Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

340mb dnevno! Što je mislim vrlo teško!
Jeste li? Cini mi se da bi youtube i streaming bilo cega raltivno brzo to mogao da pojede.
1390 din 10 GB2490 din 20 GB
Na mojoj kablovskoj (SBB) 1566 DIN flat6 Mb/s(6144/512)Uz ugovor na 12 meseci za iste pare10 Mb/s(10240/1024) Edited by katamaran
Link to comment

Je l' zna neko sta bi moglo da puni HDD samo od sebe. Kolko god ja cistio, bilo to 1.5 GB ili 150 MB on to sve lepo popuni i onda vristi low space...Windows je xp, ccleaner sklonio 200 MB necega al eno vec je punoNe znam sta vise da mu radimPritom citac kartica na add remove programs ocitava 17.7 GB :blink:

Edited by extragluv
Link to comment

@katamaranNije mi podesan kablovski internet za ono što samm naumila.Hoću uređaj+ internethttp://www.vipmobile.rs/mobilni-uredjaji/internet-uredjaji/notebook/samsung-notebook-np350.2090.htmlhttp://www.vipmobile.rs/vip-internet/postpaid/vip-postpaid-internet-tarife.1727.html

Link to comment

Cene su dosta nepovoljne (u poredjenju sa kablovskim netom)zato sto je ovde u pitanju mobilni internet.Ono sto je dobro kod ove ponude je sto prekoracenje ne tarifiraju dodatno nego ti samo smanje brzinu. Uzmi taj paket od 10 pa ako procenis da ti nije dovoljno lako ces sledeci mesec uzeti veci. Bitno je da ne ostajes bez neta cak ni kad potrosis tih 10.

Edited by katamaran
Link to comment
Je l' zna neko sta bi moglo da puni HDD samo od sebe. Kolko god ja cistio, bilo to 1.5 GB ili 150 MB on to sve lepo popuni i onda vristi low space...Windows je xp, ccleaner sklonio 200 MB necega al eno vec je punoNe znam sta vise da mu radimPritom citac kartica na add remove programs ocitava 17.7 GB :blink:
Za izgubljen prostor na c particiji preporučujem uvek i rado SequoiaView, verujem da je u pitanju problem sa pražnjenjem temp foldera u win direktorijumu ili, još gore, problem sa javom, što isto može da se otkrije i ručno obriše pomoću ovog programa, ako je temp može se desiti da posle brisanja nemaš više takav problem, a ako je java preporučujem birsanje i update na najnoviju verziju.Ako je nešto treće javi.Glede čitača kartica, otkud on u add remove i kako misliš očitava 17.7gb, da nije to neki program za backup kartica pa da ti je pravio bekap svega sa kartice i time napunio hdd?
Link to comment
pogledacu sutra sa ovim programom pa javljammeni je isto skroz cudno ovo za citac
btw, 1.5 gigabajta se gotovo ni ne smatra praznim prostorom a kamoli 150mb, treba ti, cca, 1.5-2x količina rama, to smatraj popunjenim, pa tek preko toga možeš smatrati da je prazno.
Link to comment

znači može se izbrisati sadržaj temp foldera c:....app data/local/temp?- time bih oslobodio 2gb prostora- kada sam stavio win7 pre 2 godine zauzimala je nekih 17-18gb, danas mi je c particija narasla na 40gb

Link to comment

Moja pretpostavka je da ovde pagefile.sys i hyberfile.sys kradu prostor.Vapad je strucniji pa nek ti on kaze sta da radis sa njima ako u tom zecu lezi grm.

Link to comment

hyberfile.sys mozes da eliminises tako sto ces iskljuciti hibernaciju. Pagefile.sys mnogi kazu da ne treba brisati.Rezi diskove ili kupuj veci disk :)Tih 7 giga danas moze da stane i na jeftine fleseve.

Link to comment

khm, pagefile ne dirajte, a hiber hoće, ponekad, da ostane i kada isključite hibernaciju, sme da se briše, u njemu je sadržaj memorije u trenutku kada je računar odlazio u hibernaciju. Ali to nije nikako rešenje, ne valja raditi na crvenom stalno, oslobodite my documents i desktop suvišnih fajlova, prebacite na drugu particiju, narežite, deinstalirajte nepotrebne programe, c disk treba da bude, ukoliko je tehnički izvodljivo, uvek sa finim procentom slobodnog prostora.Glede win7, ja brišem pokatkad temp, ali samo kada počne da jede prostor, inače držim particiju sa zdravih 50GB slobodno, dugo sam radio sa hddom od 20 pa mi je to neki gušt, da imam dvocifren broj gigabajta slobodno na sistemskoj.

Link to comment

polomljena tipka za laptopima li negde da se nadje pojedinacna?nema smisla tastatura da se menja, greota mi da ulazem (klasa xp SP1)uvek ostaje mogucnost rokade sa slabo upotrebljavanom tipkom

Link to comment

W7 vremenom zauzima sve veći prostor na disku koliko god ga čovek čistio. Valjda zbog apdejta, nemam pojma.Inače postoje dva temp foldera: jedan je u C:Users<username>AppDataLocalTemp, a drugi u C:WindowsTemp, ja oba u Advanced System Settings prebacim u D:Temp i napravim šortkat na desktopu. Pagefile se može prebaciti na drugi disk (particiju), ukoliko postoje, nipošto ga ne treba brisati, inače sistem pada čim se napuni RAM memorija.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...