Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

:DTako meni pre 5-6 godina, devojčica u "ovlašćenom" servisu objašnjavala da gubim garanciju ako uradim upgrade firmwarea na SE telefonu.Kako mi sela na volej, svađalački naravno...

Link to comment

Neki predlog kako da manipulišem veličinom pdf fajla? Radio u Scribusu nešto, ali je rezultat previše megabajta. Vrlo korisno bi bilo kada bih uspio redukovati za trećinu ili bar četvrtinu.

Link to comment

Ako imas full Acrobat (dakle ne samo Reader), postoje opcije za smanjivanje velicine (File -> Save As -> Optimized PDF i File -> Save As -> Reduced Size PDF).Za Scribus postoje neke skripte za smanjvanje, ali se nikad nisam bavio njima...

Link to comment

Kakav .pdf, sa slikama, sa tekstom, mešano, ponavljaju li se neki elementi? Možeš li da nabaviš taj fajl u nekom formatu iz kog je pretvoren u .pdf? Ima mnogo stvari koje utiču na veličinu .pdf datoteke, a tvoje pitanje mi je nekako previše generalno da bih dao koristan savet.

Link to comment

Uglavnom je jpg. Skoro ništa se ne ponavlja a teksta je vrlo malo. Fajl se sastoji od nekih 30tak stranica i veličine je oko 34 mb.Edit: na nekih petnaestak stranica je po jedna, velika slika. Na ostalim je kombinacija po tri ili četiri sličice.Sent from my ELF-II using Tapatalk 2

Edited by rugievithus
Link to comment

Još ništa tog tipa nisam pokušavao. Trenutno nisam pri računaru pa ću večeras. Valjda ću nešto skontati.Hvala puno na trudu.Sent from my ELF-II using Tapatalk 2

Link to comment

Ne znam da li sam na pravom mestu, ali da pitam: "Internet saobraćaj sa SMIN mrežom". Stigao na računu za telefon. Piše "broj poziva:32", a cena... 910 dinara. Jesam, išao sam preko 072 dial-up broja, ali nema šanse da je bilo više od 5, 6 sati. Zar je moguće da je ovolika cena za te usluge?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...