Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Pa sad, ja baš nisam neki mrežar(iako sam to formalno završio :) ), tako da postoji mogućnost da nešto propuštam...Preko rutera, pukne mi na samom kraju instalacije...Direktnim kabelom kad spojim ili ga ne vidi uopšte ili ga vidi i zaglavi se na početku...Sa D-LINK foruma sam probao šta sam mogao, ostalo mi samo ovo da idem da vezujem direktno LAN kablom, 1-1, ali neće...Popizdiću...

Link to comment
Koja ti je grafička u kompu? Možda možeš da je zameniš sa nekom polovnom u sličnom rangu sa hdmi izlazom
integrisana je, a uopšte se ne razumem u hardware a tek u njegovu ugradnju :Szamoliću nekog od drugara za pomoćako se odlučim za novu grafičku mada odoh sutra u radnju da probam da zamenim cable za nešto korisnije...hvala
Link to comment
Pa sad, ja baš nisam neki mrežar(iako sam to formalno završio :) ), tako da postoji mogućnost da nešto propuštam...Preko rutera, pukne mi na samom kraju instalacije...Direktnim kabelom kad spojim ili ga ne vidi uopšte ili ga vidi i zaglavi se na početku...Sa D-LINK foruma sam probao šta sam mogao, ostalo mi samo ovo da idem da vezujem direktno LAN kablom, 1-1, ali neće...Popizdiću...
Pazi, sigurno si probao i procitao sve sto bi mozda moglo da pomogne.Kabl? Meni su par puta pravili cudo i sad bi mogao da zaplacem od muke.Neispravan nas? Neka dijagnostika?
Link to comment
Pazi, sigurno si probao i procitao sve sto bi mozda moglo da pomogne.Kabl? Meni su par puta pravili cudo i sad bi mogao da zaplacem od muke.Neispravan nas? Neka dijagnostika?
Nas je ispravan, samo ima proble sa konfigurisanjem, 100% sam siguran...Probaću drugi kabel, mada je to ono poslednja slamka...Jako je glupo ponašanje... Kad se konfiguriše preko rutera, sve odradi i treba da ga restartuje i stane...AKo probam 1-1, svašta se dešava, i svaki put je različito... Poludeću, na kraju ću ga vezati na USB i nek ide do đavola...
Link to comment
nov firmver?da li možeš da mu sam daš IP adresu?
Mogu, kad završim konfiguraciju... :(Dotle treba da uzme, da li od rutera ili od kompa... Uzeo sam DHCP program, da bi ga naterao da radi... Od tad, lepo komuniciraju komp i NAS, ali nema pomaka na instalciji... Edited by radisa
Link to comment

Polako, kreni ponovo po uputstvo, obriši particije na disku, i fino CnC pa korak po korak, nešto nije tu najboljeda li si naišao na sledeći fix

1. Try to ping the device using a PC connected to the same network.2. If you are using DHCP, your device may just have been assigned a different IP. Try to ping all devices in your network or use a network scanner (e.g. SoftPerfect) to find out the IP address given to it.3. Once you get the IP address, assign a static IP address to your device that is beyond the DHCP scope. This will ensure that your IP does not change and you will not have a conflict with DHCP assigned IP's.
?i
Link to comment

Hm, reci, koliko je računara u toj mreži?Da li si probao postupno, da isključiš računar, ruter, hdd, pa uključiš ruter, pa hdd, pa računar(e)znam da pitam gluposti ali...

Link to comment

Trenutno su u

Hm, reci, koliko je računara u toj mreži?Da li si probao postupno, da isključiš računar, ruter, hdd, pa uključiš ruter, pa hdd, pa računar(e)znam da pitam gluposti ali...
Trenutno su u mreži računar i NAS i ništa više...DHCP na računaru mu je dodelio adresu, 192.168.0.10, kako mu je i rečeno...Računar ima 192.168.0.32...Ako idem preko računara, bez rutera, kako sad stoji, CnC se zakuca odmah na startu... Ja vidim da oni razmenjuju pakete, ali, nikom ništa... Stoji "prepare to instal"...CnC ga je formatirao, uspešno... Nekoliko puta...Ako idem preko rutera, stigne na 90 % u poslednjoj fazi (restrat) i padne... I vidmi da je to čest problem...
Link to comment
ujok, imaš više opcija, prvo...ako koristiš firefox klikneš firefox znak pa add-ons, možda imaš nešto u samom browseru što se treba uklonitidrugoda li si probao sa softpedie da skineš neki?http://www.softpedia.../get/Antivirus/treće...hm, nema treće, probaj prvo ova dva, a ako neće probaj sistem restore na stanje pre tog problema ili eventualno da probaš da skeniraš sa nekim alatom, mada ne verujem da je virus nego vrlo uporan i nametljiv antivirus :)aj javi što si učinio
Uspeo da skinem AnviSmart Defender (vidim dobar rejting) i on je posle skeniranja nasao 7 "problemcica" (1trojan, par hijacking-a) ali i dalje mi ne daje direktan pristup AV sajtovima. Upravo skidam i AVG preko softpedie pa cemo videti. Hvala puno.
Link to comment

Pokidao mi se flet kabl koji sluzi za ukljucivanje laptopa. Lemljen je(drugi kabal), trajalo je godinu, dve, ali vise ne radi.Lemljenje vise nije opcija. Trebao bi mi ceo onaj deo sa "dugmetom" za ukljucivanje, plocom i kablom. Laptop je toshiba a205, a oznaka dela koji meni treba je: Toshiba A205 A215 Power Button Board ISKAA LS-3482P , premda ako sam dobro protumacio odgovara i taj isti deo za A200 i A210. Moje pitanje je ustvari da li neko ima neispravan laptop ove serije i da li je voljan da mi proda taj deo ili u krajnjem slucaju ceo laptop ako bas mora :)Google, limundo i pozivi laptop servisima po Bg mi nisu pomogli.Izvinjavam se ako sam promasio temu.

Link to comment

Da li neko zna šta je iLivid? Naletela sam na taj program dok sam tražila neki drugi i slučajno sam to instalirala. Kako da ga uklonim? Tražila sam u control panelu opciju za uklanjanje programa ali nisam uspela da nađem.

Link to comment
je l' zna neko kako da u win7 disejblujem da kad stisnem ALT ne obelezava menu bar?
za ovo izgleda nema leka. citao po adobe forumima. bug je do windowsa i prava je glavobolja za dizajnere.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...