne mogu da je nadjem nikako...

Link to comment
urgent! :) iz wina sam obrisao linux particije i sad ne mogu ni u win da udjem jer je grub loader uneredjen brisanjem particija. sta ciniti? ima li nade ili moqa reinstal win?
Ako imas nekakav Live CD Linux-a, pa onda preko cfdisk ili fdisk. Najcesce je problem da NTFS particija Win-a postane Hidden, pa onda ne moze da se digne. Ima i drugih nacina ako je to u pitanju... BTW, je li poruka tipa: "autochk program not found..."? U svakom slucaju ako je problem sa Hidden particijom, prosto u Google "Hidden NTFS" i nema da promasis.
Link to comment
Dakle, strasno... Iz mog divnog WD harda od 250gb povremeno dolaze neki cudni zvuci, stekce najstrasnije. Odradio sam neke testove koji kazu da ima 4 bad sectora :( Posle sam pokrenuo ovaj HDD Regenerator i on ih je takodje nasao (i navodno opravio) ali sam morao da ga prekinem jer ide uzasno sporo, za nekih 5 sati je pregledao samo 67gb... Da li postoji neki nacin da se izoluju bad sectori (ako je moguce da to ne traje 100 godina) ili sam ga ugasio? Trebalo bi da imam garanciju ali ne mogu da je nadjem nikako...
Odes na sajt proizvodjaca i resenje koje oni preporucuju. Ali NAJbolje resenje je da nadjes garanciju kako znas i umes. Mozes da pokusas na sto nacina, ali ako je pod garancijom ja ne bih pokusavao nista.
Link to comment
Dakle, strasno... Iz mog divnog WD harda od 250gb povremeno dolaze neki cudni zvuci, stekce najstrasnije. Odradio sam neke testove koji kazu da ima 4 bad sectora :( Posle sam pokrenuo ovaj HDD Regenerator i on ih je takodje nasao (i navodno opravio) ali sam morao da ga prekinem jer ide uzasno sporo, za nekih 5 sati je pregledao samo 67gb... Da li postoji neki nacin da se izoluju bad sectori (ako je moguce da to ne traje 100 godina) ili sam ga ugasio? Trebalo bi da imam garanciju ali ne mogu da je nadjem nikako...
Bekapuj podatke i traži garanciju, a sa diskom se pozdravi.
Link to comment

Izgleda da je ipak vrisnuo stari Maxtor, prikacio sam samo WD-a i nema nikakvih problema ni zvukova. Bas fino, izgubicu samo ~40gb raznih NBA meceva, jedan NFL superbowl, svu muziku, instalacione fajlove programa i slike koje mi je drug koji radi kao fotograf na preko-okeanskim brodovima poslao iz Amerike... a na WD-u slobodno preko 150gb.Woo... hoo :(Edit: Ne znam sta se desava, malo sam menjao kablove i sad radi i Maxtor, samo je vrisnuo onaj deo diska gde su slike, sve ostalo sam spas'o..

Edited by Zli Gli
Link to comment

Hvala, probao sam fixboot sa instalacionog diska xp-a ali nisam uspeo i pala je reinstalacija. Ionako mu je bilo vreme :). Hvala u savkom slučaju.

Link to comment

savet.hard mi se napunio i hocu da uzmem neki eksterni da prebacim muziku. ima li ikakvih parametara na koje treba da obratim paznju osim velicine i cene?

Link to comment
Lepo je imati one 2,5" kojima ne treba externo napajanje, nego se napajaju sa usb porta
sjajno, obraticu paznju. toliko sam upucena da nisam ni znala da to postoji kao opcija :)
Link to comment
sjajno, obraticu paznju. toliko sam upucena da nisam ni znala da to postoji kao opcija :)
Preporucio bih da pogledas Cooler Master ... Gledaj one sa oznakom 250...To je samo kuciste, a unutra stavis bilo koji 2.5 inch disk... Sa kucistem dobijes i jako lepu torbicu, te krpicu za brisanje kucista... Naravno, potrebno je malo znanja, da se sve spoji, ali ako ne znas to ti moze odraditi bilo ko, ko se bar malo razume u hardver...
Link to comment

hvala radisa :)spajanje ne bi trebalo da bude problem. davnih dana sam sastavila sebi komp (odabrala sve komponente jednu po jednu), i na svaki manji problem ga rasrafljivala i cackala. ali kao pravu devojcicu tehnika je prestala da me zanima tutto completto a onda sam nekako uspela i da zaboravim sve sto sam ikad znala. sad recimo slutim da brzina komunikacije sa maticnom plocom nije ista ako je hd unutra ili nakacen na usb...

Link to comment

Zasto bi spajala sve to kad mozes da kupis gotovo?Da se ja pitam, kupio bi neki Seagete FreeAgent Go ili WD Passport.Ovi WD Passporti su sad jako popularni, a ako ti je to bitno zaista lepo izgledaju.U Srbiji je cena negde oko 120 evra za 250 GB varijantu, ili oko 90 za 160 GB a kod tebe je verovatno jos jeftinije.Znam gomilu ljudi koji imaju Passport, i bas su zadovoljni.

Edited by mr@ki
Link to comment
Ovi WD Passporti su sad jako popularni, a ako ti je to bitno zaista lepo izgledaju.
nah, bitno mi je da komunicira s kompom dovoljno brzo da nema zastoja pri slusanju muzike. i da bude u prajs rejndzu.hvala i tebi.
Link to comment

Ako si srećni vlasnik FireWire 800 porta na makini, preporučujem ti da izguglaš i neki WD MyBook model sa odgovnarajućim priključkom. Model od 500 GB i zadovoljenim kriterijumom iz prve rečenice ovde (u bg) košta oko 130 evra, ima brži prenos oko 1,66 puta od standardne USB 2.0 varijante i ima sasvim dovoljno prostora za muziku i ostalo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...