Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Imao ili imao? :DŠalu na stranu, da, razumem problematiku, ali em nije za mene, em se neće koristiti u klasičnoj urbanoj sredini, pa sam se složio da je worth a shot potražiti. Sad sam pogledao i Samsonite ponudu u Stylosu i svi modeli su mi ili preskupi (16.500+) ili premali (u njih ne stane 17.3" lappy). Ovi što uvoze Hamu ne drže te sa točkićima, Solo kao brand nema da se nađe, Targus isto nigde da se kotrlja...... anti-točkaški lobi! :mad:
Im'o. :DAko si već procenio da ima smisla, onda računaj na ozbiljniji novac, ista stvar kao i s putnim prtljagom, kvalitetni točkići, ručka, ojačanja na ćoškovima. A to znači i već spomenuto - teško.Ako ti neki od tih HP-a odgovaraju možeš probati sa lokalnim dilerima da ti poruče pa kada stigne...
Link to comment
Imao ili imao? :DŠalu na stranu, da, razumem problematiku, ali em nije za mene, em se neće koristiti u klasičnoj urbanoj sredini, pa sam se složio da je worth a shot potražiti. Sad sam pogledao i Samsonite ponudu u Stylosu i svi modeli su mi ili preskupi (16.500+) ili premali (u njih ne stane 17.3" lappy). Ovi što uvoze Hamu ne drže te sa točkićima, Solo kao brand nema da se nađe, Targus isto nigde da se kotrlja...... anti-točkaški lobi! :mad:
Imaš na amazon.de ovako nešto - moraš da nađeš ko radi povoljnu isporuku širom evrope, ovde ima lambdatek, samo ne znam kako bi prošao sa carinom.
Link to comment
Ako ti neki od tih HP-a odgovaraju možeš probati sa lokalnim dilerima da ti poruče pa kada stigne...
Tako nešto će i da bude (oni izgleda sad prave samo ovaj što postoji i u Gigatronu, koji je i Vapad sad okačio dok ovo kucam, no cena je ovde bukvalno duplo od ove globalne™), mislim ili to ili će mi neko preko naručiti, pa dokotrljati sa svojim računarom, da se ne cimam sa carinom, ili ću da uzmem sledeći put kad odem preko... Smor.
Link to comment
Tako nešto će i da bude (oni izgleda sad prave samo ovaj što postoji i u Gigatronu, koji je i Vapad sad okačio dok ovo kucam, no cena je ovde bukvalno duplo od ove globalne™), mislim ili to ili će mi neko preko naručiti, pa dokotrljati sa svojim računarom, da se ne cimam sa carinom, ili ću da uzmem sledeći put kad odem preko... Smor.
3,63 kg. Verujem da je za osobu u kondiciji :D
Link to comment

Hitan problem!Devojci se sestric ispovracao po tastaturi laptopa. One ga iskljucile i brisale krpom i osusile fenom. Sad radi ali jedan taster ne reaguje. Zvao sam lika koji ima servis on mi nesto pricao kao nema od toga nista to otisla folija ili je pitanje dana kad ce da crkne. Mada ja mislim da bi tto moglo samo da se rasklopi ocisti tasteri opetu i lepo osuse i vrati sve nazad, Jel moze to ili ima istine u ovome sto mi kaze lik iz servisa?

Link to comment
Hitan problem!Devojci se sestric ispovracao po tastaturi laptopa. One ga iskljucile i brisale krpom i osusile fenom. Sad radi ali jedan taster ne reaguje. Zvao sam lika koji ima servis on mi nesto pricao kao nema od toga nista to otisla folija ili je pitanje dana kad ce da crkne. Mada ja mislim da bi tto moglo samo da se rasklopi ocisti tasteri opetu i lepo osuse i vrati sve nazad, Jel moze to ili ima istine u ovome sto mi kaze lik iz servisa?
Mislim da od svih prčkanja sa notebook-om nema goreg od sređivanja testature...Obično je užasna zajebancija doći do tastature a onda ide gori deo sa onim nosačima svake tipke i sl.
Link to comment

'Vako :) Imam lap top Dual-Core AMD Athlon X2 QL-60 sa grafičkom NVIDIA GeForce 9100M G. U čemu je stvar. Imam problema sa gledanjem nekih HD strimova (pokušao danas na onom balkansport.info da gledam Zvezdu) jer mi šteka. Svi ostali strimovi rade fantastično, al' ovi VIP jedva. Da li je u pitanju grafička kartica ili nešto drugo. Brzina downlouda je 6Mbps (u ponedeljak ću imati 12 Mbps). Da li to pretstavlja problem? Ako je do grafičke, koju preporučujete i koje su odprilike cijene? Hvala :)

Link to comment

pomagajte molim vas.od jutros mi monitor (dell u2312hm) ne prepoznaje signal iz kompa. do sinoc je sve radilo ok, a onda sam povezao monitor na laptop i to je funkcionisalo. jutros vratim monitor na desktop, prijavljuje mi da nema signala sa dvi-d kablom, pokusam sa wga isto se desava.monitor radi (pokazuje logo pri ukljucivanju, obavestenje da nema signala od kompa, da pritisnem taster na tastaturi (valjda da bih probudio komp) ili izaberem drugi nacin povezivanja monitora i racunarakomp po zvuku koji ispusta ocigledno uredno podize sistem, ne bi trebalo da je do njegapokusao sam sa oba kabla povezati isto se desava.iskljucivao sam sve kablove iz monitora i kompa, napajanja, pa posle nekoliko minuta vratim samo kabl koji povezuje komp i monitor (najpre jedan, pa onda isti postupak sa drugim (da otklonim sumnju da je bas sinoc sjeban kabl)), ali i dalje nema signala od racunaraPretpostavljam da je moguci problem nastao posto su mi sinoc u trenutku prikljucivanja monitora na laptop, na monitoru preko usb portova ostale prikljucene kamerica i ono govance sto daje signal bezicnom misu i tastaturi (koje koristim uz desktop) pa sad eventualno dolazi do nekog konflikta kad je sve sa monirom prikljuceno na desktopkasnije sam iskljucio oboje iz monitora, ali ne pomazezamolio bih nekoga ko ima ideju kako da resim problem pomogne, posto meni nikako ne ide evo vec dva sata

Link to comment

Prvo uradi sledecu stvar: iskljuci sve kablove iz kompjutera i pritisni power dugme nekoliko puta kako bi ispraznio sve kondenzatore i uredjaje u kompu ostavio potpuno bez struje,Druga stvar: otvori kuciste, lociraj graficku karticu. Nezno je pomeri malo levo-desno i pritisni dublje u slot. Eventualno mozes i da je odsrafis i izvuces i slota, izduvas malo prasinu i opet vratis, nezno je pritiskajuci da udje kako treba u plocu i onda ponovo zasrafi, pazeci da pritezanjem srafa ne pomeris karticu iz slota.Neka kucista jednostavno nemaju dobru geometriju i cestim vadjenjem monitorskog kabla i vracanjem istog, dodje do gubljenja nekog od kontakata na grafickoj. Ovo se ponekad i ne manifestuje pistanjem prilikom ukljucivanja jer ne izgube svi pinovi kontakt.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...