Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Da nisi nekad bio na 256/128, a sada si na 512/64 za iste novce? :rolleyes:
Pa iskreno, ja ni ne znam za to poboljsanje. Mislim da je i dalje 256, a tako kazu i meraci brzine na raznim serverima. Svakako se nije pogorsalo, ili???
Link to comment

Verovatno misli na tzv. flat pakete, specijalitet SBB-a. Za 1350 din. biraš između flat 256/128 ili 512/64, s tim da uz ovaj drugi ne dobijaš lokal.Za torrente koristim Operu i uz oba gore navedena paketa korištenje brauzera uporedo sa "skidanjem" je praktično nemoguće. Ima li neko rešanje?

Edited by salkodinamitas
Link to comment
Pa iskreno, ja ni ne znam za to poboljsanje. Mislim da je i dalje 256, a tako kazu i meraci brzine na raznim serverima. Svakako se nije pogorsalo, ili???
Ako si promenio paket, nije problem u downloadu, već u uploadu. Verovatno ti SoulSeek lagano zauzme sbih 64K za upload, pa se zbog toga prilikom surfovanja uspori komunikacija izmedju tebe i servera po kojima surfuješ, a samim tim i surf.
Link to comment
Verovatno misli na tzv. flat pakete, specijalitet SBB-a. Za 1350 din. biraš između flat 256/128 ili 512/64, s tim da uz ovaj drugi ne dobijaš lokal.Za torrente koristim Operu i uz oba gore navedena paketa korištenje brauzera uporedo sa "skidanjem" je praktično nemoguće. Ima li neko rešanje?
Ako koristis Win XP operativni sistem prvo proveri da li ti se u EventViewer/System pojavljuje log: Warning Tcpip ciji je ID 4226. Ako se pojavljuje onda je resenje sledeci patch. Prati uputsva u njemu i problem bi trebalo da bude resen.
Link to comment
Ako koristis Win XP operativni sistem prvo proveri da li ti se u EventViewer/System pojavljuje log: Warning Tcpip ciji je ID 4226. Ako se pojavljuje onda je resenje sledeci patch. Prati uputsva u njemu i problem bi trebalo da bude resen.
Barristeru, samo da na pocetku kazem da si 1 car. Ovo je zaista nacinilo surfovanje mogucim. Doduse, nije savrseno, ali sta da se radi...Ako ti ne bi bilo tesko da mi ukratko kazes sta sam dodjavola uopste uradio, mozda bih uspeo jos da poboljsam stvari :) I na kraju, jos jedno pitanje: Kako je moguce da prikaceni racunar ima bolji protok od onog koji je prvi na modemu?Hvala
Link to comment
Barristeru, samo da na pocetku kazem da si 1 car. Ovo je zaista nacinilo surfovanje mogucim. Doduse, nije savrseno, ali sta da se radi...Ako ti ne bi bilo tesko da mi ukratko kazes sta sam dodjavola uopste uradio, mozda bih uspeo jos da poboljsam stvari :) I na kraju, jos jedno pitanje: Kako je moguce da prikaceni racunar ima bolji protok od onog koji je prvi na modemu?Hvala
Service pack 2 za XP je kao poboljsanje bezbednosti uveo limit u broju istovremenih half-open connection na 10 (inace pre SP2 nije bilo limita). Dakle cim broj pokusaja da se uspostavi konekcija predje 10 ostali pokusaji se stavljaju na cekanje. Kako je kod p2p uobicajen veliki broj zahteva poslatih drugim racunarima za uspostavljanjem konekcije cest je i slucaj blokade surfa. Sve dok dobijas log ciji je ID 4226 mozes da povecavas limit . Znam da patch preporucuje limit do 50 ali nema nikakve opasnosti da ides i preko toga. A razlog zasto je prikaceni racunar mogao da otvara strane je taj sto je ovaj limit vezan za operativni sistem. Posto ti na drugom racunaru nije radio neki p2p program nije dolazilo do prekoracenja limita kod njega.
Link to comment
Service pack 2 za XP je kao poboljsanje bezbednosti uveo limit u broju istovremenih half-open connection na 10 (inace pre SP2 nije bilo limita). Dakle cim broj pokusaja da se uspostavi konekcija predje 10 ostali pokusaji se stavljaju na cekanje. Kako je kod p2p uobicajen veliki broj zahteva poslatih drugim racunarima za uspostavljanjem konekcije cest je i slucaj blokade surfa. Sve dok dobijas log ciji je ID 4226 mozes da povecavas limit . Znam da patch preporucuje limit do 50 ali nema nikakve opasnosti da ides i preko toga. A razlog zasto je prikaceni racunar mogao da otvara strane je taj sto je ovaj limit vezan za operativni sistem. Posto ti na drugom racunaru nije radio neki p2p program nije dolazilo do prekoracenja limita kod njega.
I ja googlam, smaram po strucnim forumima, a pravi majstor na PPPu. Respect i hvala.
Link to comment

Ja sam mislio da je taj patch ultra-mega-giga popularan pa sam cutao :D Sto se tice surfovanja, probaj da u opcijama uTorrenta (ako njega koristis, naravno) promenis incoming i outgoing number of connections. Meni stoji na 100/50/3 i surf mi ide prilicno dobro.

Link to comment
sa kojim programom mogu da procenim kvalitet slika (fotografija)? u smislu - kvalitet je dobar ili treba popraviti ovo ili ono.
Pre svega, moraš da daš odgovor na pitanje - dobar za šta? Za prikaz na monitoru, za štampu (kojom tehnikom?)...? A u suštini, što veća rezolucija to bolje, slika se uvek može smanjiti, a uvećavati teško. Ostalo je na kvalitetu monitora i ličnom utisku.
Link to comment

gotivac,generalno kvalitet. tehnicki kvalitet. upravo da bi se izbegao subjektivni pogled.primera radi: za mene je slika odlicnog kvaliteta, dodje "strucnjak" i kaze da bi trebalo da bude svetlija (ili sta li vec), pa pre nogo sto odem da korigujem sve, pozeljno je da mi "masina" proceni tehnicki kvalitet. ako je moguce.

Link to comment
gotivac,generalno kvalitet. tehnicki kvalitet. upravo da bi se izbegao subjektivni pogled.primera radi: za mene je slika odlicnog kvaliteta, dodje "strucnjak" i kaze da bi trebalo da bude svetlija (ili sta li vec), pa pre nogo sto odem da korigujem sve, pozeljno je da mi "masina" proceni tehnicki kvalitet. ako je moguce.
Ahm, pa i taj "stručnjak" to radi na osnovu subjektivnog utiska. Talenat+znanje+iskustvo. Ne znam kako bi softver mogao da ti proceni da li je slika dovoljno svetla. Možeš da je koriguješ prema histogramima u Fotošopu, eventualno...
Link to comment
Ja sam mislio da je taj patch ultra-mega-giga popularan pa sam cutao :D Sto se tice surfovanja, probaj da u opcijama uTorrenta (ako njega koristis, naravno) promenis incoming i outgoing number of connections. Meni stoji na 100/50/3 i surf mi ide prilicno dobro.
Sad svi znaju... :)Hvala za savet za torente.
gotivac,generalno kvalitet. tehnicki kvalitet. upravo da bi se izbegao subjektivni pogled.primera radi: za mene je slika odlicnog kvaliteta, dodje "strucnjak" i kaze da bi trebalo da bude svetlija (ili sta li vec), pa pre nogo sto odem da korigujem sve, pozeljno je da mi "masina" proceni tehnicki kvalitet. ako je moguce.
Jos ce puno vode proci Dunavom dok softver zameni majstorsko oko. Ja ne znam ni za jedan takav program, mada moralo bi postojati nesto sto bar delimicno proverava stanje na fotografiji (bar overburn). Bez obzira da li postoje softveri koji delimicno mogu pomoci oko ovog zadatka, "strucnjakovu" procenu neces moci zaobici.
Link to comment

reainstalirao sam adsl modem beotelnetov i sad sam zaboravio shta se doda kod usernamea radi mogucnosti dnlda sa rapidsheraneki / je ishao negde , al nece tako da me konektuje.

Link to comment
gotivac,generalno kvalitet. tehnicki kvalitet. upravo da bi se izbegao subjektivni pogled.primera radi: za mene je slika odlicnog kvaliteta, dodje "strucnjak" i kaze da bi trebalo da bude svetlija (ili sta li vec), pa pre nogo sto odem da korigujem sve, pozeljno je da mi "masina" proceni tehnicki kvalitet. ako je moguce.
Ne postiji "objektivan" kvalitet fotografije, sve je stvar ukusa - ono sto je za nekog pretamno, za drugog moze da bude sasvim OK. Ako se tebi fotografija svidja, zaboravi sta o tome kaze strucnjaci. Drugo je pitanje da li ce ono sto je na tvom ekranu dobro (onako kako ti zelis) biti isto tako dobra (odnosno izgledati onako kako si ti zamislio) na ekranu nekog ko posmatra tvoju fotografiju na Webu, ili da li ce tvoja fotografija biti dobra i kad se odstampa. Ovo se postize kalibracijom monitora, koja se radi ili posebnim programima (recimo Adobe Gamma) ili razlicitim hradverskim uredjajima (sto je naravno bolje).Ipak, ako zelis da se iole ozbiljnije bavis obradom slike, trebalo bi da shvatis sta je histogram (statisticka raspodela osvetljenosti slike) - imas ga u prakticno svim programima za obradu slike i na svim iole ozbiljnijim fotoaparatima.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...