Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Prso mi vindouz posle jednog bezazlenog restarta, onako 'ladno americki. Znaci, normalno dodje do onog crnog ekrana gde se vidi XP logo, tu zakuca jedno minut i onda se sam restartuje... i tako stalno. Sad sam instalirao novi sistem na drugi hard ali nije to to, tamo sam imao 3 miliona programa i raznih zajebancija, i svi su bili apdejtovani :( Jel ima teoretske sanse da uspe onaj Repair ili nesto slicno? Prikljucio sam taj hard kao slejv, mislim da na toj vindouz particiji nista nije obrisano, ne znam zasto je puk'o...
Jesi li nesto instalirao, recimo neki usb uredjaj ili ADSL modem, pre pucanja ? Jesi li probao u Safe Modu da ga podignes (pritisnes F8 pre nego što izbaci crni ekran sa natpisom Windows prilikom dizanja, pa iz menija odaberes Safe Mode-mislim da je prva opcija)... Ako uspe da se podigne u Safe Mod-u, 99% da si nešto dodao, i prilikom sledećeg dizanja se sjebao...
Link to comment

Ne, ne, bilo je ovako nekako: pre nego sto sam otisao do kladionice i na trcanje, ostavio sam ujakovog klinca da igra Call of Duty 2 a sistem je bio u savrsenom stanju. Sad, bas i ne vidim kako je time mogao nesto da sjebe, pogotovo sto sam ga i po povratku zatekao u igranju istog. Naravno, postoji sansa da je mali u medjuvremenu izasao iz igre, divljao po sistemu i posle ponovo usao - ali ne verujem.Naravno, probao sam da udjem u Safe mode ali posle ucitavanja i onoga "press ESC if you want to cancel loading neshto.dll", isto se restartuje...

Link to comment

Najverovatnije ti je vrisnuo neki hardver. I to memorija. Probaj sa vađenjem 1 po 1 modula, a usput bi mogao i da produvaš prašinu iz kućišta, pošto je i to čest razlog takvog ponašanja kompa.

Link to comment
Najverovatnije ti je vrisnuo neki hardver. I to memorija. Probaj sa vađenjem 1 po 1 modula, a usput bi mogao i da produvaš prašinu iz kućišta, pošto je i to čest razlog takvog ponašanja kompa.
Čovek je rekao da je instalirao Windows na drugi HDD i da sve radi bez problema.
Sad sam instalirao novi sistem na drugi hard ali nije to to, tamo sam imao 3 miliona programa i raznih zajebancija, i svi su bili apdejtovani
Link to comment

Pa, radi normalno kao slejv tako da nije ni to, na moju veliku radost. Znaci, nesto se sjebalo u win-u. Najjace od svega je sto sam nedavno instalirao onaj Acronis True Image ali me mrzelo da ga pokrenem i odradim bekap :rolleyes: Jel neko nekad uspeo da uradi nesto sa tim windows repair-om ili da krecem sve iz pocetka? Ovaj Quantumov hard mi je sporiji, instalirao sam win na njega samo kao prelazno resenje.

Link to comment

Upomoc!Moj drug ima veliki problem, riknuo mu je USB HDD.Ne zna jos sta se tacno desilo, ali predpostavlja da je do programa koji je instalirao...U pitanju je neki S3 for USB.Koliko sam ja razumeo, program sluzi da kad ti je bilo koji USB uredjaj prikljucen, ne moras da gasis komp, vec samo ugasis napajanje i on izgleda kao ugasen a ustvari samo je uspavan, cim klines na misa, za sekund se upali.Hard je pukao cim ga je ubacio, isto se kasnije desilo i sa flesom.Probao je na nekoliko racunara, ni jedan ga ne prepoznaje.Jel imao neko slican problem?Ne trebam da pominjem koliko bitnih podataka je bilo na hardu.Postoji li neki nacin da se oni izvuku, i znate li nekog dobrog servisera koji bi to uradio, koliko bi kostalo?Ako znate, molim vas posaljite pm.Stvar je dosta hitna, svaka pomoc je dobrodosla...Hvala unapred :)Edit: U pitanju je WD Passport HDD.

Edited by mr@ki
Link to comment

Možda bi neko od vas mogao dati odgovor Betty:http://www.parapsihopatologija.com/forums/...?showtopic=3273

Da rezimiram zahtev: 1. Treba joj prikaz jednog frejma (slike) na monitoru. Trajanje prikaza između 10ms i 50ms. Podesivo trajanje. Dozvoljena nesigurnost 0.1ms. Ostatak vremena se prikazuje pozadina (belo, crno, slika..).2.
Svaki piksel slike treba da približno istovremeno ( 0.2ms) postane vidljiv !!!
3. U drugoj fazi bi bilo poželjno da se više slika (tj. delova) komponuje, sa kontrolisanim trajanjem i početkom svake ponaosob. Običan monitor ne može ispuniti ovaj kriterijum. Trebao bi da ima refreš barem
1000Hz
.
Mogu li plazma ili TFT odgovoriti zahtevu
?

Ko je upućen?

Edited by billadni
Link to comment

Пацијент: DVD - Optiarc DVD RW AD 7173 W (Nec-ов DVD резач)Једно време није хтео да чита ЦД/ДВД-ове који су нарезани на DELL рачнаримаОд синоћ, неће ни један ЦД да очита;Када упалим програм НЕРО, да нарежем неки ЦД, НЕРО се "диже" неубичајно дуго а када се подигне једноставно немам опцију да изаберем NEC-a резач већ само "Image Recorder"a на "статус линији" НЕРО-а (доле десно) лепо пише који тип и марка оптичког уређаја је у питањуЦД уређај (као уређај) се нормално отвара и затвара на дугме Има га и у "my computer" i ima ga u "device manager"Шта му је?Има ли лека?

Link to comment
Шта му је?Има ли лека?
Moje iskustvo govori da se DVD i CD uredjaji bacaju nakon ovakvih desavanja. U stvari, ponekad mozes nesto uraditi sa onim diskom sto cisti laser, ali ja ne bih previse nade ulagao u to.Licno mi se cini da proizvodjaci stavljaju male tempirane bombe u njih i da ih naviju negde oko datuma isteka garancije. Meni se vec tri puta desilo da mi u tom periodu crknu.
Link to comment
Licno mi se cini da proizvodjaci stavljaju male tempirane bombe u njih i da ih naviju negde oko datuma isteka garancije. Meni se vec tri puta desilo da mi u tom periodu crknu.
Kakva teorija 3abepe, a ipak, statistički potpuno opravdano. :lol:
Link to comment

Хмм, има ли неко неку препорукуМислим има ли неки новији ДВД резач(label flash под обавезно)који у себи нема "темпирану бомбу"

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...