Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Instalirao sam Mac OS X Leopard na svoj laptop Toshiba A200. Instalirao sam ga na drugu particiju HDD. Na prvoj je ostala Vista. Leopard lepo radi i sve je ok, vista je ostala na prvoj particiji. ali je ne mogu startovati. Postoji li mogucnost da se instalira neki boot loader (koji i kako) kako bih mogao da po paljenju racunara biram OS.

Link to comment
Instalirao sam Mac OS X Leopard na svoj laptop Toshiba A200. Instalirao sam ga na drugu particiju HDD. Na prvoj je ostala Vista. Leopard lepo radi i sve je ok, vista je ostala na prvoj particiji. ali je ne mogu startovati. Postoji li mogucnost da se instalira neki boot loader (koji i kako) kako bih mogao da po paljenju racunara biram OS.
Nasao ovo na netu, nisam probao :http://neosmart.net/dl.php?id=1
Link to comment

daklen ovako: kako povecati velicinu slova na ovom sajtu i recimo velicinu slova u Outlook-u u sekciji koja prikazuje mailove u Inbox-u(sve ostale sam uspeo da uvecam)? Mnogo bre sitno.Rezolucija ekrana je 1680x1050 i ne moze manja sem ako mi neko ne objasni kako da u manjim rezolucjama izbegnem onaj strech efekat na wide monitoru.....Hvala

Link to comment

Imam jedno, prilično teško pitanje, ali kad nisam našao na googlu odgovor, možda neko zna ovde... :rolleyes: Elem, imam jedan računar (za one koji znaju terminologiju, samo ću reći sekretaricin računar™) u mreži od 7-8 računara, koji je nečim zaražen... Manifestacija je veliko slanje ping paketa, na računare van mreže, sa random ping adresom... Takođe pravi veštačku internet connection (koja se ne može isključiti) u network connections, preko koje šalje sve te pakete...Zagušenje je toliko veliko da počesto uguši kompletnu mrežu... Sa process explorerom sam uspeo da lociram da je to neki od procesa koji se vrte pod services.exe ... Ali ne mogu nikako da lociram šta tačno, jer su ispod (navodno) svi procesi sistamski... Naravno, pokušao sam sa AVG, Avast, SpyBotSearch&Destroy, Ad-Aware, SpywareTerminatorom (Ne sve odjednom, naravno)... Jedino AD-Aware nešto nađe, ali kako nađe, tako se resetuje mašina :blink: ...Sve u svemu, ako je neko imao sličan problem ili barem zna program koji može da prikaže koji dll komunicira sa kojom IP adrsom, bio bih mu zahvalan...Inače, jutros sam na Googlu našao da postoji mogućnost da je to neki BHO objekt... što je moguće, ali to mogu da proverim tek sutra... Naravno, ovo pitanje verovatno nije za ovakav forum, pre je za ES, ali ajde da probam... Za ES me mrzi da se cimam sa registracijom...

Link to comment
daklen ovako: kako povecati velicinu slova na ovom sajtu i recimo velicinu slova u Outlook-u u sekciji koja prikazuje mailove u Inbox-u(sve ostale sam uspeo da uvecam)? Mnogo bre sitno.Rezolucija ekrana je 1680x1050 i ne moze manja sem ako mi neko ne objasni kako da u manjim rezolucjama izbegnem onaj strech efekat na wide monitoru.....Hvala
Ctrl+skrol točkić na mišu.Nemoj da smanjuješ rezoluciju na monitoru, treba da radi u svojoj native rezoluciji.
Link to comment
Imam jedno, prilično teško pitanje, ali kad nisam našao na googlu odgovor, možda neko zna ovde... :rolleyes: Elem, imam jedan računar (za one koji znaju terminologiju, samo ću reći sekretaricin računar) u mreži od 7-8 računara, koji je nečim zaražen... Manifestacija je veliko slanje ping paketa, na računare van mreže, sa random ping adresom... Takođe pravi veštačku internet connection (koja se ne može isključiti) u network connections, preko koje šalje sve te pakete...Zagušenje je toliko veliko da počesto uguši kompletnu mrežu... Sa process explorerom sam uspeo da lociram da je to neki od procesa koji se vrte pod services.exe ... Ali ne mogu nikako da lociram šta tačno, jer su ispod (navodno) svi procesi sistamski... Naravno, pokušao sam sa AVG, Avast, SpyBotSearch&Destroy, Ad-Aware, SpywareTerminatorom (Ne sve odjednom, naravno)... Jedino AD-Aware nešto nađe, ali kako nađe, tako se resetuje mašina :blink: ...Sve u svemu, ako je neko imao sličan problem ili barem zna program koji može da prikaže koji dll komunicira sa kojom IP adrsom, bio bih mu zahvalan...Inače, jutros sam na Googlu našao da postoji mogućnost da je to neki BHO objekt... što je moguće, ali to mogu da proverim tek sutra... Naravno, ovo pitanje verovatno nije za ovakav forum, pre je za ES, ali ajde da probam... Za ES me mrzi da se cimam sa registracijom...
I ja sam na mreži imao problem sa virusom na kompu sa kojim se antivirusi teško bore. Upotrebio sam Sophos-ovo rešenje koje se snimi na CD, zatim se digne samo command prompt (bez dizanja Windowsa, znači Safe mode with Command prompt) i odatle se pusti skeniranje. Pokušaj da nadješ taj paket na njihovom sajtu, besplatan je.
Link to comment
I ja sam na mreži imao problem sa virusom na kompu sa kojim se antivirusi teško bore. Upotrebio sam Sophos-ovo rešenje koje se snimi na CD, zatim se digne samo command prompt (bez dizanja Windowsa, znači Safe mode with Command prompt) i odatle se pusti skeniranje. Pokušaj da nadješ taj paket na njihovom sajtu, besplatan je.
Hvala, probaću to, probaću da poubijam BHO-ove, pa ako ništa drugo FORMAT C: i doviđenja... Iskreno, mogao sam to uraditi i mnogo ranije, ali čisto želja da saznam šta je u pitanju me tera da pokušam sve drugo...
Link to comment
I ja sam na mreži imao problem sa virusom na kompu sa kojim se antivirusi teško bore. Upotrebio sam Sophos-ovo rešenje koje se snimi na CD, zatim se digne samo command prompt (bez dizanja Windowsa, znači Safe mode with Command prompt) i odatle se pusti skeniranje. Pokušaj da nadješ taj paket na njihovom sajtu, besplatan je.
Samo da se zahvalim, pomoglo je indirektno... Sophos nije mogao da pregleda jedan od file-ova, izvesni lzx.sys... Pametnom dosta... Posle je bilo samo stvar rutine skloniti ovaj rootkit... Edited by radisa
Link to comment

Povedoh se podnaslovom topika, stoga nemojte da zamerite ako je pitanje glupo...Elem, sretnem jednog kolegu u prolazu i on mi reče da je koristio svoj lap top negde van office-a gde nije postojala wireless konekcija, nego se on kačio na net preko GPS konekcije iliti preko satelita. Još reče da to noviji laptopovi imaju ugrađeno u sebi, a da je on na svoj to morao da nabudži. E, sad. Ovo je moj modela od vas tražim da mi kažete da li to ovo moje sokoćalo ima, i ako nema, dajte mi malo više informacija gde se to nabavlja koliko košta i valja li čemu.Napominjem, potpuni sam analfabeta tako da ako sam se pošteno izlupala, ne zamerite... :rolleyes:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...