Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

obzirom da je Cryptload postao neupotrebljivo govno, jel zna neko da preporuci dobar download manager sa citanjem captcha ?jel taj JDownloader recimo cita captche s Mediafirea ?

Link to comment

Problem:Kolega je do skora uredno mogao da koristi deljenu LAN konekciju SBB kablovskog interneta preko switch-a sa drugim kolegom u magacinu.Od nedavno je primetio da mu se po uključivanju laptopa konekcija malo sporije uspostavlja, da bi od četvrtka prošle nedelje to postalo potpuno nemoguće.Zbunjujući faktori:- Na kablovskom net-u u kancelariji sve radi kako treba, proverio, drajveri ok, mrežna na laptopu ok.- U prostorijama magacina postoji i "komšijski" SBB kablovski internet i na toj mreži ovaj isti laptop funkcioniše normalno (kači se na LAN).- U svim drugim pokušajima konekcije na izvorni SBB kablovski internet koji deli sa kolegom nisam uspeo da ga nakačim - ni preko drugih portova na switch-u, pa ni ubadanjem na sam SBB modem.Ništa nije promenilo ni reinstalacija drajvera za tu mrežnu (neka Intel mrežna).Svi parametri mrežne kartice su na automatici i na default, u svim slučajevima.Predlozi?

Edited by CTale
Link to comment
obzirom da je Cryptload postao neupotrebljivo govno, jel zna neko da preporuci dobar download manager sa citanjem captcha ?jel taj JDownloader recimo cita captche s Mediafirea ?
koliko znam neke captche čita, a da li baš sa midiafirea, nisam siguran. najjednostavnije je da probašjdownloader je u svakom slučaju odličan!
Link to comment
Problem:Kolega je do skora uredno mogao da koristi deljenu LAN konekciju SBB kablovskog interneta preko switch-a sa drugim kolegom u magacinu.Od nedavno je primetio da mu se po uključivanju laptopa konekcija malo sporije uspostavlja, da bi od četvrtka prošle nedelje to postalo potpuno nemoguće.Zbunjujući faktori:- Na kablovskom net-u u kancelariji sve radi kako treba, proverio, drajveri ok, mrežna na laptopu ok.- U prostorijama magacina postoji i "komšijski" SBB kablovski internet i na toj mreži ovaj isti laptop funkcioniše normalno (kači se na LAN).- U svim drugim pokušajima konekcije na izvorni SBB kablovski internet koji deli sa kolegom nisam uspeo da ga nakačim - ni preko drugih portova na switch-u, pa ni ubadanjem na sam SBB modem.Ništa nije promenilo ni reinstalacija drajvera za tu mrežnu (neka Intel mrežna).Svi parametri mrežne kartice su na automatici i na default, u svim slučajevima.Predlozi?
'Si probao da spustis karticu na 10mbit?
Link to comment
Nisam. Kako bi to moglo da pomogne?
Probaj. Ako ne mozes vec da, recimo, resetujes taj switch na neki nacin. Ovo je - ovako prema povrsnom opisu - slicno onom sto je imao Grumf pre nekoliko meseci... rekao bih. Ne mirisu se mrezna kartica i switch, umesto full duplexa pao je na half duplex (to je ono kad kazes da je usporila veza), a zatim je potpuno zamrla konekcija. To moze da bude kad se desi taj duplex mismatch, a takodje moze da bude i neki port security andrak koji sad namerno ne odobrava vezu s tim kompom. Valjalo bi ubosti tu neki drugi komp, provere radi (mada ni to nije sigurica ako nema identicnu mreznu karticu, a i MAC adresa je svakako razlicita).Najbolje je da se port na switchu - ako je u switchu zaista problem - vaspostavi da radi kako treba... medjutim, za to bismo morali imati vise infoa o samom switchu (make & model), a i onda - pitanje da li imas privilegije da se u njega ulogujes i promenis podesavanja. U nedostatku toga, mozda pomogne ove sto kaze historian. Edited by Indy
Link to comment

Ok, zvuči razumno, samo mi ne ide u glavu fakat da na dolaznu konekciju neće da se ukači ni bez switch-a, dakle direktno na modem.Pozajmiću danas-sutra drugi router/switch da bih pokušao da lokalizujem uzrok.

Link to comment
kako da isparcelisan hdd vratim u prvobitno stanje?
??? ako ne cuvas podatke, desni klik na my comp > manage > disk management i pobijes sve particije. ako je nesto drugo u pitanju objasni ...
Link to comment
Ok, zvuči razumno, samo mi ne ide u glavu fakat da na dolaznu konekciju neće da se ukači ni bez switch-a, dakle direktno na modem.Pozajmiću danas-sutra drugi router/switch da bih pokušao da lokalizujem uzrok.
nisi napisao kako radi drugi komp sa kojim se deli veza. da li i on zeza ili je sve o.k.?
Link to comment
Ok, zvuči razumno, samo mi ne ide u glavu fakat da na dolaznu konekciju neće da se ukači ni bez switch-a, dakle direktno na modem.
Hm, to je sasvim novi moment. Steta sto nisi odmah napisao, da se ne mlatim sa tumacenjima. :D
Link to comment

Pa ako nece nigde da se skaci, ni kroz switch ni direktno na LAN modema, znaci da mrezna na lapu ima problem sa ostvarivanjem konekcije.Ono sto ja iz iskustva znam je da ponekad takve kartice (a pricam o LAN kartama iz desktop racunara) rade beskonacno kad ih oboris ili na 100mbit half duplex, 10mbit full ili 10mbit half, a nekad prekinu i to posle nekog vremena... U svakom slucaju treba ti dva i po klika da probas dal' ce da proradi...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...