Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

не знам, али примети да је твоје питање први пост на 666 странито не може бити случајно
Vidi se 666 još sa prve strane pa samo da: Pu Pu Pu
Link to comment

nakon spoznaje da su klasicna vonabi-huliganska govna, pokusavam da anlajkujem Paok partizan antifašizam stranu na fejsi, i svaki put se vraca, ko dzejson iz petka 13tog. u cemu je vic?

Edited by ToniAdams
Link to comment

ma jok, klasicna strana za lajkovanje. a slabo sta rabim od aplikacija.guglam i vidim da je dosta ljudi imalo probleme a posebno u skorije vreme u proteklih mesec dana, neki je resio tako sto je aninstalirao fles ekstenziju za hrom pa onda anlajkovao.edit: dosta ljudi imalo probleme vezane za anlajk, ne za lazne anarhiste

Edited by ToniAdams
Link to comment

Koliko je izvodljiva/komplikovana sledeca operacija...Na jedan lap prikljuciti eksterni hdd, mauntovati imidz win sedmice i instalirati je na eksterni. Potom, taj hard prikljuciti na drugi laptop, u biosu namestiti da se butuje sa usb-a i podici windows sa eksternog.

Link to comment

Mislim da je moguće osim.....kakvi su čipsetovi?Ako je za test ima divnih linuksa za takve akcije, ako je to neko "rešenje" onda je možda bolje pokušati čistu instalaciju, eksterni hdd na usb, instalacioni disk, ako instalacija vidi disk pustiti da se instalira tako i to je to, mislim, nisam baš pokušavao u praksi zato što je važilo da to nije dobro rešenje, da je sporo i postoje mnoge moguće negativne posledice, al da me hebeš ne mogu da se setim koje a i ne zvuči mi problematično.

Link to comment

Prvi laptop je... bilo koji koji je na raspolaganju u tom trenutku, a drugi je Tohiba Satelite p855-s5200. Pretpostaljvam da bi win prilikom instalacije ubacio drajvere za lap sa koga se instalira, a koji mozda ne bi bili kompatibilni sa lapom na kome ce se dizati sistem? Problem je u Toshibi, sjebali mu virusi OS, a nikako ne moze da se instalira/popravi windows na tradicionalan nacin. Prvo smo jedva usli u bios (Toshiba kao da se drzi principa ZastitaToshibeOdNeovlascenogPristupaKorisnika), a od tada ni jedna instalacija nece da se zavrsi. Ne znam koji mu je kurac. Avirin sken sa dvd-a je prosao normalno, ali windows nikako. Ne verujem da je hardverski problem bas koincidirao sa virusom. Pokusacemo i da hard napravimo butabilnim, pa da odatle pokusamo instalaciju (za svaki slucaj, ako je ranije bio problem u lose narezanim diskovima), a ovo sa komplet instalacijom na eksterni je poslednje resenje.Linux nije opcija, vec ovaj Win treba da posluzi neko vreme, dok se lap ne odnese do servisa, koji je u drugom gradu u Americi, a onda i tamo treba da stoji dok oni ne utvrde kvar, itd.I jos nesto... ako je uz lap dosla Home premium verzija, pretpostavljam da nije problem riperovati sa ultimat verzijom sa torenta?

Link to comment

Možda i jeste, pa čak i ako su iste "bitaže". To kada neće da prođe instalacija ume da ukaže na hdd ili memoriju, ako imaš neku dijagnostiku izvrti, vidi u biosu koji je hdd pa sa hirensa izvrti dijagnostiku za njega, možda i uspeš da središ problem, pa da instalacija prođe. Laptop biosi su čestu jako zatvoreni. Takođe, ono što ume da popravi problem sa instalacijom je novi bios, posle fleša da prođe bez problema.Ovo prvo, pa da, to bi bio problem, neće da win radi ako su jako različiti čipsetovi, pa čak i ako je relativno fleksibilna sedmica, intel na intel hoće, ponekad, obratiti posebno pažnju na setovanje SATA kontrolera, da li je prilikom instalacije na jednom bio IDE ili AHCI i to isto treba tako na drugom.E sada, toshibe umeju često da imaju skrivenu particiju za rekaveri, koja se poziva pri butu nekim F tasterom, oni to vole da bi imali gde da upakuju svoj prokleti bloutver, e to može da pomogne, možda, proguglaj malo o tom modelu.

Link to comment

Problem u svemu tome je sto to treba obaviti preko skajpa, u roku od 2-3h, sa defetisticki nastrojenim tinejderom, udaljenim 10000km :DKad bi bio hardver u pitanju, to bi jos bilo i super, jer ima garanciju i legalni windows. Ali, kao sto rekoh, servis je u drugom gradu, mora da cega organizovan polazak do tamo, sto znaci da bi u servisu bio minimum mesec dana. A i rekose mu preko telefona da bi mu naplatili do 140$ ako je samo do virusa. Derikoze. Aj, videcu sta moze da se uradi i sa ovom rikaveri particijom, pa ce valjda nesto uspeti. Tnx ;)

Link to comment

A koji se win upropastio 7 ili 8?Ako je 8 OEM, može samo da ga odnese u servis, ili da isčitaš ono na laptopovima što je Rođa kačio, pa da se jebavaš sa zilon stvari.

Link to comment
A koji se win upropastio 7 ili 8?Ako je 8 OEM, može samo da ga odnese u servis, ili da isčitaš ono na laptopovima što je Rođa kačio, pa da se jebavaš sa zilon stvari.
Šta je rođa kačio?Gde?Voleo bih to da pročitam.Mi smo u servisu pretabali neku OEM osmicu na nekom lenovo računaru, nije se mnogo bunio, osim što je posle bilo zeznuto naći sve drajvere ali tu uđe stari dobri everest i sve proradi, nisu se vrnuli, znači radi. Edited by Vapad
Link to comment

Eeee, vapade! Ako si jos tu... Jel ova operacija u promptu moze da se izvede sa komandama na engleskom, ako je lap na spanskom?http://www.wikihow.com/Make-a-USB-BootableMislim, pretpostavljam da moze, ali otkud znam jbte :frust:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...