Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

koliki je domet rutera za vajrles?misim ja imam kablovski net pa sam mislila da okačim na njega vajarles da mogu da hvatam širom kuće ali nemam pojma koliko mu je domet i da li bih npr mogla da hvatam net laptopom na spratu ako je ruter u prizemlju?
Zav'si koji ruter i kako ga podesis. Neki imaju opciju Transmission Power: high, medium, low.Uglavnom skoro svaki prolazi kroz zidove bez problema. Davam gi wireless internet komsinici koja je dva sprata ispod i sa opcijom medium transmission ima internet gde treba, tako da bi kd tebe od podruma do krova trebalo da gi ima. Podesi jacinu signala da imas net po celoj kuci, ali ne moras da ukljucis maksimum da ga sa 4 crte vidi ceo komsiluk. Siguran sam da ima i onih koji bi pali u iskusenje. Edited by wayfaring stranger
Link to comment

e sad imam planet wap 4033 antenu koju sam našrafila na modem,tj. ja imam neki TP Link koji mi deli signal od modema na dva kompjutera koji su jedan pored drugog pa smo jedan kabel iz tog divajdera našrafili na antenu i šta treba da radim dalje?

Link to comment
Naravno da možeš...Meni hvata 20-30 metara od stana... Čim se parkiram, telefon prijavi da se nakačio... Soba je kesa... :)
Meni targov ruter baca na 100m. Otišao ti ja tako na fudbal na stadion nedaleko od zgrade (a ne tako ni blizu), meanwhile fudbal otkazan, ja sedim na klupi i vadim mob i kad videh da se nakačio na moj wifi izbezumio sam se, msm da vazdušnom linijom ima barem 150m.
Link to comment
e sad imam planet wap 4033 antenu koju sam našrafila na modem,tj. ja imam neki TP Link koji mi deli signal od modema na dva kompjutera koji su jedan pored drugog pa smo jedan kabel iz tog divajdera našrafili na antenu i šta treba da radim dalje?
Nije mi jasno šta si rekla, ali, po pitanju tp link rutera i kablovskog Neta, i burazer u kući i ja u stanu imamo sličnu varijantu.Kablovski modem + tp link wireless ruter + par laptop & desktop računara.Njemu ruter baca signal po celoj kući (3 nivoa). Nismo testirali koliko daleko može, ali 20m pokriva sigurno.Ako ćeš da koristiš oba wireless, samo podesi wireless podešavanja na tp link ruteru.Ako ćeš koristiti 1kabal, 1wireles, zabodeš LAN kabal od tp linka do kompa, a za drugi podesiš wireless.U oba slučaja, kablovski modem je povezan samo sa tp linkom.Ali, da ne gnjavim puno, sam proizvođač je ostavio formulu po kojoj možeš da izračunaš domet.Koliko sam video neki modemi mogu da imaju i 3 antenice umesto jedne, zarad jačeg signala. Edited by S.L.
Link to comment
dobro Glasu jasno nam je da imaš dobru antenu ali ti sada imaš net a šta ja da radim da bih takodje imala net?
Ja sam u suštini samo hteo da se pohvalim. :cool:U suštini, ne kontam šta ti je taj razdelnik, ako misliš na WiFi router, imaš odgovor gore. :)
Link to comment

dobro o tome malo kasnije nego sam dobila mail.....

sent you $250.00 USD Hello Just thought you'd like to know blabla Inc sent you $250.00 USD. Note from blabla blabla is pleased to inform you that your bla has been sold. We hope that you'll consider us for any bla you wish to distribute in the future. Thank you for your business. Best regards,blabla Claim Your Money Now Once the money's there you can: icon_claimFundsBag__31x25.gif Spend the money online at thousands of stores that accept PayPal. icon_claimFundsBankAcct_31x25.gif Transfer it to your bank account (takes 2-3 days). icon_claimFundsPPCC_31x25.gif Get a PayPal Debit MasterCard. Button not working?To claim your money, sign up for an account using this email address:bla If you already have a PayPal account, just add this email address to it.When that's done - and you've confirmed your email address - this payment will show up in your PayPal account.
i šta sada da radim jer nemam paypal acount a ako bih da ga napravim naravno ne mogu jer to ne može u ovoj rupi u kojoj se nalazimo..i kako je to uopšte moguće?..oni su mi poslali pare na mejl bez obzira da li ja imam paypal ili ne?ništa mi nije jasno
Link to comment
dobro o tome malo kasnije nego sam dobila mail.....i šta sada da radim jer nemam paypal acount a ako bih da ga napravim naravno ne mogu jer to ne može u ovoj rupi u kojoj se nalazimo..i kako je to uopšte moguće?..oni su mi poslali pare na mejl bez obzira da li ja imam paypal ili ne?ništa mi nije jasno
Lepo ti kaže link, koji bi bilo bolje da skineš "Log in or create an account to claim your money".Uz to, što se tiče dometa običnog bežićnog rutera, zavisi od konfiguracije terena, ime da ne može da probije tri zida i ploču da dobaci dijagonalno sa sprata na sprat solidno građene kuće, zato što ne može, kuće su nam građene ko faradejev kafez.No, da bi videla da li radi, kada povežeš sve kako treba i dobiješ internet na povezanom računaru pronađeš na ruteru dugme i uključiš mu wlan, treba da postoji i lampica za to i da sija, onda na svom laptopu uključiš wlan i pogledaš da li pronalaziš svoj ruter i zakačiš se. Pa se popneš gore i vidiš da li i kako radi. Ono što bi bilo dobro je da se sa direktno zakačenog računara pristupi ruteru (obično 192.168.1.1 i admin admin, telekom telekom ili tako nešto) i da se zaključa bežični net sa lozinkom, da ne bi bilo ko mogao da se kači. I tako. Pozdrav. Edited by Vapad
Link to comment

ok shvatila sam da nisam dobro povezala sve...dakle imam modem za net i iz njega ide 1 kabel do nečega što se zove TP Link a to je swich koji deli signal iz tog 1 kabla u dva kompjutera e sada mi smo iz TP Linka ubacili jedan kabel u antenu/ruter i to neće da radi...a trebalo bi direktno da povežem modem i ruter jel da?da izbacim taj swich iz jednačine..mada bih sada radije i pre ovih novaca da se dokopam :s_p:a kako da otvorim account na PayPalu ako nema srbija na spisku zemalja za otvaranje accounta?

Link to comment

štajaznam, pričalo se da možeš da prođeš registracijom kao da si u nekoj od okolnih zemalja, pa dok te ne provale, ili tako nešto.Gledaj, iz modema u ruter(sa antenom) u jedan posebno obeležen port, iz tog rutera u dva kompa i to je to, mada, mora da može i iz sviča na kompov i wifi ruter i da ipak radi.

Link to comment

dobro to ćemo probati posle sada me već boli glavaa za pare će mi pokupiti drugar iz cro pa će doneti za 15tak danahvala Vapadu jako si ljubazan :)

Edited by ivy
Link to comment

Mislim da bi joj bilo lakše da switch izbaci iz kombinacije.Wireless ruter ionako ima 2-3 LAN porta pozadi, pa ako joj zatreba LAN za recimo 5 kompova, tek onda da upotrebi switch.Mada, najbolje bi bilo da popiše šta ima od opreme i šta želi da poveže, pa će neko reći i kako :ss1:

Link to comment

e na kraju smo skontali da smo sve vreme povezivali pogrešan uredjaj koji uopšte ne može biti ruter nego samo nešto nešto,otkud znam..to sam ja kriva što sam zablentavila da to može :s_p:evo odoh sad po pravi uredjaj a posle ne bi trebalo biti problema..nadam se :lol:

Link to comment

Kako da popravim jebeni underwater, pitch bend zvuk na YT, Soundcloud... na bilo kakvom gledanju ili slusaju necega online u Google Chromeu??? Nemam bas najnoviji komp ali nemam ni krntiju pa da ne moze da zvace zvaku i prdi u isto vreme...Sad kucam ovo i svako slovo secka zvuk na YT!GRRRRRRR!!!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...