Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Otvaranje kućišta može da pomogne, ali jedino ako je komp na ivici, a spoljna temperatura je baš visoka, aka "leti kad upeče u PM".Vaske, inače je mašina sa izuzetkom igara stabilna?Uzmi i poteraj Prime95 torture test koji opterećuje samo procesor i memoriju, ali ne i grafičku.

Link to comment
Bez obzira na proizvodjaca. Otvaranje kucista ---> vise prasine ---> vise grejanja.
Au bre Indy mislim da otvori kućište, napravi malo prostora oko grafičke i testira.Pa nije u rudniku da će ga napuniti prašinom za sat-dva.
Link to comment
Au bre Indy mislim da otvori kućište, napravi malo prostora oko grafičke i testira.Pa nije u rudniku da će ga napuniti prašinom za sat-dva.
11 Ways to Keep Your PC CoolRun Your PC With the Case ClosedAn "urban legend" about PC cooling is that running your computer with the case open will keep it cooler. It does seem logical - if the case is open, there would be more air flow which would help keep the computer cooler.The missing puzzle piece here is dirt. When the case is left open, dust and debris clog the cooling fans faster than when the case is closed. This causes the fans to slow down and fail much quicker than usual. A clogged up fan does a terrible job at cooling your expensive computer components.It's true that running your computer with the case open might provide a small benefit at first, but the increase in fan exposure to debris has a much greater impact on temperature....
Link to comment

To jeste istina ako je dobro urađen air flow. To jest, imaš intake i outtake fan i strujanje je tako napravljeno da prelazi preko svih komponenti. Ako nema, unutra može da bude rerna.Plus, ako intake fan nema filter, on svejedno usisava prašinu svejedno.

Link to comment
Indi evo probam još jednom pa odustajem....
Pa zar nisi video moj post neposredno iznad tvog? PS. Mada ja sad stvarno mislim da ce PSU biti problem, jerbo ako to cudo moze da vuce cetvrt kilovata, ne bi me cudilo.
Link to comment
sistem se rusio i na jako niskim temperaturama
Daklem nije temperatura/ventilacija.
ako to cudo moze da vuce cetvrt kilovata, ne bi me cudilo.
Taj rad.Probaj eventualno da rasteretiš napajanje (ako imaš dva ili više HDDova, USB sprave koje stalno sisaju neku struju iz portova, etc) Edited by historian
Link to comment
To jeste istina ako je dobro urađen air flow. To jest, imaš intake i outtake fan i strujanje je tako napravljeno da prelazi preko svih komponenti. Ako nema, unutra može da bude rerna.Plus, ako intake fan nema filter, on svejedno usisava prašinu svejedno.
To kažem.Možda je Vasa dao 70-100 € za kućište pa ovo što ja pišem nema smisla ali obično se na kućištima (ne i napajanjima) previše štedi.
Link to comment
Pa zar nisi video moj post neposredno iznad tvog? PS. Mada ja sad stvarno mislim da ce PSU biti problem, jerbo ako to cudo moze da vuce cetvrt kilovata, ne bi me cudilo.
Nisam zaista.
Link to comment

Nisam ja sklapao konfu, dobio sam je ovakvu kakva je. Sistem je apsolutno stabilan mimo igara, a kuciste je Bitphoenix Merc Alpha, znaci nije entry level.Sve vise me brine taj PSU, iskreno. Da li je menjanje PSU mnogo zajebato?edit: Nista, otvoricu da vidim koje je napajanje, pa cu napraviti kalkulaciju pod maksimalnim opterecenjem.Hvala za savet za Prime95, ako prodje taj test onda je do graficke kako god da okrenes, bilo da vuce previse struje, bilo da je fabricki losa.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...