Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Acronis TrueImage ili stari Norton Ghost. Program će napraviti image celog diska i u njemu će biti spakovane sve particije.
Probao sam jos u vreme izlaska W7 da radim image sa Norton Ghostom, na XP bez greske, na W7 mi nikako nije htelo da prodje. Moze da napravi image, da vrati, ali posle vracanja nece da radi.
Link to comment

Tek poslednja verzija ghosta podržava i zvanično Win7 i Win 2K8R2, a izašao je valjda godinu dana nakon Win7, moguće da je tu ležao tvoj problem.Trueimage ima oštricu generalno nad ghostom, ali ghosta držim sa strane zato što mi na nekim IBM/Lenovo laptopovima Acronis nije umeo dobro da izvuče recovery particije. Napravi on image fajl bez problema, ali kad je došao dan restora... Doduše, i moja Acronis verzija nije baš tako friška.

Link to comment
64 bit Win7?
Na ovoj mashini je 64bit, ali tada je bio 32bit Win7. Bese to pocetak igranja sa Win7 i RC-ovima i kasnije sa oficijalnom verzijom, ali N.ghost nije zeleo da radi. Koristio sam ga mnogo puta na XP-u i nikada nisam imao problem, ali u pocetku nije zeleo da saradjuje sa W7. Moracu ponovo da se poigram. Mozda uspe :fantom:
Link to comment

ne znam gde je de ima da se pazari al moze i ovde..treba mi jedno 12 komada onih gumenih srafova za kulere, zna neko gde moze da se nadje?

Edited by exTRaGluv
Link to comment

Meni definitivno treba pomoć network inženjera, ovo je postalo previše ludo. Častim nekim egzotičnim pivom ili sličnom zanimacijom u Bgd. Više detalja šaljem na pm ili zovem telefonom (imam i jeftine impulse za inostranstvo, hehe)Grubi detalji slede: Internet dolazi preko SBB-a, TP Link WiFi ruter dalje šalje signal do TP Link Switcha koji kompjuterima omogućava net. Sve je divno i fino, sve radi, osim našeg sopstvenog sajta. Sajt pinguje i bez problema radi tracert, ali nijedan browser ne može da ga otvori, ni sa kabla ni wireless. Kad se nakačim na drugi modem, sajt radi, kada probam direktno da vučem signal sa modema sbb-a, sajt radi. Problem je očigledno ruter. Problem se već javljao dva puta - prvi put sam zamenio ruter, a drugi put sam sve mašine pogasio i tek tada je sajt proradio, kao da je jedan od kompjutera imao neku aktivnu politiku blokade sajta. U mreži su samo tri računara na XP, svi ostali su na Win7 64 ili Win7 32, svi legalno registrovani. Hvala unapred za kontakt ili bilo kakav savet.

Link to comment

KOji je tačno model TP LInka?Piše za neki model da je u firewall settingsu:(in the firewall settings set NAT Loopback to "ALL")

Edited by radisa
Link to comment
KOji je tačno model TP LInka?Piše za neki model da je u firewall settingsu:(in the firewall settings set NAT Loopback to "ALL")
sad sam već na gajbi, baciću pogled sutra, ali u firewall nije bilo NAT. Bilo je drugih stvari, ali ne i NAT. Model je WR1043 ND. Da li postoji neka varijanta da se podesi da se ta adresa definitivno otvori, nekako kroz access ili neki rule?
Link to comment

koliki je domet rutera za vajrles?misim ja imam kablovski net pa sam mislila da okačim na njega vajarles da mogu da hvatam širom kuće ali nemam pojma koliko mu je domet i da li bih npr mogla da hvatam net laptopom na spratu ako je ruter u prizemlju?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...