Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Šta mislite o ovim malim Android (Smart Mini PC) računarima? Koristi neko? Vredi li to?
U suštini to pretvara TV u multimedijalnu mašinu, e sad naravno kod nas su zacepili cifru, neki ne mogu baš da teraju fajlove velike rezolucije, neki imaju problem sa napajanjem itd.Ako možeš da nabaviš par hiljada jeftinije nego što se ovde prodaje vredi rizika alitreba da dooobro proguglaš koje opcije ima koji model.
Link to comment
za šta ?
Pa nemam pojma, za kod matorih (da ne vukljam neki matori komp da bi oni čitali novine, da klinci odigraju neku igricu kad se zateknu kod babe i dede a vreme bude govnjivo). Surf, android igrice i to je to.
U suštini to pretvara TV u multimedijalnu mašinu, e sad naravno kod nas su zacepili cifru, neki ne mogu baš da teraju fajlove velike rezolucije, neki imaju problem sa napajanjem itd.Ako možeš da nabaviš par hiljada jeftinije nego što se ovde prodaje vredi rizika alitreba da dooobro proguglaš koje opcije ima koji model.
Video sam ovih dana neku ponudu za 7.500 rsd:
Tehničke karakteristike Rezolucija 1920x1080 (FullHD) Priključci HDMI 1.4 USB 2.0 microSD WiFi b/g/n Ostalo CPU ARMv7 1.0 GHz GPU Mali 400 4 GB fleš memorije 1024 MB DDR3 RAM Garancija 24 meseca
Edited by CTale
Link to comment

Pogledaj na amazonu i šire TV Box MK808, pogledaj njegove testove na youtubetu. Meni se jako sviđa ali mi ne treba, a potrebno je posvetiti malo vremena podešavanju i zezanju sa raznim mogućnostima, da li flying mouse ili wifi miš i tastatura pride, kako da se hladi šta to u stvari može i kako... samo 7.5kd je mnogo a da procesor nije bar 1.5 DC i 8GB mem. Još ako je CAT (to je bluberi)...

Link to comment

Ma i meni je novost, pa se raspitujem.Nađoh i ovaj:

OpisAndroid Mini PC MEASY U1A,Cortex A10/1GB/4GB/HDMI/USB/Wi-Fi/Android 4.0/HD videoModel MEASY U1A Maksimalna rezolucija: FHD 1920x1080 Povezivanje HDMI, USB, Wi-Fi Procesor: ALLWINNER A10 1.2 GHz -3DGPU -RAM: 1GB DDR3 -4GB Nand Flash
1163846.jpg Edited by CTale
Link to comment

Problem: laptop (Compaq Presario), dve godine star, radio lepo kad odjednom – nestade slika. On i dalje radi, ali slike nema. Ugasim ga, pa upalim ponovo. Čuje se da radi, ali slike nema niti čujem onu „pozdravnu poruku“ kad se sistem „podigne“. Ugasim ga ponovo, on se pokrene i pita „start windows normally?“, ja potvrdim, on krene i opet slika nestane.Šta bi moglo biti?

Link to comment

inverterpriključi ga na spoljni monitor da potvrdiš, ako ne umeš da prebaciš na spoljni samo osvetli monitor kakvom jačom lampom, trebao bi da vidiš obrise, ikone i sve ostaloinverter je jedan deo koji kontroliše iza ekrana, on radi, samo lampa više ne sija, možda je i ona crkla, ako je invertor ne bi trebalo biti preskupo, 15-30e.

Link to comment

Sad sam ga upalio i - sve normalno. Radio je desetak minuta, a sada sam ga ja ugasio.Šta dalje radit'?

Edited by notenoughreasonsforclaire
Link to comment

Ima li neklo preporuku, za i protiv u vezi 'opreme' za skype. Dvoumim se između kamere sa mikrofonom ili da kupim zasebno mikrofon.Pošto kamerica ide ćalu, ne bih voleo da uzmem neku sa lošim mikrofonom pa da ga komšije slušaju dok urla :)Zasad sam se namerio na Logitech c110, za 2k rsd, valjda će obavljati posao (ako je mic pristojan).

Link to comment

@notenougreasonforkler: rekao bih nastavi da ga koristiš normalno, osim ako neko nema bolju ideju, da li je rizik za panel?@S.L: po iskustvu sa mojim ćaletom urlanje je neminovno :DNajviše mu odgovara da sluša sagovornika na zvučnicima i priča prema ekranu podno kojeg sam mu stavio kameru sa mikrofonom i to savršeno funkcioniše.Koristi neku krš kamericu koju sam kupio za sto dindži i prelemio, radi super, gotovo sve koje sam video sa mikrofonima su radile skroz ok.Uostalom, sve kamerice i onako imaju integrisan mikrofon, a dokupiti posle mikrofon za 300-500-1000 dinara nije problem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...