Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Limundo i Benchmark forum mali oglasi.
o kul..ove cene mi se svidjaju na tržištu polovnih laptopova pošto predstavu o tome nisam imala pa rekoh da se bar orijentišem..hvala.zvaću drugara koji radi sa tim pa da mi nešto pronadje :)
Link to comment
Ima sve to, naravno, samo je pitanje da li mu sve to treba uopšte... Nisam te pohvatao, oni bi da se nakače na SAP sistem i odatle vuku podatke za njihov software ili bi da koriste SAP za logistiku?
Ne, oni rade svoj sw za logistiku i neke druge stvari u okviru magacina (3D organizaciju, planograme i šta ti ja znam), ali bi da se nakače na SAP. To jest, da klijentima koji već imaju SAP ponude i svoje pakete kao dodatno rešenje, ali moraju nekako da "razgovaraju" sa SAP instalacijom. Za to im trebaju naravno opisi interfejsa, ali i probna SAP instalacija na kojoj bi se to sve razvilo i testiralo - nije problem da se plati i takav neki membership ako treba. Ja ga uputio na SCN, da verovatno tamo ima i Netweaver i ostale stvari. Jedino što tamo ima more informacija - dalje nisam umeo ništa da mu kažem.
Link to comment

Vidi, da bi sa SAP ERPOM razgovarao, najlakše je koristiti SAP BW, koji ide standardno i džabe uz ERP, (ako korisnik hoće da ga instalira), i zahteva poseban fizički server... To je datawarehouse, koji ima predefinisane extraktore za vezu sa SAP tabelama i već ugrađeno gomile logike u te extraktore, koju je jako teško replicirati sam...Dakle, u suštini, treba objasniti korisnicima da treba da dignu BW server, i imati jednog konsultanta za SAP BW koji zna da šta i kako se povlači iz ERP-a i zna da isprogramira vezu sa externim serverom... Može ibez ovog programiranja, preko fajlova(to je standardna funkcija BW-a), ali kontam da kod velikih korisnika to jako ružno i nefinkcionalno deluje...Može se sve to napraviti i direktno u ERPu, ali to je jako, jako komplikovano, evo, ima kod nas u NISu, takav pokušaj, koji je gotovo pred propašću, jer ne mogu da izvuku osnovne stvari (glupe fakture vendora i customera, te glavnu knjigu)... Kod logistike će se tek usrati, ako preskoče prvu stepenicu...EDIT: Da, treba im za razvoj licence i tako ta sranja, ali, to je skupo u pičku materinu, jer je sistem licenciranja takav, da niko ne zna šta se tačno licencira... Neka pozovu predstavništo SAP, nek razgovaraju, pa će im ovi pomoći uzeti gomilu para...EDIT2: Da prvi deo posta je pomalo bespotreban, nisma baš kontao pitanje... Ti pitaš za pare, a ja o tehnikalijama... Al, možda i pomogne... :)

Edited by radisa
Link to comment

Ma što se tehničke strane tiče, pretpostavljam da se razgovara sa modulima odnosno web servisima putem soapa, samo treba tačan opis. To je i njemu bilo pitanje radi procene šta je pametnije uraditi - držati se po strani i "dopisivati" se sa SAP okruženjem, ili napraviti direktno modul iliti web servis koji bi kao broker radio na netweaveru. No, to je njegov tehnički problem.

Link to comment
Ima li neki online konverter excell 2010 fajlova u 2007? Gledam ali nista korisno ne nalazim.
Da nema možda opcija save as pa odabereš kao 2007 office file, tako nešto?
Link to comment
Ima li neki online konverter excell 2010 fajlova u 2007? Gledam ali nista korisno ne nalazim.
Ovaj, koliko mi se čini Office 2010 i 2007 imaju iste formate. (docx, xlsx, accdb...).A ako si hteo da pitaš za konverziju xlsx -> xls, učitaš u Excel 2010 (ili 2007), pa Save As Excel 97-2003 Workbook. Edited by gotivac
Link to comment
Iz gmail mozes da export u .xml a na outlook.com (trebalo bi da moze) ) import from .xml
Ima li ta opcija u .xml ili bilo šta drugo za yahoo mail?
Link to comment

Moćo, instaliraj libre office i probaj iz njega, tj. calca. Meni je tako otvorio jedan oštećeni pdf i to u draw aplikaciji i onda ga bez problema eksportovao u pdf. Snima i u xls i u xlsx formatima.

Link to comment

U kom smislu? Ima i win neke alatljike...inace, na poslu za image i clone koristim Macrium Reflect (ili akronis tru imidž sa starog hirensa za neke intervencije, zato sto je mocan i brz i ume lose sektore da preskoci) a za sinhronizaciju Allway Sync.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...