Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

retko mi se pojavljuje taj plavi ekran (nisma se ranije setila da ga slikam jer uglavnom me uhvati panika da će sve da rikne) ali sledeći put ću ga svakako slikati.
Nemas potrebe da ga slikas. bsod viewer pokupi informacije zasto je doslo do bsod (plavi ekran)
Link to comment

Dudo, udoban radi i ovo glavljenje su dva odvojena problema.Ako je grafička karta prespora, onda program radi sporo, ali ne sme da zaglavi mašinu do tog nivoa da pomaže samo reset. Prosto da ne odeš da kupiš novu grafiču i misliš da si time rešila problem.Taj računar treba da pregleda neko ko se u to razume. Meni deluje kao da sam sistem (u pogledu softvera) treba neko da očisti i prepegla. Po tvom pričanju, tu je pokušano instaliranje suviše starih programa (ko zna koje i kakve stare biblioteke je do donelo u sistem), ako softver nije legalan, ko zna šta su krekovi doneli itd.Pre svega pogledati uzrok blue screena. Ne treba da uslikavaš - sve informacije o prethodnim krahovima su već u sistemu. Kad startuješ taj blue screen viewer, on bi trebalo da nađe sve prethodne BS kvrcove. Svaki od njih ima informaciju o tome na kom mestu je puklo. Tu ide reakcija onda na osnovu uzroka.Samo glavljenje može biti i neka banalnost. Na primer, da se neko ko ti je instalirao odnosno podešavao mašinu napravio pametnim i rekao "imaš dosta memorije, isključiću swap fajl". I kad ti onda radiš kompleksnije stvari, potrošiš sve šta ima na raspolaganju i onda dođe kraj. Možda nešto nije u redu ni sa hardverom - recimo hlađenje, pa pod većim opterećenjem dođe do pregrevanja procesora. Ili ima bad sectora na disku, pa kad swap ili neki drugi fajl naleti na njega, dođe do kvrca. Ali glupo je nagađati, kao što rekoh, ako se ne razumeš i ne znaš da prepoznaš simptome ili da kod testiranja i pretrage znaš gde da gledaš, daj da to uradi neko ko se u to razume. Ti možeš da sakupiš svoje podatke pre svega toga i bekapuješ, u slučaju da bude potrebna reinstalacija sistema.Kad se to sve reši i locira - možda ćeš zbog isteka garancije morati da platiš i neko parče hardvera - i to radi stabilno, dodatna grafička karta je najmanji problem (barem u tehničkom smislu).

Link to comment

Napajanje 430W na i5 i SATA2 HDD na 7200 bi trebalo da radi, ali ne znam zasto u startu nije ugradjeno jace jer kuciste dolazi bez napajanja pa konfiguracija nije bila osudjena na to napajanje. Problem nastaje kada se pokrenu zahtevniji procesi, jal graf'ka, jal zapajanje. Al' moze biti tu milion djavla. Katamaran ima odlican predlog, porazgovraj sa ljudima koji rade u tom programu i vidi koja je konfiguracija optimalna po pitanju grafike jer procesor i ram predpostavljam da nikako nisu problem. Mozda sam propustio informaciju, na kom operativnom sistemu se ovo desava, W7 32bit?

Link to comment

Dudo, ako ti se tako manifestuju gluposti, mnogo je verovatnije software nego harware. ako radis u 2D ACADu ne treba ti jaka grafika, treba ti brdo memorije. kod mene na lajtopu(i3+4GBmem+integrisana graf) leti 2D. doduse, ja ne radim ludacke nacrte, ali nijednom mi se nije desilo da mi nesto zariba. on kada uzme oko 2GBmema nema zime. znaci mnogo je verovatnije da ti nesto softwareski ubija procesor/memoriju...izes ga, sto ti rekose ljudi, treba pogledati blue screen, tu ces videti sta ti se tacno zakucava. daj nam samoa listing sa blue screena, pa da te uputimo nadalje ako ga vec nisi odnela na pregled

Link to comment

stisnuo sam neku suludu kombinaciju tastera i chrome mi je popizdeo. posle nekog vremena kreće da mi vraća svaki aktivni tab na google.comprobao sam search ne pomaže, kao ni besomućno restartovanje browsera, ali i kompa. ne reinstalira mi se jer je firmin komp i ne znam da li ću uspeti ponovo da zaobiđem zabrane i instaliram ga.imate ideja kako da rešim?

Link to comment

hvala svima na savetima, čula sam se po preporuci sa neki likom koji radi u sampru a ceo život sarađuje sa arhitektama i građevincima i održava im kompjutere i navodno se razume dobro i u hardver i u softverkada sam mu ispričala šta se dešava i koja je konfiguracija u pitanju, kaže, moralo bi to sve da radi i sa integrisanom, nije acad toliko zahtevan po tom pitanju (a to mi ih je dosta reklo, nije samo on) ali kaže,to je najmanji problem, ako želim da radim u photoshopu svejedno će biti potrebno da pojačam grafikunego, što se tiče ovog zaglavljivanja, on kaže da mu se čini da bi mogao biti hard u pitanju, kaže, viđao je već nešto slično, kad zaglavljuje render onda je kaže u pitanju memorija a ovo bi mogao biti problem sa hardomkakogod, on tvrdi da je problem hardverskidogovorili se da dođe danas al' ispalio me i ne javlja mi se na telefom i jebat' ga, kako sad u takvog da imam poverenjajedino što je utešno je što mi je još uvek sve pod garancijomja mislila da je na godinu dana a ono sve skoro na 3 godine

Link to comment

Meni liči na probleme sa matičnom pločom ili napajanjem.Ta mašina bi blila dovoljna za bilo koji ACAD rad.Desni klik na Computer, pa Manage, pa Event Viewer, pa pogledaj za početak ima li crvenih "Stop" znakova..I. reci nam šta piše kod njih (kod prvih, najstarijih) koje uočiš.

Link to comment
stisnuo sam neku suludu kombinaciju tastera i chrome mi je popizdeo. posle nekog vremena kreće da mi vraća svaki aktivni tab na google.comprobao sam search ne pomaže, kao ni besomućno restartovanje browsera, ali i kompa. ne reinstalira mi se jer je firmin komp i ne znam da li ću uspeti ponovo da zaobiđem zabrane i instaliram ga.imate ideja kako da rešim?
Link to comment

Pa valjda u toj firmi ima neko zadužen za rešavanje takvih problema.Odneseš o sačekaš da se reši!Naravno, "nemaš pojma" kako se desilo, samo od sebe.

Edited by zmanic
Link to comment

Razvalio mi se danas nesto chrome. Ja ga deinstalriao pa ponovo instalirao, ali ne moze da se yavrsi instalacija, kaze hrom da nema dozvolu da pise u folder c/users....Pogledao sam, nemam kao user prava da pisem po disku cUlogujem se kao administrator i probam to da promenim ali dobijem access is denied.Sve mi je pocelo danas kada mi je hrom sam od sebe javio da je disejblovao neke ad onovepomagajte

Link to comment

kako najlakse da nakacim neku analitiku za pracenje poseta na joomlu, verzija 1.5.26Jel postoji neka ekstenzija ili mora da se petlja po kodu?Nikad nisam ovo radio pa ako moze i neko objasnjenje bilo bi super.Poz

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...