Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Pa vidi neki osakaceni Adobe recimo ne znam neki Adobe Premiere Elements, mada ako nemas neke efekte mozes i prostije...Mada odgovorio ti covek na benchmarku...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment
Fala Historiane.Sad imam drugo pitanje. Instalirao sam Sony Vegas 9 i zelim da sredim neke bratove tekme za upload ali kada ubacim klip koji je u avi formatu SV mi ne prikazuje sliku vec samo zvuk??? Ne znam kako da ga nateram da mi prikazuje sliku??? Taj klip koji ubacujem normalno gledam preko svih mogucih video plejera.
Imam novi problem. Kada naredjam klipove sliozim ih kako zelim hocu da napravim jedan video. Kliknem na render as i pokrenem. Imao sam 4 fajla koji su oko 200 mb koji megabajt vise. Ali posle sat vremena cekanja dobio sam fajl od 16gb??? Sta treba da namestim i gde da dobijem fajl koji ce biti velik kao ta 4 klipa zajedno tj. oko 800-900mb?
ako samo hoces da spojis vise klipova u jedan, batali video editing sw, uzni neki video joiner. a ako hoces da se jebavas sa klipovima, da ih seckas i slicno, poslusaj velju, skini neki osakaceni premier ili nesto slicno. ako nije u pitanju HD, metni da ti izbaci to u neki .mp4, jedno 6-8mbps da ti bude bitrate, i ne bi trebalo da ti daje tako velike fajlove. zaboravio sam kako se premiere ponasa sa .avi fajlovima, ali znam da neki programi (vegas, fcp) ne vide ton od istih.
Link to comment

Verovao ili ne problem je bio sto sam imao Soni Vegas 9 koji nema ponudjene novije varijante klipova. Kad sam skinuo verziju 11 imao sam da biram internet video 1080p, 720p, 480p i 360p i to mi je resilo problem. Provalio sam i kako da seckam i ostalo. E sad se javio drugi problem. Napravio sam video koji je dug sat i 15 minuta i aploudovao ga na Jutjub da bi posle sat ipo akanja jutjub izbacio poruku Video is removed because is too long :rant: i vidim da postoji dole link na kome moras da verifikujes svoj nalog da bi mogao da kacis svoje dugacke klipove. Posto sam sada verifikovao nalog jel postoji nacin da nekako reaktiviram ovaj video koji sam vec digao na YT ili moram sve ponovo?

Edited by Moća
Link to comment
Pa to mi prvo doslo pod ruku. IMa li neki bolji?
Pa za spajanje više video klipova u jedan, koristi, Virtualdub, ili Nandub. Te nenormalno velike klipove si dobijao jer ti ih je Vegas spajao u raw verziji, bez kompresije.Ovako, u Virtualdub-u, otvoriš prvi klip, pa izabereš opciju File-Append video segment", pa onda ostaviš direct stream copy za audio, a izabereš opciju Video-Compression za Video, i odabereš kompresiju koja ti odgovara, recimo Xvid, i daš save as Avi, i to je to. Ako su ti oba u istom formatu video kompresije, onda ostaviš i tu Direct stream copy, i za par minuta imaš spojen file.
Link to comment

Hitno hitno hitno mi treba pomoc forumasa!Nemam ilustrator, a moram nesto da pretvorim u vektore i pripremim za stampu...Imam fajl u psd formatu... treba mi za etikete da stampam...please please pleaaaaaaaaaaase!

Link to comment

Ima li šanse da se .asx stream pusti u VLC-u? Ili, ono konkretnije - kako/uz pomoć kojih alatki da snimim 30 minuta takvog web streama?

Link to comment

Kad snimis neki video fajl ili sliku na foto-aparatu možeš da gledas taj snimak ili sliku na TV-u(predhodno povezes sve kako treba)E sad, ubacio sam na aparat epizodu jedne serije u nadi da kad je pustim, kao i snimak snimljen na aparatu, da ce se ona prikazati na TV-u?Problem je sto se tom snimak uopste ne moze pristupiti na aparatu tj. uopste se ne vidi taj fajl i ako on sam jeste na mem. kartici.Ne znam da li ova akrobacija uopste moguca, ali ako jeste kako bi se ovo moglo resiti?edit : aparat je practica luxmedia 12-z4

Edited by deeps
Link to comment

poludecu. laptop mi se juce nakacio na wireless i lepo radio.onda od sinoc on prepozna mrezu i konektuje se, ali gore iznad pise da nema internet access i stoji '!' na maloj ikonici za wi-fi dole desno u cosku.malo sam citala po internetu da mcafee pravi problem i ja sam ga lepo uninstall, pa cu da neki drugi instaliram, ali ja imam isti problem i dalje.imam windows 7, dell laptop i mnogo se nerviram.sta da radim?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...