Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Napisao sam (valjda).. taj komp nema nikakvih problema sa konekcijom.
Obicno budu najgluplje stvari. Probao bih da zamenim ta dva kompa na switchu, chisto zbog savesti, da vidim kako se ponasaju, ako je sve isto, probao bih rucno da namestim parametre, ako ni to ne radi, mislim da ti ne gine reinstalacija. Lakse je od ispitivanja gde je problem. Ako su modem i switch dobri za jedan komp tj. ako on isto radi na ulazu na kome je drugi, a koji ne radi, znaci da je problem u prikljucenom kompu, a ako nisi jedini kojiradi na njemu, a mislim i da nije tvoj komp, eto radosti i veselja, dok provalis sta je ko sve radio na njemu.edit> moli se da je historianovo resenje pravo. to bi bio spas. Edited by wayfaring stranger
Link to comment

Prijavljujem sutra šta sam uradio.Kažem vam - mozak me zaboleo kad sam video situaciju, i da se taj problematični laptop sasvim normalno kači na druga dva izvora interneta.

Link to comment

Nisam hteo da ti vredjam inteligenciju i predlozim da probas drugi (idealno, sasvim novi) mrezni kabal... ali, probaj i to (ako nisi). Ima onih koji nekad rade, nekad ne rade, pa da eliminises i tu mogucnost.

Link to comment

Nije to vredjanje inteligencije, vec jos jedna u nizu mogicnosti koje u trenutku coveku ne padnu na pamet. Uvek se misli da je nesto kpmplikovano, a u 99÷ slucajeva bude neka glupost ili gremlin. Svojevremeno se javio covek kome je monitor radio pa prekidao i on mislio da grafika ide na ispovest. Zamenimo kabl od napajanja i monitor radi bez problema. Nadajmo se da je kabl. Zato sam i rekao da zameni mesta racunarima. Tako bi eliminisao problem u racunaru, ali je svakako jednostavnije da zameni kabl.

Edited by wayfaring stranger
Link to comment

Koliko pratim (a moguce da gresim, ne poznajem coveka) CTale se prilicno razume u racunare... pa racunam da ta sorta ljudi uvek prvo procacka sve kablove/konektore, pre nego sto predje na ozbiljnije moguce uzroke problema.

Link to comment

Da nemas (nekim zaista cudnim slucajem) mac address filtering na ruteru, ili neko slicno ogranicenje... da li taj problematicni komp ne moze samo na internet, ili uopste nema LAN-a (izvinjavam se ako si ovo vec napisao)?

Link to comment

SBB se obično "vezuje" za MAC, ali je taj računar radio do prošle nedelje bez obzira na sve, a onda mu je sve duže trebalo da se nakači (uspostavi konekciju) do, na kraju, potpune nemogućnosti da se konektuje na internet.I to samo na toj konekciji, na drugim radi uobičajeno.Poslao sam drugi router/switch na lokaciju pa javljam.edit: preko ovog novog routera za sada funkcioniše deljenje na oba računara, na ovaj laptop i preko LAN-a i preko WLAN-a.Ako ovaj stari r/s okrivim za kvar, ostaje misterija zašto taj laptop nije hteo da radi ni pri direktnoj vezi sa modemom.

Edited by CTale
Link to comment

Primetio sam da mi racunar u zadnjih par nedelja ocajno radi i posumnjao da nesto nije u redu kad sam video ovoss1.pngsta moze da bude u pitanju? (usisavao sam komp detaljno tako da smo makar prasinu eliminisali kao uzrok problema)

Link to comment

Si čačko nešto u biosu?Uđi u bios i vidi šta ti on kaže...Možda ti se nekako poremetio množitelj, pa ti se oborila frekfencija...

Edited by radisa
Link to comment

Hvala puno na pomoci...javljam rezultate ubrzoNamestio na x10 (sto mi je i maksimum ponudjen bio - inace je bio na auto) i opet isto

Edited by cartman
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...