Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Kada je bsod u pitanju prepisem brojeve pa na sajtu gde se brojke tumace vidim u cemu je glavni problem. Uglavnom pomaze. Posle toga ono sto je Razzmatazz rekao. Dignes OS sa Hirena i odradis sts treba i istestiras ostalo.
Ne stižem da pročitam tekst sa BSOD, potraje svega 1-2 sec. Definitivno je pukao HD, probaću danas da ga privremeno revitalizujem tako što ću da nabacim win7 na njega, a da bih uspeo da počistim/sklonim neOS particiju.
Link to comment
morao sam da instaliram k-lite codec pack zbog jednog programa koji mi je neophodan. od tada imam problem sa mp4 fajlovima, nisu uskladjeni ton i slika. kako da otvaram mp4 fajlove (uglavnom su u tom formatu nove serije koje izlaze) a da ne zajebem nesto oko ovog programa koji mi je neophodan?
K-Lite codec pack koristim otkako su počeli da ga pakuju i nikad nisam imao problema sa njim? Probaj da ga deinstaliraš i kod ponovne custom instalacije instaliraš samo ono šta ti treba tom tvom neophodnom programu, a ne ceo paket.
Ne stižem da pročitam tekst sa BSOD, potraje svega 1-2 sec. Definitivno je pukao HD, probaću danas da ga privremeno revitalizujem tako što ću da nabacim win7 na njega, a da bih uspeo da počistim/sklonim neOS particiju.
Bluescreen informacije su snimljene u dump fajl, tako da nema veze koliko sekundi traje. Ako uspeš ponovo da digneš sistem, te sve informacije možeš da vidiš na miru pomoću Blue Screen Viewera koji možeš da skineš odavde.
Link to comment
Znam za to, samo je juče naglo prerastao u autoreset mašinu, nemoguće je bilo pokrenuti bilo koju aplikaciju bez zamrzavanja praćenog resetom.
Zato sistem može da se butne sa CD/DVD-a ili sa USB-a. Taj Hirens ima recimo mini windows.
Link to comment

Skidam sada 15.2.Nadao sam se da ću nekim diskeeperom uspeti da otklonim mane na disku, ali je preraslo u nemoguću misiju. Probam danas šta bude izvodljivo.Hvala!

Link to comment

cini mi se da mi hd polako riknjava. na njemu su linux i sedmica. kako najjednostavinije da ga 'slikam' i prebacim na novi hd, kompletno sa oba os-a i sa svim particijama kakve su sada? nisam se temom do sada bavio, ali pretpostavljam da napravi iso citavog diska, tako da bi teoretski trebalo i da moze da se disk preslika 1:1. koliko veliki moze taj iso da bude? ako je neko rad da mi u par koraka objasni proceduru preporuci cime i kako, bio bih zahvalan. sta je riziko u svemu tome i da li preporucujete da se to radi?ili sam napisao gomilu gluposti pa je moguce samo os pojedinacno snimiti, a podatke posebno bekapovati? u tom slucaju bi mi treblo posebno resenje za sedmicu i posebno za linux?

Link to comment

Acronis TrueImage ili stari Norton Ghost. Program će napraviti image celog diska i u njemu će biti spakovane sve particije. Ako se uključi i kompresija disk od 50GB može da padne na nekih 10GB (ali koristiti samo "normal" kod kompresije, "maximum" će samo učiniti da kompresija duže traje bez neke značajnije uštede u prostoru).Jedino kod raspakivanja odnosno restore procedure imaš dve eventualne začkoljice:1) ako je novi disk nekog drugog kapaciteta nego originalni disk, moraćeš da odlučiš kako će se particije na novom disku skalirati2) ako koristiš trenutno linuxov boot manager (grub najverovatnije), vrlo verovatno neće sistem butovati iz prve, jer novi disk nema deo grub koda u master boot recordu. To znači da moraš da digneš sistem sa to tvog linux rescue/install diska i reinicijalizuješ grub. Ako koristiš windowsov boot manager da bi izabrao kod dizanja windows ili linux, onda mislim da bi trebalo da radi iz prve.

Link to comment
Acronis TrueImage ili stari Norton Ghost. Program će napraviti image celog diska i u njemu će biti spakovane sve particije. Ako se uključi i kompresija disk od 50GB može da padne na nekih 10GB (ali koristiti samo "normal" kod kompresije, "maximum" će samo učiniti da kompresija duže traje bez neke značajnije uštede u prostoru).Jedino kod raspakivanja odnosno restore procedure imaš dve eventualne začkoljice:1) ako je novi disk nekog drugog kapaciteta nego originalni disk, moraćeš da odlučiš kako će se particije na novom disku skalirati2) ako koristiš trenutno linuxov boot manager (grub najverovatnije), vrlo verovatno neće sistem butovati iz prve, jer novi disk nema deo grub koda u master boot recordu. To znači da moraš da digneš sistem sa to tvog linux rescue/install diska i reinicijalizuješ grub. Ako koristiš windowsov boot manager da bi izabrao kod dizanja windows ili linux, onda mislim da bi trebalo da radi iz prve.
hvala.da, koristim grub.edit: ja se izvinjavam, ali moram da postavim jos par pitanja. razmisljam o ssd ili neku magnetnu malu za os (brzu stabilnu...) + neku mozda vecu za podatke. prvo pitanje: da li ja taj image koji napravim na sadasnjem disku koji je 500gb mogu da raspodelim, os na ssd recimo, ostalo na drugi disk? ssd je jos uvek relativno skup, a meni je ovo neplanirano tako da mi se ne investira bas neka kinta, pa u tom smislu, da li je ssd bas toliko dobar da ga treba po svaku cenu uzeti (prezivecu)? bio bih vrlo zahvalan za neki predlog, kako ssd (ako bas 'mora') tako i za 'obican' brzi disk za os. Edited by pajapatak
Link to comment
K-Lite codec pack koristim otkako su počeli da ga pakuju i nikad nisam imao problema sa njim?Probaj da ga deinstaliraš i kod ponovne custom instalacije instaliraš samo ono šta ti treba tom tvom neophodnom programu, a ne ceo paket.
evo sta su mi poslali oko podesavanja vezano za k-lite, program iz koga se pokrece video mi treba zbog posla pa ne bih da sjebem nesto.- On the final page of installation, check the top two boxes to configure video/audio decoders. In each of these configuration pages, click "DirectShow" control on the left, and select "No Limitations" in the "Multiple ffdshow instances" drop-down.samo me mp4 fajlovi zajebavaju Edited by kojot
Link to comment
Moj problem je rešila instalacija win7. Popravilo greške na HD. I leti na ovoj skromnoj mašini.
A šta je bilo sa onim kompom što nije mogao da se prikači na net? Zanima me.
Link to comment
edit: ja se izvinjavam, ali moram da postavim jos par pitanja. razmisljam o ssd ili neku magnetnu malu za os (brzu stabilnu...) + neku mozda vecu za podatke. prvo pitanje: da li ja taj image koji napravim na sadasnjem disku koji je 500gb mogu da raspodelim, os na ssd recimo, ostalo na drugi disk? ssd je jos uvek relativno skup, a meni je ovo neplanirano tako da mi se ne investira bas neka kinta, pa u tom smislu, da li je ssd bas toliko dobar da ga treba po svaku cenu uzeti (prezivecu)? bio bih vrlo zahvalan za neki predlog, kako ssd (ako bas 'mora') tako i za 'obican' brzi disk za os.
Ne mora, ništa ne mora da se uzme. Ako si i do sada mogao da preživiš bez SSD-a, možeš i do trenutka kad budu još prihvatljivije cene (a biće).Ovako napravljeni image fajl ne možeš tako prosto da deliš na više diskova. To jest, ti možeš sa tim Acronisom da iz imidž fajla ekstraktuješ određene particije na jedan disk, a druge particije na drugi. Ali to neće raditi out of the box. Svi ti operativni sistemi drže informacije o tome gde su instalirani u stilu "disk1/partition3", u windowsu su programi u redžistri bazi zavedeni da su instalirani na ovom ili onom disku itd. Acronis prosto vraća informacije 1:1, ne apdejtujući ta sva podešavanja (sadržaj diskova ne bi smeo da menja).Najbolja solucija bi ti bila sledeća - ako si napravio image na jednom disku, onda i raspakuj to na jedan disk. Ako dokupiš SSD, iskoristi neki od alata za migraciju na ssd (ako već nećeš sve da reinstaliraš od nule).
evo sta su mi poslali oko podesavanja vezano za k-lite, program iz koga se pokrece video mi treba zbog posla pa ne bih da sjebem nesto.- On the final page of installation, check the top two boxes to configure video/audio decoders. In each of these configuration pages, click "DirectShow" control on the left, and select "No Limitations" in the "Multiple ffdshow instances" drop-down.samo me mp4 fajlovi zajebavaju
Tu na istom mestu, u istom dijalogu imaš opciju "Don't use ffdshow in...", pa možeš da probaš da u listu dodaš svoj program koji koristiš kao video player (bs, vlc, mpc...).
Link to comment
A šta je bilo sa onim kompom što nije mogao da se prikači na net? Zanima me.
SBB se obično "vezuje" za MAC, ali je taj računar radio do prošle nedelje bez obzira na sve, a onda mu je sve duže trebalo da se nakači (uspostavi konekciju) do, na kraju, potpune nemogućnosti da se konektuje na internet.I to samo na toj konekciji, na drugim radi uobičajeno.Poslao sam drugi router/switch na lokaciju pa javljam.edit: preko ovog novog routera za sada funkcioniše deljenje na oba računara, na ovaj laptop i preko LAN-a i preko WLAN-a.Ako ovaj stari r/s okrivim za kvar, ostaje misterija zašto taj laptop nije hteo da radi ni pri direktnoj vezi sa modemom.
Stavio sam taj odgovor u edit. Boldovano i dalje stoji. Edited by CTale
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...