Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Šta je rođa kačio?Gde?Voleo bih to da pročitam.Mi smo u servisu pretabali neku OEM osmicu na nekom lenovo računaru, nije se mnogo bunio, osim što je posle bilo zeznuto naći sve drajvere ali tu uđe stari dobri everest i sve proradi, nisu se vrnuli, znači radi.
Imaš odavde priču pa nadalje, par postova, da je OEM ključ u BIOS-u
Link to comment

@NBG4EVER: ima i par alata ali preporučio bih sardu multiboot builder, vrlo lepo i prosto, staviš iso fajlove u folder iso i klikneš kreate i napravi sve što treba, najčešće radi kako valja.@rAdminša: hvala velikaedit:pročitao, čudno kako je W7 prošao...razmisliću o tome još maloako imate W8 i nervira vas pomalo probajte classic shell, stavio sam ga na jednu osmicu i delovao mi je sasvim prihvatljivo, mislim da bih mogao da koristim računar tako, a i zgodno je što sa desne ostaje onaj W8 meni...u stvari sada bih mogao verovatno bilo šta da koristim, ne hajem toliko za interfejs, dajte mi dobri stari dos, ali da mogu da čitam forum u nekom editor like browseru, retro bi dobro leglo, i biću miran

Edited by Vapad
Link to comment

NIje problem kad na praznu mašinu furaš nešto, problem je kad ti stigne mašina sa WINom, tu se izgleda jako teško sklanja taj OEM. :(

Link to comment

Inace, potpuni debakl veceras :DPrvo, idiot nije mogao da ceka da se zavrsi formatiranje hdd u procesu pravljenja istog butabilnim (jer je morao Spancu da vrati lap), pa je prekinuo na 10% i sad je eksterni hard nevidljiv. Posle smo pokusali tosibinu rikaveri particiju. Na 0 nije reagovalo, ali je u boot menadzeru stajala opcija HDD recovery. Medjutim, i kada smo na to kliknuli ispisao se neki error. Kasnije HDD recovery nije vise ni stajao u boot menadzeru. Dal je lap to automatski izbacio, jer je video da je ostecena, nedostupna, sta li vec - ne znam. Inace, u prethodnim pokusajima je windows instalacija pucala sa dva razlicita diska (mada, moguce da je bar jedan bio lose narezan). Uopste nije moglo da se dodje do opcija za repair, instalaciju, itd. Krene windows is loading files i tu pukne. Avirin sken je prosao normalno, obrisao 300ak virusa, ali windows ni makac. Videcu sutra da skinemo hirens, pa da izvrti diagnostiku (mada ponavljam, ne verujem da je hardver otisao u istom trenutku kao i virusima ostecen windows) i da barem formatira hdd, pa da opet pokusamo sa instalacijom OSa.

Link to comment
pa i stigao sa win 8, zato mi čudno, možda je neki stari batch
Ajde, ako dokučiš nešto, javi, baš bi me zanimalo. Nije da imam vremena da se zezam, ali, voleo bih da znam, ko zna kad će mi zatrebati.
Link to comment

3-0 vodi tošiba koliko meni zvuči :)Khm....kako je on to formatirao? Kurblom? Kvik format traje cca 20s na kolko-oćeš hddu.ok, možda je na master hadru oštećenje na fat tabeli ili tako nečemu, to će dobro da odreaguje na test disk, ali pažljivo i postepeno to odraditiili sa hirensa ući u virtuelni XP podići cmd videti koji je sistemski disk i na njemu odraditi chkdsk /ruzgred, ako bude išla instalacija, nekako, šta mislite da radite sa tom rekaveri particijom ukoliko uopšte postoji, pošto ako postoji moguće je da će biti vidljiva u novoj instalaciji,mislim, može to da se sakrije posle u disk menadžeru ali...nisu baš dobre takve akcije.i, boba mu bobovog, koju je grešku izbacio, to može biti odličan putokaz, a to što je nestala kao opcija mi je damn straight čudno@radiša: narafski, čim naiđe neko da odbije osmicu, mada stvarno sa shelom i pričom o "čak 5% bržim radom" i "držanje koraka sa budućnošću" prolazi evilsmile.gif

Edited by Vapad
Link to comment

A formatirao je po onoj proceduri sa linka. Tu se samo kuca format disk, pa je verovatno krenuo klasican, a ne kvik. Al tu ce moci nesto da se odradi, samo ne znam da li ce ga prepoznati u disk menadzmentu, ili ce morati neka druga alatka.Mislim da je ovaj error u pitanju, ali nije 100% sigurno, jer gde god da krenemo, saceka nas neko sranje, a ja sve to print skrinujem za kasnije :D2013-04-071448-copy.jpgA sto pazljivo sa testovima, leba ti? :wacko:Nisam sto godina radio sa hajrensom, ali sam uvek memoriju i hard testirao bez razmisljanja o "posledicama". Sto se ovog ostalog tice, toliko mi je pun kurac tih zajebavanja, pogotovo sto se desavaju oko ponoci po nasem, da mi entuzijazam rapidno opada. Uostalom, za par dana im pocinje spring brejk, pa nek ide u Majami da se kupa, jebo ga kompjuter. Ja odo da spavam

Link to comment
A formatirao je po onoj proceduri sa linka. Tu se samo kuca format disk, pa je verovatno krenuo klasican, a ne kvik. Al tu ce moci nesto da se odradi, samo ne znam da li ce ga prepoznati u disk menadzmentu, ili ce morati neka druga alatka.Mislim da je ovaj error u pitanju, ali nije 100% sigurno, jer gde god da krenemo, saceka nas neko sranje, a ja sve to print skrinujem za kasnije :D2013-04-071448-copy.jpgA sto pazljivo sa testovima, leba ti? :wacko:Nisam sto godina radio sa hajrensom, ali sam uvek memoriju i hard testirao bez razmisljanja o "posledicama". Sto se ovog ostalog tice, toliko mi je pun kurac tih zajebavanja, pogotovo sto se desavaju oko ponoci po nasem, da mi entuzijazam rapidno opada. Uostalom, za par dana im pocinje spring brejk, pa nek ide u Majami da se kupa, jebo ga kompjuter. Ja odo da spavam
da da, da se "kupa" :Dpažljivo sa programom test disk, to sam mislioah, to je ono sa bcdboot [disk][win dir] nešto nešto /s, mislim da je relativno poznat kvar, google it manmože i to da se proba Edited by Vapad
Link to comment

Guglovao, naravno, ali svako resenje zahteva zapocinjanje instalacije sa Win DVDa, a to ne ide nikako. Sto se mene tice, sve pocinje i zavrsava se tu. Ili je lose narezan disk (a mali me ubedjuje da nije i da ga je probao da drugom kompu), ili da je hardverski problem. Ako je instalacioni disk OK, ja stvarno ne znam da li postoji nesto u toshibinom biosu ili gde vec, sto moze da sprecava instalaciju (na stranu moguca nekompatibilnost verzija windowsa, jer uopste ne dolazi do dela gde mogu da biram repair, ili clean install). Zato sam i hteo da pokusam sa flash instalacijom, jer bi eliminisali mogucnost loseg nareska™. Ali posto u Cemerici izgleda niko nema jebeni fles, morali smo da radimo sa eksternim diskom, pa je proslo kako je proslo :DPosle cu da iscitam sta nadjem o situaciji tog eksternog, pa cu da priupitam nesto za vracanje istog u zivot

Link to comment

zna neko neki sajt koji daje detaljnije podatke o rankingu sajtova iz srbije. Alexa uopste ne daje broj posetilaca, estimated value, ... nista

Link to comment

nesto mi je crkao uTorrent..skida po jedan torent posle retsartovanja kompa a ostali stoje i nista,pise Checked 0.0% dole u onom drugom delu pise inactive..a kad restartujem komp uzme jedan i skine bez problema i tako..to mi se nista ne svidja..

Link to comment
Tamo gde si registrovala domen.A još je lakše ako na istom mestu registruješ domen i imaš hosting.
to sam imala i vishe necu, nego mi bata dao fri hosting. nachi eunetu da se kukam. imash li predstavu koliko to traje, tj procedura prenosa?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...