Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Chrome je mekana instalacija, ne trazi admin pristup, osim da se postavi kao default.Edit: odgovaram na pitanje s bradom :isuse:

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

kupio sam novi monitor (dell u 2713h ako ima veze koji). kada ga prikljucim preko dvi sve ok. medjutim, ako ga prikljucim preko pisplayport, uopste ga ne prepoznaje. graficka je ati 5700 i u katalistu ga uopste ne vidi. w7 ako nesto znaci, mada je isto i na mintu. obavezno mi treba dp, da sada ne idem u detalje, ali ako se neko pita, pa sto ga ne prikljucis sa dvi? mogu da pisem i o tome. molim dobre ljude za pomoc, sta radim pogresno i zasto nece da ga prepozna preko dp-a? prijatelj google mi nije mnogo pomogao, ali nije iskljuceno da i nije moj bas najbolji prijatelj jer ga lose tretiram.

Link to comment

nasao. prihvatam medalju za najdebilniju osobu u univerzumu. prosto je na monitoru trebalo izabrati opciju koji se prikljcak koristi.

Link to comment

inace je monitor mnogo dobar sa argb pored srgb, za te pare argb gotovo da nije moguce naci. jes da ni za njega nije bas mala kinta, ali mi se cini da vredi, odnos cena - kvalitet je vise nego dobar. ovo za indyja i ostale fotografe medju pppovcima, vredi razmisliti o njemu, mislim, i za dobra stakla se daju relativno velike pare, pa sto da ne i za monitor :)

Link to comment
Uzeo neki HP Print Cartridge, otišao na hp.com/go/ok, ukucao šta treba i kaže "Product <jedanaestocifreni_kod> is invalid"... Vizuelno, hologramska nalepnica deluje okej (sve se mrda kako na sajtu kažu da treba), kutija deluje neoštećeno, nalepnica kaže uvezla naša firma preko Hrvatske, piše poreklo Malezija, kaže još jedna nalepnica i da je ležalo u nekom magacinu u Čačku pre dopremanja.Je l' se još nekome dešavalo da kertridž ne prođe tu oriđinale™-verifikaciju? Mislim, svakako ću smoriti garija iz renomirane™ beogradske IT radnje da mi ga zameni primerkom koji se na Hewlett-Packard sajtu pinguje kao validan ili vrati novce i što se mene tiče biće sve okej, ali značilo bi mi da znam da li je još neko imao sličnih problema. Prošli put kada sam kupio nešto HP-ovo, proizvod je glatko prošao verifikaciju.
gde si ga uzeo ?
Link to comment

Acer Aspire One:donela ga drugarica sa primedbom da neki tasteri kucaju dva simbola umesto jednog (npr. "K" otkuca "K" i ",") i da joj AV ističe za 14 dana.Sednem i prvo proverim šta je sve zapatila, naravno da nađem gomilu tool bar-ova i virusa. Avast odradi full scan i pobije neku gamad, pita me da li da odradi i boot scan pri restartu i ja potvrdim.Restartuje se i počne scan, pobije još neku gamad dok je scan dogurao do 100% (potrajalo nekih sat vremena).Za sve to vreme ne prilazi niko računaru.Po završetku scana počelo bootovanje, začulo se "puc" i računar se "isključio".Ne reaguje na power on.Isključim napajanje, probam na bateriju - ništa.Izvadim bateriju, probam sa napajanjem - ništa.Vratim bateriju, bez napajanja - ništa.Uključim napajanje - ništa.Sada je isključen, sa baterijom. Jedini znak "života" je blinkanje led-a za bateriju.Gde da tražim zez?

Link to comment

a isključiš bateriju i napajanje, sačekaš malkice, pritisneš dugme za uključivanje par puta, vratiš bateriju, pogledaš lampe, vratiš napajanje, pogledaš lampe, probaš da uključiš?

Link to comment

Acer beše ima hard (CMOS) reset kad držiš Power pritisnut 30 sec?(povadi sve usb sprave, miša, etc, izvadi bateriju i drži Power pritisnut 30 sec. Vrati bateriju, vrati napajanje, probaj da ga kresneš)

Link to comment

Resuming Windows u toku..edit: živ i gica se, hvala na pomoći.Sad još samo da vidim što tipka duple karaktere.

Edited by CTale
Link to comment

Hm.. Da li je moguće da je ploča tastera fizički oštećena?"1" je nemoguće otipkati (sem ako ne uključim num lk)"k" tipka ",k""c" kuca "cv""v" kuca "cv"ne radi taster desno.edit: čak i kursor stoji smrznut i treperi dok se ne pritisne windows taster. Onda se oslobađa i radi normalno dok ne zabaguje iz ko zna kojih razloga.Ovi simptomi su bili poznati i pre čišćenja od virusa.

Edited by CTale
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...