Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Nista se ne desava i dalje... Pocinjem da sumnjam da je temperatura CPU problem.Edit: reseno za sada na kromanjonski nacin...izvukao bateriju sa ploce i vratio je... za sada pokazuje da je sve ok i radi kako treba

Edited by cartman
Link to comment

Bolje HDD od fleš memorije.ja čuvam na dva odvojena hard diska i narezane na dvd-ovima odloženim kako valja, u kutiji, uspravno :)A i ako izradiš neke koje su ti draže nije na odmet.

Link to comment

Selim problem sa pitanja na "Korisni programi", pošto nema smisla da dalje tamo kvarim temu. Mogao bi to posle neko tamo i da obriše.Elem, od juče problem na toj mašini - Fujitsu Siemens, Amilo Li2727. Za ovaj računar ne postoje zvanični drajveri za XP.U sred rada se resetovao, sa BSOD (na četvrtini ekrana), i od tada se uglavnom resetuje, proizvoljno.Proverio sam hlađenje i temperaturu - ok.Pokušao sam da uradim Repair sa XP diska - nakon podizanja osnovnih drajvera prijavljuje da računar ne poseduje ni jedan HD i tu se proces završava.Pokretao sam chkdsk u nekoliko navrata i uglavnom je završavao proces bez loših izveštaja.Ne mogu da uradim defragmentaciju - reset. Izgleda da odbija da sarađuje sa iole ozbiljnijim čačkanjem po HD. Pogotovo osnovnim programima.Sve se nešto plašim da je WD završio svoju karijeru, a nisam ni malo srećan zbog toga.Šta još može da se uradi pre zamene HD? Da li bi pomoglo da se iscimam da dižem ovo na win7?Gde da potražim neki solidan HD za ovo sokoćalo?

Link to comment

Po meni je bilo bolje da si uradio System Restore. Ako je do juce sve radilo OK, onda je uzrok u necemu sto se desilo u medjuvremenu, sto bi eventualno moglo da se demontira sa System Restore (btw. meni je SR vise puta dobro odradio posao, znam da ima nepoverenja prema istom).Ovo sto prijavljuje da nema HD u racunaru - proveri podesavanja u BIOS-u. Probaj da alterniras SATA podesavanja. U principu, iskljuci bilo kakav advanced mode, ako je slucajno odabran.PS. Izguglao sam ovaj video, lici da je za tvoj komp (ili je slican), proverihttp://www.youtube.com/watch?v=pLXJEsdOaDk

Edited by Indy
Link to comment

Digni sistem sa dijagnostičkog cd/dvd medijuma. Time eliminišeš situaciju da sistem testiraš sa potencijalno lošeg hdd-a. Imaš da skineš free CD-ove (kao ISO fajl) sa Kasperskoga ili Avire koji su butabilni i proveravaju da nisi nešto zapatio. Ako nisi, imaš isto tako butabilni ISO sa test alatima poput Hiren's ovog diska. Istestiraj pre svega memoriju. Možda to i prvo da uradiš, pre testa na viruse. Ako nema virusa i RAM funkcioniše, na hirensu imaš hdd tools za svog proizvođača diska, koji će da testirati direktno, bez obzira na operativni sistem i to šta si ti instalirao.To što nema eksplicitno drajvera za neki OS za tvoj model ne treba ništa da znači. Nekad se dešavalo da proizvođači rade neko svoje modifikovanje stvari, pa da recimo radi samo njihov drajver za grafičku, a ne generički. Ali to odavno nije slučaj - nemaju oni ni vremena ni para da toliko individualizuju proizvodnju više. Uzimaju se generički čipovi i stvari proizvode u istim fabrikama i samo lepe različite nalepnice. Jedino tako mogu da se ostvare ovakve niske cene i brza rotacija proizvoda. Tako da generički drajver za čipset ili grafičku bez problema možeš da skineš od Intela itd. I da, ja se ne bih libio da instaliram win7 na to ako imaš bar 2GB RAM-a. Hard disk može bilo koji SATA od 2.5" i debljine 9.5" (mada je moguće da za ove najveće danas trebaš BIOS update).

Link to comment

Kada je bsod u pitanju prepisem brojeve pa na sajtu gde se brojke tumace vidim u cemu je glavni problem. Uglavnom pomaze. Posle toga ono sto je Razzmatazz rekao. Dignes OS sa Hirena i odradis sts treba i istestiras ostalo.

Link to comment
Bolje HDD od fleš memorije.ja čuvam na dva odvojena hard diska i narezane na dvd-ovima odloženim kako valja, u kutiji, uspravno :)A i ako izradiš neke koje su ti draže nije na odmet.
Kad smo vec kod toga zeleo bih da sacuvam neke serije, filmove za koje mislim da ih mozda necu tako lako naci ubuduce...Koju "proceduru" preporucujete, kakva su vam iskustva?
Link to comment

morao sam da instaliram k-lite codec pack zbog jednog programa koji mi je neophodan. od tada imam problem sa mp4 fajlovima, nisu uskladjeni ton i slika. kako da otvaram mp4 fajlove (uglavnom su u tom formatu nove serije koje izlaze) a da ne zajebem nesto oko ovog programa koji mi je neophodan?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...