Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ih, pa jesam mašinac ali se sećam I=U/RMislio sam šta menjaš na ovim univerzalnim adapterima, Napon? Otpor? Meni liči da je otpor taj kojim se reguliše ali opet ne bih se pouzdao u mene...

Link to comment

Na urdejaju ti pise koliko napon treba da bude i koliko (pri tom naponu vuce struje). Ispravljac treba da ima taj napone (ne sme ni manji ni visi) i da moze da da najmanje toliku struju. Moze da ti se desi da je na isparavljacu specificirana snaga (u W ili VA svejedno). Tada tu snagu podelis sa naponom i dobijes koliku struju ispravljac moze da da. Bitno je da napon ispravljaca mora da bude tacno onoliko koliko pise na uredjaju, a struja (ili snaga) moze da bude i veca.

Link to comment
da li bi neko bio ljubazan da mi objasni koja je razlika izmedju AHCI enabled i disabled u biosu?
Many SATA controllers offer selectable modes of operation: legacy Parallel ATA emulation, standard AHCI mode, or vendor-specific RAID (which generally enables AHCI in order to take advantage of its capabilities). Intel recommends choosing RAID mode on their motherboards (which also enables AHCI) rather than AHCI/SATA mode for maximum flexibility.Legacy mode is a software backward-compatibility mechanism intended to allow the SATA controller to run in legacy operating systems which are not SATA-aware or where a driver does not exist to make the operating system SATA-aware.U prevodu, zavisi šta držiš od osa i diskova, po tome se ravnaj.
Link to comment

nish nisam razumeo al dobro, fala :D imam vistu enterprise i hd npr ATA, bar tako pise u device menaDJeru :unsure: uz ukljucen AHCI uopste nije hteo da se podigne os, nije mi padalo na pamet da je zbog toga, pa sam probao i recovery i repair, gde mi je uvek javljao da ne moze i prekidao. sve je ranije radilo dobro, mada je cinjenica da vista ova stoji vec tri godine, nijednom preinstalirana, pa je cudo sto i toliko izdrza... mislim da menjam to, pa bih zamolio i za odgovor koji windows da metnem sada?ako je za os bitno, a jeste, imam sledece: Proizvođač : MSI Model : EX623X-0W4EU Intel-DualCore 2.16GHz 4096MB 320GB DVDRW 16.0'' WXGA Osnova Tip : PC Dimenzije : 374x246x35 mm Masa : 2.7 kg Operativni sistem : DOS Procesor : Intel Core Duo Takt procesora : 2.16GHz Rezolucija ekrana : 1366x768 px Kapacitet hard diska : 2x160 GB

Edited by garoviks
Link to comment

Browser "upamtio" password za jedan drugi forum, ali ja nisam.Sad mogu da se logujem samo na tom računaru. Hteo bi da promenim pass pa da se logujem odakle hoću, ali avaj, browser prikazuje tačke umesto znakova, krije ga.Kako da provalim koji mi je password? Ima li neka fora da umesto tački vidim znakove ili da u samoj mozili nađem tačan pass? Gde ga ona to sejvuje kad me pita "do you want.. mozilla... save bla bla bla..."?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...