Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ima li neko iskustva sa Wake-On-Lan? Pokušavamo da narihtamo šefovu mašinu da dok je on na odmoru, može sa udaljenosti da je pali preko neta. Setovali smo mrežnu karticu tako da bude Wake-on-lan sposobna, i sa ovim programčetomwolgui.jpgmožemo da je namestimo da uključimo kompjuter sa druge mašine, ali samo kroz lokalnu mrežu, preko MAC adrese, a internet adresa ostaje prazna. Kad probamo da je kresnemo preko interneta, u "Internet Address" smo probali IP adresu servera, ime domena, ime domena bez "www", niš ne prolazi. Mislimo da je do rutera (koji je i firewall, NetGear DG834), pogledamo firewall logove, ono jok - ni ne stiže do firewalla da bi ga on blokirao?!

Link to comment

Je l' kartica (njena IP adresa) uopšte vidljiva sa neta? Tj. da li ima javnu ili privatnu adresu? Meni ping vrati sasvim drugu IP adresu u odnosu na tu koja piše u tvom programu.

post-108-1207319352.jpg

Edited by Miroslav Jeftic
Link to comment
Je l' kartica (njena IP adresa) uopšte vidljiva sa neta? Tj. da li ima javnu ili privatnu adresu? Meni ping vrati sasvim drugu IP adresu u odnosu na tu koja piše u tvom programu.
Joj, izvini na nesporazumu, ali to gore nije moj skrinšot, niti naša IP adresa, maznuo sam sliku sa Wake-On-Lan sajta. Nemam ja veze sa tom agencymanager adresom, to je dato samo kao primer :blush: IP adresa te mašine nije vidljiva sa neta, i lokalna adresa je 192.168.0.15. Jedina vidljiva adresa je od našeg servera (statična), preko koje pristupamo mailu preko Outlooka bilo gde sa neta, na primer. Mada, koliko ja razumem Wake-On-Lan, ta mrežna kartica mašine koja je cilj i ne može da bude vidljiva, em jer je na klijent mašini, em što je mašina ugašena, već Wake-On-Lan prvo treba naciljati na server mreže (preko internet adrese), a kada server primi magic packets, preusmeri ih na MAC adresu koja pokazuje na ugašenu mašinu koju treba upaliti, zar ne?
Link to comment

Pogledaj ovde:

InternetIf you wish to use Wake On Lan over the internet you will need to set up your destination firewall/router to allow "Subnet Directed Broadcasts". Most routers and firewalls disable this option by default.You will then need to allow traffic through on your firewall/router on a specific port. The choice of ports is up to you.
http://www.depicus.com/wake-on-lan/woli.aspx
Link to comment

Dakle imam problem sledece vrste...iz nekog razloga sam bio prinudjen da instaliram drajver za bluetooth na mojoj Vista Home...na zalost taj drajver je nekako skroz prepisao i obrisao wireless adapter...Pokusao sam da ponovo instaliram drajver za wireless ali ne reaguje uopste...cak ga ne nalazi ni preko "Add new hardware"...Dodatni problem mi je sto imam gotovo pun hard od 250GB pa me nesto mrzi da pravim bekapove i goustove...zanima me da li je neko imao slican problem i kako ga je resio?Meni je najlakse da instaliram ponovo Vistu ali ne znam hoce li to resiti problem...

Link to comment
Dakle imam problem sledece vrste...iz nekog razloga sam bio prinudjen da instaliram drajver za bluetooth na mojoj Vista Home...na zalost taj drajver je nekako skroz prepisao i obrisao wireless adapter...Pokusao sam da ponovo instaliram drajver za wireless ali ne reaguje uopste...cak ga ne nalazi ni preko "Add new hardware"...Dodatni problem mi je sto imam gotovo pun hard od 250GB pa me nesto mrzi da pravim bekapove i goustove...zanima me da li je neko imao slican problem i kako ga je resio?Meni je najlakse da instaliram ponovo Vistu ali ne znam hoce li to resiti problem...
Na moju zalost, vec sam nasiroko smarao o slicnim temama na temi o Visti. Instaliraj Vistu opet, izbegavaj drajvere koji te sjebavaju, ne pitaj zasto se to desava... Eventualno pokusaj da obrises taj drajver za bluetooth, pa onda da instaliras drajver za wireless.
Link to comment

njoj je potrebna pomoc"na ekranu je welcome prozor i gole je start barkad se na njega dodje misem, strelica se pretvori u pescanikctrl+alt+del dozove task menadzer i nijedan proces nije u toku.kako da dignem xp?"

Link to comment

Kad se zamrzne, ne može ni kursor da se pomera? Uglavnom, može biti puno razloga. Probaj da pokreneš sistem u safe modu. šta je prethodilo situaciji, da li je nešto instalirano/brisano/menjano? Mada, ako nemaš neke bitne podatke, verovatno će reinstaliranje biti najbrže rešenje.

Link to comment

Safe mode, pa system restore bi ja pokusao.Moj problem:Treba da spojim dve particije u jednu. Secam se da je neko sa foruma particionisao disk i da me se dosta podataka izgubilo, jer je koristio Partition Magic. Interesuje me da li postoji neki drugi program kojim mogu da odradim ovo ili da radim po onom microsoftovom uputsvu sa instalacionim diskom i biosom?

Link to comment

Prvo i obavezno bekapuj sve što ti je bitno, pa onda tek na put u nepoznato. ;) Može sve da prođe kako treba i sa PM-om, može i Acronis Disk Director (tako se zove valjda, nisam siguran), i slično. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...