Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Znajući kako izgleda skajpovanje sa roditeljima koj viču, nekako se najbolje pokazale sluške sa mikrofonom; nama je kombinacija zvučnika i mikrofona davala onaj eho (tj. ono šta izlazi iz zvučnika zbog jačine tona ulazi opet u mikrofon). Rekao bih ja njima da smanje ton na zvučnicima, ali godine su to.Glede laptopa, moguće da je bio samo kable nagnječen negde u nekom kolenu između monitora i lapa. Ako nema nikakvog zujanja ili vizuelnih artefakata na ekranu, jednostavno koristiti dalje normalno.

Link to comment

Ja sam imao slične simptome sa mojim monitorom oko ove Nove Godine. Doduše, moguće je da je kod tebe sasvim drugačiji kvar u pitanju, ali hajde da ispričam iskustvo, jer će nekom možda koristiti.Sve je počelo 2-3 dana pre NG, kad mi je monitor bio u sleep modu, a nakon pomeranja miša (reaktivacije računara) nije hteo da se upali. To sam rešio jednostavnim pritiskom na dugme OFF/ON i on se regularno upalio.Sledeće gašenje kompjutera je već išlo teže, jer je moralo to OFF/ON da se odradi jedno 10 puta kako bi se postigao željeni efekat, odnosno da monitor prikaže sliku. :) Kako sam bio uplašen da će me zakačiti neradni dani za sve servise i radnje računarske opreme, ja se dosetio da uopšte ne gasim monitor, već da mu stavim potpuno crn skrinsejver. I to je radilo negde do 1. januara, kada je monitor u sred rada odjavio prikazivanje slike.Posle sam nešto sa telefona čitao šta može biti uzrok i uglavnom su 2 moguća kvara. Jedan je Inverter (odnosno stradanje nekih elektrolitskih kondenzatora na njemu), a drugi je stradanje lampe (ili lampi) kojoj je prošao radni vek.Kako ništa od servisa nije radilo do 4. januara, ja otvorio monitor (jedva!) i video 2 malko nabubrela elektrolita u njemu. Nažalost, radnje sa elektronikom su sve do jedne bile na odmoru do 8. januara, pa sam se pojavio u servisu da vidim šta oni kažu (nisam poneo monitor).Njihova priča se poklopila sa onom pročitanom, pa su mi rekli cene opravki.Rad na Inverteru 3000 din, a sređivanje lampi 3500 din.Pošto mi je to bilo malo previše za 19" TFT star 6 godina, a i njihova procena kada bi bio sređen monitor (tek 8. januara zbog Božića i vikenda), odlučim da probam sam da ga popravim. :)Sačekam 8. jan, odem u najbližu prodavnicu elektronske opreme, kupim 2 kondenzatora identičnih karakteristika ko ona 2 nabubrela, platim ih 40 dinara ukupno i krenem u igranje sa lemilicom. :) Kako lemilicu nisam koristio više od 5-6 puta u životu, a i to poslednji put pre 7-8 godina, već sam računao da ću nešto spaliti. Međutim, ta elektronika u monitoru uopšte nije pipava i komplikovana, te je operacija trajala 2-3 minuta. Sklopim monitor, i voila, radi ko nov! :DTako da, ako neko ima sličan problem sa monitorom, može to sam da obavi za ekstremno niske pare. :)E sad, pošto je ovde u pitanju laptop, tu je sigurno komplikovanije raditi tako nešto. Ako je stvarno isti kvar u pitanju kao kod mene, ja bih se ipak obratio servisu. Jer ipak, nov monitor kao moj sad košta oko 8000 din, a tebi laptop vredi mnogo više. :)

Link to comment

Palio ga danaske ponovo, radio pet minuta i opet isto. Ostavio ga do večeras, ponovo ga upalio i opet je sam od sebe stao. E, ali u čemu je fora? Sada sam pustio neki film i nije samo ekran postao crn nego se ništa nije ni čulo. Zapravo, čini mi se kao da je sam od sebe otišao u stand-by mode. Dakle, sve svetli na laptopu, ali on ne radi. Još jedna stvar: kada se odmah upali nakon gašenja, neće ništa da prikaže već se samo čuje da radi. Kada se malo sačeka, pet do deset minuta, on se "podigne", ali radi tih 5, 10 minuta i opet isto. Napajanje, možda? Nešto drugo ili treće?

Link to comment

Nije proban, ali mislim da nema ni veze sa monitorom, jer sam pustio film i u jednom trenutku, kada je slika nestala, nestao je i zvuk. Dakle, nije kao kada bi ugasio monitor, već kao da sam ga metnuo u stand-by. U svakom slučaju, mislim da bi trebao da ga odnesem do servisera. Inače, probao sam da uđem, pre Windowsa, u njegov neki "system diagnostic". Krenuo je da testira memoriju, stigao je do nekih 10% i onda se opet ugasio.

Link to comment

Kako temperatura? :)Da li radi ventilator tj. da li osećaš da duva sa strane (sa jedne strane imaš plastičnu rešetkicu ispod koje se vide bakarna rebarca), da li ti isto radi na punjaču i na bateriji, da li si probao samo punjač bez baterije, št ne bi probao i sa monitorom, koliko je star računar?

Link to comment

Ventilator radi, duva sa strane, sve normalno. Isto radi i na punjaču i na bateriji, a isto i kada je samo punjač bez baterije...

Link to comment

Ne znam gde da pitam, pa rek'o ovde. Znali neko da mi objasni kako se i koliko dobijaju pare od Youtubea za preglede? Takođe, da li se to odnosi samo na originalni sadržaj (skoči lik u zaleđeno jezero) ili na bilo šta (insert iz filma). Imam neki video sa 80k+ pregleda, pa rek'o da pitam. Ne zna gugl ništa za Srbiju ili ja ne znam da guglam.

Link to comment
Ako se za 80k dobijaju pare, ja sam milioner...
Korisno i sadržajno od tebe, kao i uvek. Dakle, znam da treba da imaš bar milion vjuova da bi počeo da dobijaš pare od njih i da treba da budeš partner i da poseduješ sva prava za video. Samo me zanima kako se to radi i da li to može da se radi iz Srbije, i ako ne može, kako da se zaobiđe.
Link to comment

Imaš dve opcije, monetize i partnership.Monetize je samo dodavanje AdSense reklama na tvoj klip, ništa više, ali mislim da moraš ispunjavati određene uslove po pitanju autorskih prava i da oni sve to proveravaju pre nego ti odobre. Obično ti sami ponude opciju da monetizuješ klipove.Bila je neka caka da ne može iz Srbije pa su ljudi stavljali da su recimo iu USA, a povezivali sve to sa klasičnim AdSense nalogom za koji su čekove dobijali u Srbiju ili tako nešto, nisam više siguran. :wacko:Uglavnom, to je bilo stanje pre par meseci, ne garantujem da je i sad isto, oni menjaju pravila na dnevnoj bazi.To sa autorskim pravima i strogim uslovima mi nije najjasnije, nekoliko puta sam naleteo na klipove sa insertima iz serija i filmova koji su monetizovani, ali su ubrzano i gašeni. Verovatno je njihov propust.Partnership je korak više, tad imaš i neke posebne privilegije, personalizovanje kanala, dodavanje banera itd.Tu su i uslovi dosta strožiji, moraš da imaš dosta pregleda i sabrskrajbera, i da klipovi budu originalni.Uglavnom su to raznorazni revieweri, šaljivdžije itd...Postoji i neka opcija za partnerstvo ako imaš samo jedan klip koji je postigao ogromnu gledanost, ali mislim da se tu priča o milionima pregleda.Bilo je i neke priče da su se zasitili partnera i da ne primaju nove, ali kao što rekoh, oni to stalno menjaju...edit: link

Edited by mr@ki
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...