Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ukucaj samo http umesto https i redirektovaće te gde treba (meni je konkretno promenio "www20" u "www7", a ostatak linka je ostao isti).
hvala, oxy!
Link to comment
wd320bevt je sigurno 9.5mm.
Mislim da je 7 (0.27in). Verovatno je iste velicine kao onaj od 500 sto bih ja uzeo.http://www.wdc.com/e...nternal/mobile/Ali se ostale dimenzije ne slazu. Ne bih ubacivao nesto sto bih morao da budzim.zabole me glava od ovoga. Smislicu sutra nesto.Hvala puno na poomoci jos jednom. Edited by katamaran
Link to comment

Imam nekoliko diskova na kompu koje bih hteo da narežem, ali mi svaki put Nero izbacuje ovu poruku:1.jpgDa prenebregnem ovo upozorenje ili nešto drugo uradim?

Link to comment

Koliko je star Nero koji koristiš? Nemoj da prenebregneš, koliko at a glance mogu da vidim, nećeš imati onaj intro .vob fajl u tom slučaju.

Edited by Oxymoron
Link to comment
Ali se ostale dimenzije ne slazu. Ne bih ubacivao nesto sto bih morao da budzim.zabole me glava od ovoga. Smislicu sutra nesto.
Debljina je jedina stvar koja je tu varirala i to prosto zbog tih tankih ultraportabilnih uređaja. Za ostale dimenzije hard diska ne moraš da razmišljaš i plašiš se budženja - ako kaže da prihvata 2.5", onda je to to po pitanju drugih dimenzija.
Link to comment

Tako sam i ja mislio dok mi upravo ti nisi objasnio da je stvar ipak komplikovanija :)Prilicno sam siguran da je onaj WD sa poslednjeg klipa istih dimenzija kao onaj sto bih ga ja stavio i da bih i ja morao da budzim. Zbog te minimalne razlike u duzini ne bih mogao da ga osiguram onim srafom sa oprugom koji je prilicno bitan u celoj prici jer drzi hard i ublazava vibracije.Pretpostavljam da bi se netbuk dosta vise grejao sa onim silnim plastikama unutra. Gledacu da nadjem neki hard koji je istih dimenzija kao ovaj sto je sad unutra. Ili cu zamoliti ljude u prodavnici da pre kupovine proverim da li moze da se namesti kod mene :)

Link to comment
Cuvene kantene :)Razmisljao sam i ja o njima ali nisam siguran da bih se snasao da napravim jednu. Ne bih se previse otvarao jer mi je ovo interesantno cisto kao rezervna varijanta ako mi iz nekog razloga rikne net koji redovno placam i ne nameravam da prestanem.Na nekih 5-6 metara od mog prozora na laptopu hvatam signal od lokalnog hotspota. Razmisljao sam da stavim neku antenicu na krov i da razvucem kabl. Da li bih sa postavljanjem na vecu visinu dobio nesto?
retko svrcem ovde, pa tek sada vidim ovo...elem, u pitanju je cista opticka vidljivost, nista drugo, tako da bi postavljanje na krov moglo da resi problem. stvar je sto ti niko na pamet ne moze dati precizan odgovor. moras da probas i vidis kako je(popnes se na krov sa lajtopom i to je to). obzirom da se vatas na hotspot(znaci da je njihov repetitor u blizini), sama jacina antene/wireless kartice ti nece puno znaciti. kod wirelessa je isto sto kaze Achmed the dead terrorist za suicide training camp "location, location, location", iliti ako imas vidljivost na konju si, ako nemas, nema te antene koja ce ti pomoci
Link to comment

Gasi mi se laptop potpuno, umire. Verovatno zbog pregrevanja, mada cujem kuler kako radi (kada ga ukljucim posle desetak minuta). Da nije neki drugi kvar, ima'l neko savet?

Edited by CowBoy
Link to comment

Ok, polako, kako se to dešava, odmah po uključivanju, ili posle određenog vremena rada, da li je isto ako ti samo stoji uključen i, recimo, pušta muziku kontra nekog zahtevnijeg rada, da li izbacuje topao (vruć?) vazduh sa strane gde ima proreze u plastici i vide se iza metalna rebra, da li je topao/vruć odozgore, na tastaturi, i gde, da li imaš odvojenu grafičku ili integrisanu, ako je odvojena da li je ati???Možeš, za prvu pomoć, da duneš par puta jako u prorez gde izbacuje vazduh, to se inače ne preporučuje pošto guraš prašinu dublje u laptop ali može da ti pomogne da lociraš problem, takođe posle toga probaj da ga staviš na čvrstu ravnu površinu i vidiš kako se ponaša. Postoje razni programi za merenje temperature, pogledaj na sajtu proizvođača da li za taj model imaju neki takav program.

Link to comment

Hvala ljudi na linkovima i savetima, ipak je pregrevanje. Kuler cas radi cas ne, ocigledno zaglavljuje tako da cu morati da ga menjam. Ljaptop je Toshiba Satelite (neka verzija) zena ga koristi, word&internet&muzika uglavnom, nista zahtevno.Postoji li mogucnost da sam kupim i zamenim kuler, vican sam tehnici? Ili ipak mora na servis (star je oko 3-4 godine, ne mogu da se setim kada sam ga tacno kupio)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...