Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

joj ja nemam pojma, ali čini mi se da je integrisana, jer su mi neki momci kada sam se raspitivala šta mi je najbolje rekli da mi je to dovoljno jer ne igram igrice itakotoznači, drajveri ...al' ovo izbacivanje na plavi ekran, to me plaši, šta bi to moglo da bude ?edsad videh katamaranov post ?a jel' može sad da se ubaci neka grafička i kome krštenom (mislim, za taj pos'o) a da nije šalabajzer i vaćaroš da se obratim ?

Edited by duda
Link to comment
al' ovo izbacivanje na plavi ekran, to me plaši, šta bi to moglo da bude ?
Slikaj plavi ekran telefonom i postuj sliku ovde ili ...http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.htmlhttp://www.youtube.com/watch?v=v48B6EVtth4
Link to comment

Kolege će me ispraviti ako grešim, no ja bih prvo probao sa zamenom drivera za grafičku, bsod osim hardwarea može biti i zbog njih.Takođe, da li su problemi počeli od skoro ili su bili prisutni od početka?Da li si dodavala nekih novi hardware, ne mislim na pc nego nešto od periferija...?U svakom slučaju ACAD i integrisana koja troši 256 MB RAM-a, nije sretno rešenje.

Link to comment

Ista stvar, prvo bi probao neke druge drajvere.Jel' komplikovano to sto radis u ACADu? Milijuni poligona, shaderi, qrac-palac, ili nesto srazmerno jednostavno?

Link to comment

Ja bih pre nagađanja i random akcija prvo tim blue screen viewerom lokalizovao problem da se barem utvrdi šta pravi problem. A onda u toj oblasti radio apdejtove, menjao drajver, kartice ili šta je već.

Link to comment

evo ovako:sad sam našla podatke iz garancije, ovako ide1. Napajanje 430W Seasonic SS-430GB2. CPU LGA1155 Intel@Core i5-2500K, 3.3Hz/6MB Box 32nm3. MB LGA11655i H67 Gigabyte GA-H67MA-D2H-B3, PCIe/DDR3/SATA3/USB3/GLAN/7.14. HDD SATA2 7200 1TB Samsung SpinPoint F3 HD103SJ, 32MB5. Kućište Cooler master 690 II basic6. mem. DIMM DDP.3 2x4GB 1600 MHz patriot Signature CL9, PSD38G1600KH7. DVD (to valjda nije bitno koji je :)ovo sam sve napisala jer se ni u šta ne razumem, tj. ostalo mi negde u malom mozgu neka priča da ne može na sve ploče ni da se doda grafička, e sad, ako je taj slučaju, besiću se.elem, sve se ovo dešava od početka, samo sa ja mislila da je do auta cada, jer sam morala da instališem novi (stari provereni nije hreo da radi na w7 i 64), osim toga, tada sam bila u groznoj gužvi pa nisam mogla sebi da dopustim da ostanem bez računara niti na jedan dan a ko zna koliko bi sve trajalo da je do hardvera, pa reklamacija itd.sad je prošlo već više odd godine, samo mi traje garancija na hard diskretko mi se pojavljuje taj plavi ekran (nisma se ranije setila da ga slikam jer uglavnom me uhvati panika da će sve da rikne) ali sledeći put ću ga svakako slikati.najčešće mi se dešava da se acad ukoči i onda ništa osim reseta ne pomaže.to se dešava uglavnom kada pokrenem neku zahtevniju komandu koja odjednom mora da barata sa puno elemenata (to nekako vuče na problem sa radnom memorijem jel' da)ekran mi se zacrnjuje svako toliko. al' na to sam već oguglala, više me muči ovo oko kočenja acadasada sam krenula na photoshop, potom ću na 3d pa kontam da će mi tek tada biti nemoguće da radim i moram to sa kompom da sredimako sam napisala u svemu ovome neku glupost, praštajte, neuka sam, šta ćui da, nemam ja dovoljno iskusta da sad sama krenem da ispravljam to, zato bi mi bilo najelegentnije da mi to ko je u tome dobar odradi onako, sve odjednom, pa šta košta da koštašta ću, ko nume, mora da plati

Link to comment
Dudo, respect za konfu :Hail:
e al' šta mi vredi kad govno ne radi kako treba :mad:
Ovde bi moralo da može, imaš PCIe slot.Tipujem da integrisana grafika nije dovoljna za ACAD.
e lepo da to bar možemene zapravo interesuje dal' ovi što se bave računarima na profi bazi imaju neki način da recimo pretresu ceo komp i dijagnostifikuju šta ne valjaok, ovo sa grafičkom ne ide tako, to mi je jasno, zavisi šta se radi, al' ovo sa kočenjem acada je neko teško sranje i mnogo slabiji računari ne bi smeli tako da se ponašajutj, može li nekako da se testira ta memorija il' šta već treba. isto to zaglavljivanje explorera (mada se sam oporavi) je isto shitza grafičku mi nije problem, kupiću, nikad nisam bila stipsa oko toga, na kraju krajeva, to mi je hleb ne smem tu da škrtarim
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...