Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Meni to lici na kompjuterski virus poznat pod imenom "orange juice prosut na tastaturu". :D Ukljuci eksternu USB tastaturu, pa vidi.EDIT. Evo i wall sa slicnom dijagnozom.

Edited by Indy
Link to comment
Acer Aspire One:
Imam i ja to sоkoćalce. Za prezentacije na poslu. Ima krš tastaturu i moguće je da je ona otišla. Si pitao naprednu korisnicu čemu je netbook koristio? Ako je na njemu dosta kukcaka mož' bit da je tastatura odslužila svoje. Možeš i da skineš tastaturu i proveriš, ima neke osigurače na ivicama tastature, samo nemoj da je naglo vadiš da ne isčupaš i kabl koji je vaoma "nežan".Rasklapao sam ga kada sam hteo da dodam RAM, i stići do RAM-a je umetnost. Tako su ga sklopili da apsolutno sve moraš da pomeriš odozgore da bi stigao do komponenti koje su na dnu, a sa donje strane nema šanse da se otvori. Ima i video.http://www.youtube.com/watch?v=j-1XELZXxkQ
Link to comment

Pitao sam je, sokoćalo je stajalo ili na stolu ili u fioci (nije se puno šetalo). Kuckalo se i surfovalo, uobičajeno (nisu se pisali leksikoni ni rečnici).Zanimljivost: kaže da je gledala tv dok je ovo stajalo na stolu, uključeno. Čuo se neki zvuk "nalik nekom alarmu" i od tada je počelo ovo sa tasterima i kursorom.Ne skida mi se tastatura, ali skinuću je ako će to nešto pomoći. Zamena košta oko 5.000 u servisu.

Link to comment
The Aspire One netbook will need a keyboard replacement if keys break or other mechanical problems render it unusable. Removing the keyboard from the netbook is not difficult.
Meni se čini razuđeno previše da bi bilo do sokića ili trunja, ili da bi se moglo reći da je udaren nečim. No te tastature su zlo. Ako želiš da rizikuješ možeš da otkačiš dugmiće, polako, i da ih skineš i da vidiš da li je do toga da je dugme slomljeno, posebno ova susedna, pa kucaju jedno drugo ili kuca oba i kada pritisneš samo gumb pod dugmetom u kom slučaju postoji neki drugi problem sa tastaturom.Tastatura je u principu vrlo jednostavan uređaj sa mrežom vodova koji nisu posebni za svako slovno mesto nego su povezani što horizontalnim što vertikanim vodovima, postoji jedan čip koji šalje stalno signal na horizontale i vertikale i kada primi neki signal po taktu proračuna gde je pritisnuto, ako postoji neka smetnja na vodu koja povećava otpor, dovoljno da signal zakasni neki milisekund ili da ostane neki trag na prethodnom kucaće dva čak i kada pritisneš jedno. Tastature se generalno ne popravljaju. Kada je otvoriš videćeš, najčešće, zaptivene gumene gumbe sa kontaktom i rupom ispod da vazduh izlazi i ulazi, možeš jedno ćoše malo odlepiti i očistiti nečim finim, ali se može desiti da tastatura bez tastera radi a da sa tasterima ne radi, ko zna zašto. Vodovi su na parčetu deblje folije. Vodovi se ne leme, tajming se sjebe. 5000 jeste petina cene čitavog računara, druga opcija je genius tastaturica bez numeričkog dela, malecka i lepa, za oko 1-1.2k din.
Link to comment

Poznata mi je tehnologija, takođe i problem sa đubretom.Ovde me zbunjuje verovatno uzročna povezanost reakcije kursora miša i otkazivanje pojedinih tastera.

Link to comment

mene tu zbunjuje ono puc koje si prijavio posle kog si morao da pristupiš CPRuto i taj alarm o kom ona priča upućuju na neki električni problemmada, ako držiš prilikom butovanja običnog računara neko dugme pritisnuto on će početi da "zvoni"možeš zamisliti situaciju gde tastatura otkazuje, pregori, računar se restartuje neko dugme je ostalo pritisnuto pa zvonitakođe kada ti je blokiran neki taster ume da treperi kursor dok se ne oslobodi, možda tastatura blokira na nečemu pa kada daš drugu komandu pusti, ko znapostoje neki programi za testiranje tastatura, nisam ih probao, koristim jedan jednostavni samo za testiranje da li svi tasteri rade, koliko tastera ima ta tastatura, mogu da ti pošaljem, imam za 83, 87 i 103

Link to comment

83, šaljem ti mail adresu na PM.Hronologija "alarma" i "puc" je sledeća:Računar je radio na prazno (ona gledala tv), čuo se alarm, ona ga (valjda) isključila i nakon toga su došli ovi simptomi sa pointer-om i tasterima.Par dana kasnije (tj. kod mene sinoć) je urađen Avast full scan, tražio i dobio boot scan po restartu.Započeo boot scan i odradio do kraja, na 1. virusu je ponudio opcije. Opcija "1" je bila "delete" ali taj taster ne funkcioniše pa sam odabrao "2" - "delete all" i posle me više nije ni pitao za izbor do kraja scana. Nisam prilazio jer sam video šta se dešava na ekranu, a nisam ni tipkao ništa za vreme scana.Završio je scan, započeo je boot, čulo se "puc" i posle sam postavio pitanje ovde.To "puc" je zasta zazvučalo tako, kao zvuk kratkog spoja. Ili statičkog elektriciteta (kao kad priđeš prstom ekranu CRT monitora ili nekog starog TV-a).

Edited by CTale
Link to comment

Jel ne mozes da butujes to sa nekog ubuntu usb-a, pa da na miru vidis sta mu fali hardverski? A ako nista ne fali hardverski, onda jednostavno da instaliras OS ponovo, bez jurnjave sa nekim avastima. Bilo bi brze i efikasnije.

Link to comment

Pa jel moze da koristi spoljnu tastaturu? Ja imam upravo takav set-up, nije mi se placalo 30 dolara da zamenim tastaturu na starom Compaqu, pa sam iskoristio jednu bezicnu koju sam imao pri ruci. Izgleda shashavo - ali radi!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...