Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

novi laptop poceo da zeza. kada kucam neki tekst u jednom trenutku tastatura blokira pa se slova koja sam otkucao pojave na ekranu 10 sekundi kasnije. pretpostavljam da nije do tastature, zatvorena je, verovatno je neko sranje oko softvera. kako ovo da resim?

Link to comment

ljudi, komp mi je star tacno 10 godina i hocu da kupim novu graficku jer sa trenutnom (radeon 9600) ne mogu nista vise da radim. tacnije jutjub ne mogu normalno da gledam jer mi secka. zvuk ide normalno ali slika svake 2-3 sekundi secne i tako radi celo vreme. a od pre nekih pola godine je samo tako bilo kad sam stavio na fulskrin...znaci ja cenim da je problem do graficke. e sad problem je da gde mogu kupiti u prodavnici graficku koja ce ici u moju maticnu. i da li uopste ima u ponudi graficka za ovaj moj stari komp..?

Link to comment

meni se isti problem pojavio na kompu starom 8 godina. ista grafika je u pitanju "his 9600xt" :)takvu grafiku probaj na limundu ili kupindu nesto da iskopas, nisu skupe (ako nadjes)

Edited by exTRaGluv
Link to comment
ljudi, komp mi je star tacno 10 godina i hocu da kupim novu graficku jer sa trenutnom (radeon 9600) ne mogu nista vise da radim. tacnije jutjub ne mogu normalno da gledam jer mi secka. zvuk ide normalno ali slika svake 2-3 sekundi secne i tako radi celo vreme. a od pre nekih pola godine je samo tako bilo kad sam stavio na fulskrin...znaci ja cenim da je problem do graficke. e sad problem je da gde mogu kupiti u prodavnici graficku koja ce ici u moju maticnu. i da li uopste ima u ponudi graficka za ovaj moj stari komp..?
Ta starija grafika koristi AGP slot (zastareo, danas je aktuelan PCI-E), tako da moraš da paziš šta uzimaš.Idi na limundo, odradi pretragu svih grafičkih kartica koje koriste AGP. Čisto da vidiš kako se kreću cene.Posle toga, počni da upoređuješ kartice u ponudi (ovde ili ovde). U principu, juri kartice poput ati X1*** ili X2*** serije, ili nVidia serije 7*** AGP.U principu, nemoj da daješ puno para za neku mnogo jaču, jer nema potrebe pošto ti onda ostatak mašine čini usko grlo. Edited by S.L.
Link to comment
Ta starija grafika koristi AGP slot (zastareo, danas je aktuelan PCI-E), tako da moraš da paziš šta uzimaš.Idi na limundo, odradi pretragu svih grafičkih kartica koje koriste AGP. Čisto da vidiš kako se kreću cene.Posle toga, počni da upoređuješ kartice u ponudi (ovde ili ovde). U principu, juri kartice poput ati X1*** ili X2*** serije, ili nVidia serije 7*** AGP.U principu, nemoj da daješ puno para za neku mnogo jaču, jer nema potrebe pošto ti onda ostatak mašine čini usko grlo.
pa da. svestan sam toga necu kupovati neki uber graficku dok mi je ostalo sranje. vidim da se u online prodavnici prodaju najjefitnije graficke od 3,5k dinara i da su ddr3 i 64bit-a. dok meni mora da bude ddr1 i 32bit-a...nadam se da nisam lupio glupost, ovako su mi objasnili.ok, thx, videcu za ove graficke sto si preporucio.
Link to comment
ljudi, komp mi je star tacno 10 godina i hocu da kupim novu graficku jer sa trenutnom (radeon 9600) ne mogu nista vise da radim. tacnije jutjub ne mogu normalno da gledam jer mi secka. zvuk ide normalno ali slika svake 2-3 sekundi secne i tako radi celo vreme. a od pre nekih pola godine je samo tako bilo kad sam stavio na fulskrin...znaci ja cenim da je problem do graficke. e sad problem je da gde mogu kupiti u prodavnici graficku koja ce ici u moju maticnu. i da li uopste ima u ponudi graficka za ovaj moj stari komp..?
Nije do graficke 100%. Ako je kompjuter star 10 godina, vreme je za penziju. Eventualno bi se mogao preformatirati i preinstalirati Windows i ako ima 1 gig memorije, mozda bi mogao nekako da gura jos malo.Usput koji je procesor i koliko ima memorije ?
Link to comment
Na ovoj što sam ti ja ponudio, radiće ti dota kao besna. :D
ma igranje dote je najmanji problem. tacnije i nema je posto je ne igram. ali bih zeleo da je gledam preko strimova (sto mi takodje secka) i preko jutjuba. :Dinace, sad sam u kromu iskljucio kod adonsa flash player i ne secka mi u regularnoj rezoluciji, dok kad opet stavim na ful skrin, opet mi laguje...
Nije do graficke 100%. Ako je kompjuter star 10 godina, vreme je za penziju. Eventualno bi se mogao preformatirati i preinstalirati Windows i ako ima 1 gig memorije, mozda bi mogao nekako da gura jos malo.Usput koji je procesor i koliko ima memorije ?
vreme je za penziju vec godinama ali trenutno ne mogu priustiti sebi novi. upravo sam danas reinstalirao komp jer sam mislio i da je do toga, jer je vec pa skoro godinu i po dana bio poslednji put reinstaliran. stavim novi vinodouz i opet sve po starom (a sto je najgore nasao sam samo madjarski :isuse:).amd procesor radi na ~1.4 i imam 1gigu ram memorije.. Edited by 189-
Link to comment

Nadji TrueFast XP SP3. Na 1,4 i 1 GB leti. Provereno. Instaliram ga na takve i slabije masine godinama. Ljudi su odusevljeni. Misle da sam im ubacio dodatni RAM ili novi procesor.

Link to comment

Imam ja jedan matori thinkpad T43 u kući (stari single core pentium M, 2GB i ATI X300 mobilni, što je još sporije od 9600-tke iz prethodne generacije) i instalirao na to win7, radi sve ko podmazano - malo se pali kuler na civ4 ili youtube u full screenu, ali nema seckanja. Skineš lepo CoreAVC 3.x - meni tera onda i mkv 720p u fullu bez problema.

Link to comment

@razz: Eh, pentium M je otac CORE jezgra a flash ipak ume da optereti i procesor prilično. A i giga rama više i te kako znači. BTW, generacija grafike gore, radi na nešto većem taktu i ima smudvižn tehnologiju, ne znam da li 9600 ima to. Može da proba sa oslobadjanjem rama i drugima fleš kodekom, 10.3, 11.2, 11.3, 11.5 beta ili tako nešto.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...