Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ovako znam da mislite na hard reset kako vec hocete d nazovete radio sam. Stavio sam klasicnu Wpa-psk zastitu.Wpa filter je TKIP. Mac adress filter mi je iskljucen. Ne znam sta je jos vredno pomena?@Vapad kako mislis u services?Sa tom Vep zastitom probacu kod devojke kasnije.

Edited by Moća
Link to comment
Ovako znam da mislite na hard reset kako vec hocete d nazovete radio sam. Stavio sam klasicnu Wpa-psk zastitu.Wpa filter je TKIP. Mac adress filter mi je iskljucen. Ne znam sta je jos vredno pomena?
Ja bih probao samo sa tim problematičnim pc-jem, bez ijednog drugog uređaja na mreži i recimo bez ikakve zaštite. Jbg nismo baš od pomoći...
Link to comment

E ovako ti je kod mene i šljaka bez problema.Izvinjavam se na uzastopnim postovima, ali jebe me ovo malo govno i android. Jedva sam se iskobeljao.Ajd pa da riješiš problem.

Link to comment
Ovako znam da mislite na hard reset kako vec hocete d nazovete radio sam. Stavio sam klasicnu Wpa-psk zastitu.Wpa filter je TKIP. Mac adress filter mi je iskljucen. Ne znam sta je jos vredno pomena?@Vapad kako mislis u services?Sa tom Vep zastitom probacu kod devojke kasnije.
services.msc u run-u, tamo gde se podešavaju windowsovi servis. Tamo postoji jedan servis za automatsko podešavanje wifi mreše, ume, mada retko, da bude isključen.
Link to comment

nije bio stratovan, ali ne radi ni na jos par uredjaja. poiskljucuj sve na rooteru i vidi da li radi. polako ukljucuj jedno po jedno i videces gde je problem. jednostavnije ne moze.

Link to comment

Evo mojih podesavanja. Nije tvoj rooter, ali su podesavanja manje-vise na svim rooterima ista-slicna. Baci screenshot tvojih podesavanja. Mozda se problem sam javi na ekranu.Ima jos jedno podesavanje koga nema na slici. Evo prekopiranog teksta. Ne znam koliko moze da zakomplikuje, ali neka stoji kao mogucnost. WPS Wi-Fi Protected Setup (WPS) is the industry standard method to simplify the security setup and management of the Wi-Fi networks. You now can easily setup and connect to a WPA-enabled 802.11 network with WPS-certificated devices using either Personal Information Number (PIN) or Push Button Configuration (PBC) method.Legacy devices without WPS can be added to the network using the traditional manual configuration method.

  • Wi-Fi Protected Setup (WPS): Disable

Edited by wayfaring stranger
Link to comment
Vapade taj Wlan autoconfig nije bio startovan. Sad sam ga startova al sad nema nijedan laptop kuci da proverim :D
Ehm, mislim da ne govorimo o istoj stvari. Ovo o čemu ja pričam je na laptopu. Na računaru koji nema wifi karticu ni ne može biti pokrenut.Mislio sam da proveriš samo na laptopu da li je sve ok. S' obzirom da je već dosta babica a da je dete kilavo da kilavije ne može biti ipak je najbolje da lepo, ali sigurno kreneš ispočetka.Šta to znači.Upravo ovo što kolege predlažu. Isključi lepo sve wifije, fabrički restartuj taj modem i počni polako,prvo se uloguj u modem i uključi wireless, daj mu neko posebno ime na SSID (da se ne bi desilo da komšija ima isto i da ti napravi neki problem), daj mu lozinku na standarnoj WPA2-PSK, sa TKIP enkripcijom. Standard 802.11b+g. Bez zezanja sa mac adresama i sl.Ok, kada to zavrsis spasi podešavanja i zatvori sve to.Uključi wifi na laptopu, idi na network adaptere u kontrol panelu, proveri da je na wifi kartici stavljeno sve na automatiku, pronadji novoimenovani uređaj i probaj da mu pristupis, ako trazi lozinku, odlicno, daj mu lozinku, kada se zakaci probaj net, ako net ne radi....pinguj ga, ako pinguje pinguj www.google.com, ako neće...Uzmi čekić....ruter baci u bazen a laptop zakopaj u bašti.
Link to comment

Da se malo odmaknem od teme o kojoj se piše i pitam nešto vezano za tv.Postoji li nešto kao one dvb kartice za desktop računare u verziji za laptop?

Link to comment

Koliko uspjevam vidjeti na ovom malom ekranu, to je dvb t kartica. A ako se dobro kontam, ona služi za "hvatanje" digitalnih "zemaljskih" kanala. Možda miješam babe i žabe.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...