Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Neki mi zameraju to što plačem dok bijem, ali Jin i Jang se prepliću, i u svakom postoji seme onog drugog.Ne znam gde je tačno na peceju, valjda Tools/Options ili gde ti već stoji opšns, pa pod Privacy tabom imaš Clear Privacy Data ili tako nešto, pa bi tu trebalo da bude i dugme Settings pod kojim ima više stvari koje se mogu obrisati. Pa tu obriši keš i/ili kukije, štagod ti treba.
Hvala, Dobrice, našao sam nešto što liči na te opšns pa ću eksperimentisati. Hvala tebi i BGhosto što ste mi razbili strah od pritiskanja nekih delete dugmića. Kao svaki drugi kompjuterski amater i konformista plašim se da će nešto iznenada crći pa će me neki majstor posle pitati ono Đurino:"Koje si dugme pritisn'o?" A ja pojma nemam.
Link to comment
Neki mi zameraju to što plačem dok bijem, ali Jin i Jang se prepliću, i u svakom postoji seme onog drugog.Ne znam gde je tačno na peceju, valjda Tools/Options ili gde ti već stoji opšns, pa pod Privacy tabom imaš Clear Privacy Data ili tako nešto, pa bi tu trebalo da bude i dugme Settings pod kojim ima više stvari koje se mogu obrisati. Pa tu obriši keš i/ili kukije, štagod ti treba.
Zen IT saveti :Hail: Jeste, Tools/Clear Private Data, pa se tamo sve istiklira, al' ja sve mislim da nas saveynik zajebava, to bas i nije neka ekspertska operacija.
Link to comment
Zen IT saveti :Hail: Jeste, Tools/Clear Private Data, pa se tamo sve istiklira, al' ja sve mislim da nas saveynik zajebava, to bas i nije neka ekspertska operacija.
Nije stvarno. Vama koji znate čini se kao da se neko zajebava, ali stvarno nisam od tih. Jednostavno - koristim kompjuter i ostale uređaje onako kako sam naučio i teško se odlučujem na neke eksperimente. Pa dok traje - OK. Kad nešto neće, tada rešavam problem uz pomoć poznavalaca. I da, ponosan sam koliko sam naučio o korišćenju kompjutera na onom i PPP forumu.edit:Sad tek videh ovaj Larsonov edit. Takeshi, da štikliram baš sve ili da ostavim ovo saved password? Hoću da me automatski loguje kad se nakačim na PPP.I da li da nakačim Operu. Ima li kakvih prednosti u odnosu na moj problem? Edited by saveznik
Link to comment
Kupio sam slušalice s mikrofonom, comp mi javlja da su priključene i da zna za njih. Ali mikrofon mi ne radi, na skypeu mi je stalno muted. Ne mogu nikako da ga aktiviram. šta bi to moglo biti? Sve sam pokušao po navodu url="http://www.skype.com/intl/en/help/guides/soundsetup_win2k.html"]odavde[/url] i opet ništa.
jbg, možda neispravan mikrofon... ako ti drajver prijavljuje da je uključen na mikrofonski ulaz trebalo bi da je sve OKedit: moguće je i da je neki zbrlj sa drajverima, naročito ako nije brand name računar.
Operacija mikrofon se nastavlja. Sve sam pokušao i ništa. Odnio sam sluje majstoru od kojeg sam ih kupio, mikrofon nije radio ni kod njega. Dao mi nove, druge i sad radi. Ali jedan problem ostaje. Kad sam kliknuo na Skype test call ikonica mikrofona je opet bila prekrižena i pisalo je muted. Test je ipak uspio, ali mi je iskočio text s otprilike
skype testing service could recognize your voice but you have to unmute the microphon in order to enable others to hear your voice
. Zvao sam par ljudi preko skypea, stalno je stajalo muted, ali su me ipak čuli. Kako to? Molim za expertizu.
Link to comment

Potpuni sam laik u ovoj oblasti, pa molim za pomoć.Treba da kupim novu kamericu za komp, pošto kada koristim ovu koju imam, dok putem Skype-a razgovaram, sagovornici kažu da me vrlo slabo čuju.Koju da kupim, cena nije bitna, i gde se u centru Beograda može pazariti?Hvala, unapred.

Link to comment
Potpuni sam laik u ovoj oblasti, pa molim za pomoć.Treba da kupim novu kamericu za komp, pošto kada koristim ovu koju imam, dok putem Skype-a razgovaram, sagovornici kažu da me vrlo slabo čuju.Koju da kupim, cena nije bitna, i gde se u centru Beograda može pazariti?Hvala, unapred.
Ako te vide dobro, onda bolje kupi samo mikrofon... A možeš da probaš, ovaj mikrofon, koji imaš uz postojeću kameru, da približiš baš uz usta... Ili da podesiš parametre u control panel->Sound and Audio-> Advanced... Rekao bih da je mikrofon samo stišan da kraja...
Link to comment

Jedno glupo pitanje, cak nisam siguran ni da li cu ga postaviti kako treba ali ajde...Drugarica je dobila posao u marketingu Telenor-a u Beogradu, i dobila je na koriscenje neki laptop. E, sad, isti ima wireless pokrivenost na teritoriji Beograda i jos neke zgodne zajebancije ali, koliko sam ja nju skontao, nema fakin' media plejer ili nesto slicno, a nista ne moze da se instalira u sistem (ne znam kako, nisam jos video to cudo - verovatno ima neku zastitu). Dakle, kojim trikovima se mogi gledati filmovi na takvom laptopu? Koji plejer moze da se pusta direktno sa cd-a/dvd-a, bez instalacije?

Link to comment
Jedno glupo pitanje, cak nisam siguran ni da li cu ga postaviti kako treba ali ajde...Drugarica je dobila posao u marketingu Telenor-a u Beogradu, i dobila je na koriscenje neki laptop. E, sad, isti ima wireless pokrivenost na teritoriji Beograda i jos neke zgodne zajebancije ali, koliko sam ja nju skontao, nema fakin' media plejer ili nesto slicno, a nista ne moze da se instalira u sistem (ne znam kako, nisam jos video to cudo - verovatno ima neku zastitu). Dakle, kojim trikovima se mogi gledati filmovi na takvom laptopu? Koji plejer moze da se pusta direktno sa cd-a/dvd-a, bez instalacije?
Mislim da može Media Player Classic. Samo, plejer neće raditi ako nisu instalirani kodeci. Možda joj je, jednostavno, account user umjesto administrator? I neka provjeri postoji li wmplayer.exe u folderu C:\Program Files\Windows Media Player. Možda su samo obrisali prečicu.
Link to comment
Jedno glupo pitanje, cak nisam siguran ni da li cu ga postaviti kako treba ali ajde...Drugarica je dobila posao u marketingu Telenor-a u Beogradu, i dobila je na koriscenje neki laptop. E, sad, isti ima wireless pokrivenost na teritoriji Beograda i jos neke zgodne zajebancije ali, koliko sam ja nju skontao, nema fakin' media plejer ili nesto slicno, a nista ne moze da se instalira u sistem (ne znam kako, nisam jos video to cudo - verovatno ima neku zastitu). Dakle, kojim trikovima se mogi gledati filmovi na takvom laptopu? Koji plejer moze da se pusta direktno sa cd-a/dvd-a, bez instalacije?
KMPlayer. Ima sve kodeke, instalacija nije neophodna.
Link to comment

Ako mislimo na isti KMPlayer, instalacija jeste neophodna. Imam ga ja, instalira se kao i svaki drugi program, biranje foldera i taj rad... Instalacioni fajl je ~13mb, posle instalcije 44.Postoji i ovaj - http://kmplayer.kde.org/download.php , mada ga bas i ne kapiram. Ima da se skine onaj source code a ne znam sta cu s tim :unsure:

Link to comment

Trebalo bi negde da postoji i "portable" verzija. Probaj da tu reč uključiš u guglanje.Mnoge programe gusari adaptiraju (s više ili manje uspeha) da budu "portabilni" (Nero, MS ofis, plejeri...)U krajnjem slučaju, sigurno (to znam) postoji portable VLC player.

Link to comment

urgent! :) iz wina sam obrisao linux particije i sad ne mogu ni u win da udjem jer je grub loader uneredjen brisanjem particija. sta ciniti? ima li nade ili moqa reinstal win?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...