Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

GPS je satelitski sistem za navigaciju, korisniku daje (preciznije omogucava da odredi) njegovu poziciju. Preko ovog sistema nije moguca nikakva komunikacija.Tvoj kolega je verovatno mislio na GPRS, jedan od metoda prenosa podataka preko mobilne telefonije. Za ovo mozes da koristis posebnu modemsku karticu, ali najobicniji mobilni telefon, ako imas odgovarajuci kabal.

Link to comment
GPS je satelitski sistem za navigaciju, korisniku daje (preciznije omogucava da odredi) njegovu poziciju. Preko ovog sistema nije moguca nikakva komunikacija.Tvoj kolega je verovatno mislio na GPRS, jedan od metoda prenosa podataka preko mobilne telefonije. Za ovo mozes da koristis posebnu modemsku karticu, ali najobicniji mobilni telefon, ako imas odgovarajuci kabal.
Umesto kabla moze i bluetooth za vezu racunar-mobilni telefon preko koga se racunar konektuje na internet. Edited by Barrister
Link to comment

Jesam li jedini? Odem na neki film na imdb.com, i većina imidža i slikica mi se uopšte ne otvori. Probao i od kuće i s posla, i eksplorer i fajrfoks, očistio keš...

Link to comment

Odjednom mi se na skoro svakoj otvorenoj strani pojavljuju google oglasi...Znam da sam pre nesto podesio i nisu se vise pojavljivali, ali ne mogu se setiti sta da me ubijete... Jel bese nesto u Mozili ili u Kasperskom?Imam Kaspersky Internet Security 6 i tamo mi je pogaseno sve nepotrebno (baneri, pop up, etc.) ali ne secam se kako ovu napast da uklonim... pomagajte!

Edited by mr@ki
Link to comment
Odjednom mi se na skoro svakoj otvorenoj strani pojavljuju google oglasi...Znam da sam pre nesto podesio i nisu se vise pojavljivali, ali ne mogu se setiti sta da me ubijete... Jel bese nesto u Mozili ili u Kasperskom?Imam Kaspersky Internet Security 6 i tamo mi je pogaseno sve nepotrebno (baneri, pop up, etc.) ali ne secam se kako ovu napast da uklonim... pomagajte!
imas adblock plus za mozillu.https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1865
Link to comment

što neće ovaj drkavi youtub da da mi pusti klip? danas ceo dan? oće kad kliknem na neki od klipova sa početne strane ali kad ukucam searsch i onda na stvar koju oću da čujem, otvori mi celu stranu i naslov pesme, sve osim samog klipa...očajan sam, jer samo preko yutuba i slušam muziku, ili nešto sam prevideo jel sam blago pripitjel zna neko šta mu je?edit: tenkre koji sam, evo sad sam ga uklavirio samo klilkno na clear private data u options, sad je ok

Edited by Glen Livet
Link to comment

Poštovani IT experti, kako je moguće da sam na compu na poslu promijeni avatar, a kod kuće na laptopu mi je ostao stari? Promijenio sam i potpis i ono što piše ispod avatara i to se promijenilo na oba compa, ali na laptopu stoji stara sličica. Kako, zašto?

Link to comment
Poštovani IT experti, kako je moguće da sam na compu na poslu promijeni avatar, a kod kuće na laptopu mi je ostao stari? Promijenio sam i potpis i ono što piše ispod avatara i to se promijenilo na oba compa, ali na laptopu stoji stara sličica. Kako, zašto?
Obriši keš u browseru, i sve će biti normalno...Za FF je Tools -> Clear private data pa otkači SAMO Cash...Za IE je Tools -> Internet Options -> GeneralTAB(to odmah otvori) -> Delete files...
Link to comment
Obriši keš u browseru, i sve će biti normalno...Za FF je Tools -> Clear private data pa otkači SAMO Cash...Za IE je Tools -> Internet Options -> GeneralTAB(to odmah otvori) -> Delete files...
Hvala na odgovoru. Ali kako to da su prošle izmjene potpisa i texta ispod avatara? Zar ne bi trebalo da je i to u casheu?
Link to comment
Hvala na odgovoru. Ali kako to da su prošle izmjene potpisa i texta ispod avatara? Zar ne bi trebalo da je i to u casheu?
Potpis i text se uvek vuku iz baze sa servera, i uvek se prenose sa http-om, kroz internet... Za slike je drugačije... Browser prvo proveri da li postoji takva slika u cash-u... Ako postoji, zbog uštede vremena i protoka, učitava sa sliku sa lokala... A tek ako ne, učitava sa servera... Ti si dao isto ime slici, i on je mislio da je ista slika u cash-u kao i na serveru... Jedna stvar koja ume da nervira kad radiš razvoj web aplikacije, a zaboraviš da isključiš keširanje...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...