Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Jbg, kreni da kupuješ poveće fleševe :DDosad mi se nije desilo nijedan da ugine.A po pitanju HDD-a (interni doduše), u zadnjih 13god:Quantum 8gb, (64gb, 80gb, 2x120gb, nisam siguran koliko kom) maxtor, 2xWD 500gb...Od toga, jedino ovaj prvi nikad nije pravio aps nikakav problem a korišćen je celu deceniju.Ovi kasnije su prijavljivali BB nakon par godina, dok je jedan WD 500gb riknuo nakon 11 meseci, još u garanciji.Sad takav identičan šljaka 2god bez štucanja. Inače, ne primenjujem nikakav poseban tretman, ni defrag ni scandisk.Jbg, možda si samo baxuz.

Link to comment
ali stvarno ne kapiram da li sam baksuz i uvek naletim na fabricku gresku, ili nesto pogresno radim?
Možda električne instalacije ne valjaju a nemaš ups. Možda su naponi u mreži šetali suviše gore dole. Meni je tako riknuo jedan hard 1999. A možda si samo baksuz.Ja sam za spasavanje koristio stari File Scavenger (najnovija verzija je 4). Ovde ti je spisak open source alternativa:http://alternativeto...file-scavenger/Naravno, prvo pravilo je da na taj disk ništa više ne upisuješ, kako bi povećala procenat uspešnosti detektovanja podataka.
i kao prilog za flejmvor, hddovi koje koristim samo na meku - nikada nijednom nista nije falilo
Testiraju seriju pa kupe dobru, to rade i ostali brand name proizvođači. Problem nastaje kada hard kupuješ odvojeno, onda kako ti se zalomi. To ne treba da te čudi, kvalitet hardova (i ostale gvožđurije) ne može biti isti kao pre dvadeset pet godina kada se prodavalo par miilona računara godišnje i danas sa preko milijardu PC računara u upotrebi .btw. kada ti na novom meku rikne hard (ili jednostavno poželiš veći) to možeš uraditi samo u ovlašćenom servisu po appleovim popularnim cenama. :D Edited by bigvlada
Link to comment
btw. kada ti na novom meku rikne hard (ili jednostavno poželiš veći) to možeš uraditi samo u ovlašćenom servisu po appleovim popularnim cenama. :D
Samo na MBP Retina, koji je tako napakovan da nema mesta za poseban SSD. Kod ostalih mozes sam.
Link to comment

Hocu da reinstaliram sistem medjutim trenutno skidam nesto sa torenta i vuce se ko prebijen pas. Jel postoji mogucnost da to pauziram i da mi nastavi kasnije? Posto mi sve skida na D particiju.

Link to comment

Da, samo reučitaj taj .torrent fajl posle, uradiće se Re-Check i krenuće download sa procenta na kom si stao... Pod uslovom da ne obrišeš taj folder sa D particije, naravno.

Link to comment
Necu naravno. Znaci da odem opet na sajt gde sam skinuo fajl i opet skinem i on ce nastaviti gde je stao?
Ne. Kad reinstaliraš sistem, instaliraj isti torent klijent i kao download folder mu odrediš taj folder na d: particiji.
Link to comment

Reinstalirao sam sistem i sad imam dva pitanja.1.Kako da namestim da mi primary display bude monitor a ne tv? Pokusavao sam sve ali ne moze uvek mi je tv primary pa kad stavim extend desktop meni odmah osnovni desktop bude na tv-u.2.Promenio mi je slova particija hdd tako da mi je sad D particija postala E. Sta tu da radim?

Link to comment

1. Uradi to iz utilityja koji installiraš uz driver za grafičku (ATI Catalyst Control Center ili nVidia Control Panel, imaš u Control Panelu ili dole u system tray ikonicama), trebalo bi lako da se snađeš tamo i ništa da ne zeza.

Link to comment

Da prvo može u podešavanjima grafičke, da izabereš primarni displej.A drugo je komplikovanije. Malo, i to samo ako neki resurs vučeš sa tog diska.Odeš u computer managment, pa u disk managment pa desni klik na optiku, change drive letter, pomeriš sa d, pa isto na disk, staviš na d, pa optiku baciš na šta hoćeš, e ili tako nešto.

Link to comment

Fala. Snasao sam se nisam lepo instalirao dravere. A inace krenem ja u instalaciju sedmice i sve lepo prodje medjutim kad je trebalo da se podigne crn ekran samo se kursor misa vidi i krece normalno. Ja ponovo instaliram ono opet isto vec psujem i pljujem koj li mu je djavo i samo mi sine pa prebacim tv na hdmi kad ono tamo mi glavni desktop :isuse: na koju foru sam sve odradio na monitoru a win mi se digao na tv-u pojma nemam.Sent from my cigla using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...