Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Sta mislite koliko moze da kosta da se to sredi?Jel da nosim u win win posto tamo kupljen?
Izvini što se kasno javljam, ako nisi već sredio, tastature su zeznute, pre neki dan sam čistio jednu od jogurta i J i strelice dole i levo su jednostvano odbijale da rade, kada skinem dugme i šrafcigerom pritisnem gumicu i kontakt onda otkuca redovno a kada vratim dugme ne, pošto je gumica zalepljena može se odlepiti malo jedna strana i očistiti kontakt, ali ni to ne radi uvek, ali vredi pokušati prvo tako, a ako ne, ima mala USB genius tastatura bez numeričkog dela za 1000d kao jeftinija varijanta ili nova za oko 40-tak e, nekada manje, nekad više.
'Vako :) Imam lap top Dual-Core AMD Athlon X2 QL-60 sa grafičkom NVIDIA GeForce 9100M G. U čemu je stvar. Imam problema sa gledanjem nekih HD strimova (pokušao danas na onom balkansport.info da gledam Zvezdu) jer mi šteka. Svi ostali strimovi rade fantastično, al' ovi VIP jedva. Da li je u pitanju grafička kartica ili nešto drugo. Brzina downlouda je 6Mbps (u ponedeljak ću imati 12 Mbps). Da li to pretstavlja problem? Ako je do grafičke, koju preporučujete i koje su odprilike cijene? Hvala :)
Svi ostali strimovi i obični i HD ili samo obični a HD prave problem? Ako ti samo ovi što si spomenuo prave problem do njih je, ako svi HD probaj nove drajvere za grafiku i novi flash. Ti imaš dual core AMD, ne bi trebao da je opterećen baš toliko da seče. Jesi li probao desno dugme na video pa settings... pa prvo dugme na karticama, monitor sa play dugmetom, pa da isključiš hardversku akceleraciju?
Link to comment

@Vapad: KOliko sam primjetio nisu problem svi HD programi...samo ovi koji su na VIP (ali ostali korisnici kažu da im radi kako treba). Probaću sada sa ovim dugmetom koje si objasnio. Ali reci mi, da li je po tebi za ovaj moj komp potrebna bolja grafička kartica?

Link to comment

Nisam hteo da ulazim u to, elem, na laptopu, u principu, nije moguće menjati grafičku kartu, zato što ni nije karta nego je čip na matičnoj ploči samog računara, najčešće.Ubeđivao me neko, pre par meseci, da u BG ima ko to preduvava i menja čip, ali to je izuzetno malo verovatno, pošto grafički čipovi različitih generacija nemaju sokete kao procesori, nemaju iste zahteve za strujom, niti iste načine komunikacije sa memorijom.Na laptopu se grafika ne može promeniti.

Link to comment

ok, a da li misliš da će ubrzanje interneta sa 6 Mbps na 12 Mbps donjeti promjenu? Kako sam isključio ovu hardversku akceleraciju, malo je bolje, ali još uvijek nemam tečan protok strima. Znači dešava mi se samo na tim VIP kanalima.

Link to comment

Pogledaj zauzeće procesora dok gledaš taj stream. Task manager -> performance.Ja imam sličan problem na balkansportu. I to konkretno kad su u pitanju NBA prenosi, jer se oni puštaju u jako visokom kvalitetu. Procesor je stari AMD X2 na 3GHz (u desktop varijanti) i jednostavno ne može to da izvuče. Takođe, protok je 6MBit/s i on sigurno nije problem.Što je najgore, NBA league pass u još kvalitetnijoj rezoluciji je radio dobro u svoje vreme, ali ovde verovatno optimizacija nije tako dobra.

Link to comment
ok, a da li misliš da će ubrzanje interneta sa 6 Mbps na 12 Mbps donjeti promjenu? Kako sam isključio ovu hardversku akceleraciju, malo je bolje, ali još uvijek nemam tečan protok strima. Znači dešava mi se samo na tim VIP kanalima.
Ne mislim, uostalom, probaj iz nekog kafića ili od nekog ortaka, možda je kombinacija njihovi serveri-provajder-mrežna infrastruktura.edit:mislio sam da kažem sito to što i drzoidberg, ali stvarno mi je neverovatno da bilo koji dvoglavi procesor zaglavi strim, meni youtube na 1080p opterećuje 2x fenoma II na 15%, kakav im je to strim tamo! Edited by Vapad
Link to comment

Vidi, i kada pustim hd strim koji nije vip savršeno radiali ovi vip strimovi štekaju@Dr. ma ništa mi drugo ne radi osim balkansporta...nedavno, na Olimpija-Zvezda nisam imao problem...

Edited by dacha od bosne
Link to comment
'Vako :) Imam lap top Dual-Core AMD Athlon X2 QL-60 sa grafičkom NVIDIA GeForce 9100M G. U čemu je stvar. Imam problema sa gledanjem nekih HD strimova ... :)
Aj podjemo od gluposti kao i uvek... Si probao iz razlicitih browsera da gledas?Meni skorije bilo neko dete koje hoce da reinstalira ceo sistem jer mu secka video sa youtubea. Gleda iz Chrome-a. Pustimo iz drugih browsera i sve lepo radi. Kao sto rece Vapad, ta konfiguracija ne bi trebala da ima nikakvih problema sa HD streamovima, osim ako nije pogresan browser ili ako nemas dva i po miliona otvorenih aplikacija u pozadini. Cak i kad sve radi divna komanda msconfig iz runa pa startup i odstiklirati sve sto nije potrebno, a nadje se svakakog djubreta koje ne samo da zauzima resurse, vec moze i da nervira raznim porukama pri startupu. Edited by wayfaring stranger
Link to comment

Moćo, ako možeš do eBaya, pogledajte pošto je nova tastatura. Tako je i moja gospođa prosula kolu po svom Aceru i nova tastatura je koštala nešto tipa 14 ili 18 evara, Najčešće nije ni problem da to čovek sam zameni - za skoro svaki laptop danas može sa neta da se skine service manual i proveri unapred koliko je to komplikovano. Obično podrazumeva akciju tokom koje se odšrafi 4-5 šrafića, tastatura se malo "izmesti" u stranu šrafcigerom, otkači se kablić, nakači se nova tastatura i ponovo ušrafi.

Link to comment
Aj podjemo od gluposti kao i uvek... Si probao iz razlicitih browsera da gledas?Meni skorije bilo neko dete koje hoce da reinstalira ceo sistem jer mu secka video sa youtubea. Gleda iz Chrome-a. Pustimo iz drugih browsera i sve lepo radi. Kao sto rece Vapad, ta konfiguracija ne bi trebala da ima nikakvih problema sa HD streamovima, osim ako nije pogresan browser ili ako nemas dva i po miliona otvorenih aplikacija u pozadini. Cak i kad sve radi divna komanda msconfig iz runa pa startup i odstiklirati sve sto nije potrebno, a nadje se svakakog djubreta koje ne samo da zauzima resurse, vec moze i da nervira raznim porukama pri startupu.
Probao sam sa Operom (jer mi je štekalo na googlu i mozili). Na operi radi mnogo bolje. Druge aplikacije ne otvaram dok gledam prenos. Čudilo me sve ovo jer sam do sada iste strimove gledao na googlu i mozili bez problema. Hvala u svakom slučaju, sada je mnogo bolje.
Link to comment

Instaliram XP, zakuca na 8% (u donjem desnom ucitava neke drivere), onda mi izbaci obavestenje verovatno neka gvozdjurija riknjava (kontam hard). Hocu da uzmem drugi hard i da na njega instaliram win, ali za svaki slucaj bih ga testirao da nema i on neke bad sectore, pa me zanima neki programcic za to.Hitno mi je, ne mora neki paket alata ili slicno, samo neki osnovni scan HDD-a (boze al sam se nalupao, verovatno umirete od smeha :D )

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...