Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Pitanje u vezi fleš memorije i prebačenih slika.Uradio sam najobičniji copy-paste sa tuđeg kompa na flešku.Folder na flešu prikazuje 23 fajla i veličinu 33GB (a u pitanju je 30ak slika i 30MB).I naravno, nijedan nije moguće otvoriti. Svi ostali fajlovi rade normalno.

2i1zfcp.jpg

Može li neko da mi pojasni škk se desilo? :unsure:EDIT: Izgleda da je problem noviji 8GB flash i mator komp koji ne sarađuje sa fleševima većim od 2GB.Još da nađem kako da počupam ove fotke koje sam prebacio :/.

Edited by S.L.
Link to comment

Jel zna neko da mi preporuci neki jednostavan program za pravljenje web stranica, treba mi malo vise od osnovne HTML funkcionalnosti, nista komplikovano, nikakve baze podataka, skriptovi, pravim mali sajt sa fotografijama na koje moze da se klikne.Dakle treba mi neki program koji je1) besplatan (po mogucstvu za windows)2) ipak nije bas previse ogranicen u funkcionalnostihvala

Link to comment

Imam Thunderbird problem sa Gmailom. Namestio sam nekoliko filtera koji odredjene mailove automatski arhiviraju (skip Inbox opcija) i lupaju odredjeni label. I ok je to u Thunderbirdu, koji pravi foldere na osnovu labela, ali ne dobijam te poruke dok eksplicitno ne kliknem na odredjeni folder. Dodatni problem je sto se poruke sa vise labela mnoze po broju labela, doduse s tim mogu da zivim. Nasao sam za to kakvo-takvo resenje, da se za label iskljuci IMAP opcija (show in IMAP recimo), ali posto su mi poruke arhivirane, onda ne stizu ni u inbox, niti uopste.

Link to comment
Da li je USB 3.0 standard kompatibilan "unazad"?Tj. jel se mogu eksterni HD koristiti u masinama sa starim USB ?
Da, s tim radi na brzini tog starijeg standarda.
Link to comment

Da li znate neki besplatan servis tipa Netvibes ili softver (ne mora besplatan, ali bi valjalo) kojim mogu da nadgledam više sajtova, ali da mi ne izbacuje sve vesti već samo one koje poseduju određene ključne reči koje mene zanimaju? Dakle, samo treba da poseduje opciju za filterisanje, kod Netvibesa toga nema u ovoj free verziji.

Link to comment

SAPovci, jedan ortak mi radi u maloj firmi, gde rade neki sw za logistiku. I on sad razmišlja da se eventualno povezuju sa SAP okruženjem, pitao mene kako ide taj deal sa SAPom, a ja nisam umeo da mu kažem. Ima li SAP kao MS neke programe za saradnju, gde se ti registruješ, uplatiš, postaneš neki (gold) member, dobiješ neke medije sa softverom, dokumentacijom, opisom interfejsa, standarda itd (da ne kažem MSDN)?

Link to comment

heh, po halo oglasima su se do pre neku godinu prodavale i amige. U principu, ako je monitor ispravan, a elektronika preživi neki od testova namenjenih da je izmuče do kraja, trebalo bi da bude ok. Pogledaj da li ima prašine na rešetkama za hlađenje. Može se desiti da moraš da menjaš hard ako je toliko izmrcvaren da ima loše sektore. Pokušaj da proceniš kako se prethodni vlasnik ophodio prema njemu. Malo alkohola čuda čini, ali ako je izgreban ili konektori izgledaju kao iznjakani, zaobiđi. Ranije je bilo lakše, jer kućišta i tastatura požute od višegodišnjih oblaka duvanskog dima što je takođe jedan od indikatora ponašanja vlasnika.

Link to comment
SAPovci, jedan ortak mi radi u maloj firmi, gde rade neki sw za logistiku. I on sad razmišlja da se eventualno povezuju sa SAP okruženjem, pitao mene kako ide taj deal sa SAPom, a ja nisam umeo da mu kažem. Ima li SAP kao MS neke programe za saradnju, gde se ti registruješ, uplatiš, postaneš neki (gold) member, dobiješ neke medije sa softverom, dokumentacijom, opisom interfejsa, standarda itd (da ne kažem MSDN)?
Ima sve to, naravno, samo je pitanje da li mu sve to treba uopšte... Nisam te pohvatao, oni bi da se nakače na SAP sistem i odatle vuku podatke za njihov software ili bi da koriste SAP za logistiku?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...