Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Mislim da u startu imaš problem na temu kablovskog interneta. Daleko jednostavnije i brže bi išlo da već imaš kablovsku tv u kući, internet je onda samo pitanje spremnosti tehničara da ti donesu modem.Možda je lakša varijanta da probaš da skeniraš okolinu na neki wireless pa da se obratiš tom provajderu.
Zavisi u kom si hoodu i da li već ima neka instalacija u stanu. Generalno, za net ti odgovaraju wireless i manji lokalni provajderi (u smislu bilo ko ko radi ugradnju za džaba i de facto ne traži ugovornu obavezu), a za TV možeš da napišeš mail kompaniji čije kablove eventualno imaš razvučene u stanu (npr. čak i direktno menadžmentu), objasniš situaciju, pa zamoliš da ti puste bez da platiš naknadu za priključenje... Ako nemaš razvučenu instalaciju (nisi stari isključeni korisnik), ne verujem da bi hteli da se cimaju da ti izlaze u susret za tako nešto, ali u suprotnom što da ne.
Pa ako imaš fiksni telefon, uzmi ADSL. Od svih provajdera, sigurno ima bar neki kod koga može mesec za mesec, ako ne i svi.
Wirelessa nema, a i koliko vidim, svi traže da se uloži u opremu... I ja mislim da je najizglednija ADSL opcija, ali nisam siguran da li neko daje da se uzme oprema bez plaćanja i potpisivanja ugovora. Čuo sam da Verat nudi mogućnost sklapanja ugovora na 4 meseca, ali to sam samo čuo iz druge ruke, a tek treba da proverim. Inače, kakvi su oni glede pružanja usluga, je l' ima(o) neko iskustva sa njima?
Link to comment
Prepaid sbb?Edit: jasno ako ima mogucnosti tj ako je sbb vec prisutan u zgradi...
Nisam u zgradi, ali komšija do mene ima i kablovsku i SBB internet. Sad, bilo bi lepo kada bi se moglo urediti da se kablovi za internet sprovedu do mene bez uslovljavanja sa ugradnjom kablovske, ali to, čini mi se nije izvodljivo.
Link to comment

imbecil sam. kupio sam hdmi cable a nemam hdmi izlaz na kompu. je l postoji vga to hdmi converto/adapter i kolika mu je okvirna cena? trenutno mi tužno stoji skopčan monitor sa tv-om tim kablom :(

Link to comment

Analogno u digatalni signal... Tu mora neki konverter... Valjda...Ako je tako onda to nije samo kabl, pa i cena ide gore.Edit: e

Edited by wall
Link to comment
Wirelessa nema, a i koliko vidim, svi traže da se uloži u opremu... I ja mislim da je najizglednija ADSL opcija, ali nisam siguran da li neko daje da se uzme oprema bez plaćanja i potpisivanja ugovora. Čuo sam da Verat nudi mogućnost sklapanja ugovora na 4 meseca, ali to sam samo čuo iz druge ruke, a tek treba da proverim. Inače, kakvi su oni glede pružanja usluga, je l' ima(o) neko iskustva sa njima?
Zvrcni podršku od svakog pa će ti reći. Ne verujem da ni Orion, Eunet, Telekom nemaju mogućnost mesec za mesec.Oprema se ne plaća, ali se vraća, logično, na kraju.
Link to comment
mora konverter :( preskupo...moraću da uzmem vga-vga cable...sačuvaću hdmi kabl za laptop koji nemam.hvala
Koja ti je grafička u kompu? Možda možeš da je zameniš sa nekom polovnom u sličnom rangu sa hdmi izlazom
Link to comment

Da li je iko imao iskustva sa d-link nas 313...Jebavam se već 3 dana, ne mogu da ga osposobim da radi u mrežnom modu... Preko USBa, što mi naravno ne treba, radi odlično :cry:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...